Baby, hush-hush: 8 рятівних практик проти інформаційного тиску

Ми щодня споживаємо в рази більше інформації, ніж здатні опрацювати – з гаджетів та від людей, за своїм бажанням та проти нього. Така інформаційна ненажерливість призводить до ментальної перевтоми і падіння продуктивності. Як вберегти себе і свою команду в інформаційних лещатах? Ось кілька порад від рекрутингового агентства Indigo.

1. Влаштувати діджитал-детокс

Свідома відмова від використання гаджетів та інших джерел інформації. Чим частіше і надовше це робити – тим краще, але можливості різні: для когось не проблема виїхати на ретрит у гори з вимкненим смартфоном, а для когось півгодинки за містом – це вже подвиг. Надзвичайно корисна практика, перш за все завдяки можливості усвідомити ступінь своєї залежності від технологій. Тепла бесіда, світанок над морем, пташки співають – а рука все одно тягнеться до кишені? Здається, час переглянути свої стосунки з гаджетами і замислитися: то хто ким керує?

До речі, такий відпочинок – тренд і серед роботодавців: на корпоративних заходах керівники заохочують людей обходитися без гаджетів, а натомість пропонують інші цікаві заняття – оздоровчі або соціально корисні.

2. Встановити таймер   

Є безліч гаджетів, додатків на програм, які дозволяють проаналізувати, скільки часу ми проводимо, наприклад, у соцмережах. А також – обмежувати доступ до них для самого себе (блокувати певні ресурси на час роботи). Це допомагає, по-перше, вполювати шкідливих хронофагів – тобто ресурси, які крадуть час, а по-друге – вчитися споживати менше зайвої інформації.

3. Керувати френд-стрічкою  

Нас формує оточення, зокрема – онлайн. Тож створювати його варто усвідомлено: додавати у перелік друзів і регулювати інформацію, яку ми хочемо отримувати. В соціальних мережах можна робити налаштування – від кого ви хочете отримувати оновлення, а чиї політичні меми/рецепти запашних сирників/фейки дворічної давнини просто засмічують інформаційний простір. Отримуйте корисні і цікаві для себе новини.

4. Провести ревізію «інфо-звалищ»

У кожному домі є місце, де накопичується мотлох – шафа, підвіконня або стілець. У нашому інформаційному оточенні відбувається те ж саме, і від усього зайвого також варто позбуватися. Наприклад, пошта – відписатися від усіх непроханих розсилок. Соціальні мережі – видалитися з груп, у яких опинився випадково, тощо. Зайві сайти, підписки, додатки – усе це варто «утилізувати» і залишити необхідний мінімум каналів.

5. Замінити ритуали  

Якщо зранку рука одразу тягнеться за телефоном – можна заздалегідь покласти замість нього гантельку. Якщо вночі неможливо заснути, доки не поскролиш стрічку новин – нехай на її місці буде склянка теплого молока, книжка або м’який ведмедик. Те саме стосується обідньої перерви, зустрічі з друзями, відпочинку наодинці з собою. Смартфон варто фізично відділити від свого тіла, поки формується звичка.

6. Вимикати сповіщення

Безмежні звукові сигнали додатків – ворог продуктивності і концентрації. На період, коли необхідно зосередитися на виконанні роботи, повідомлення корисно вимкнути – інакше можна годинами милуватися фотками чужих цуценят, поки власний проект перетворюється на попелище.

7. Лікуватися тишею

Нашому мозку життєво необхідна тиша – саме в такі моменти він відпочиває та впорядковує інформацію. Після активного спілкування, переговорів, 10-го інтерв’ю дуже важливо подбати про себе і подарувати собі порцію цілющої тиші. Звісно, в межах міста тиша – це умовне поняття: нас цілодобово оточує шум, який ми навіть не помічаємо. Тому якщо є шанс втекти за місто – це чудова інвестиція у власне ментальне і фізичне здоров’я.

8. Стежити за собою

Перевіряти інформацію, яку розповсюджуєш. Ділитися тільки тією інформацію, яка дійсно актуальна для людей. Не тегати в дописах усіх підряд, не додавати в групи без дозволу.

Необхідно також впорядковувати та керувати інформацією в команді – стежити за регулярністю, кількістю, змістом, щоб людям було простіше запам’ятовувати та використовувати дійсно важливі речі.

А як ви керуєте власним інформаційним середовищем? Поділіться лайфхаками у коментарях 🙂

автор: Катя Маєвська

387 просмотров

Обратная связь

Оставьте сообщение и мы свяжемся с Вами

Обратная связь

Оставьте сообщение и мы свяжемся с Вами

Обратная связь

Оставьте сообщение и мы свяжемся с Вами