День прийдешній: 10 рис команди майбутнього

Ми вже розповідали про персональні навички майбутнього. А наразі вирішили подумати про те, як трансформуються команди, і які саме навички та риси варто розвивати їм.

1. Зворотній зв’язок

Кардинально зміниться його формат: замість щорічного оцінювання – постійний, щоденний діалог. Зміни відбуваються занадто швидко, людям необхідно до них адаптуватися, тому довго очікувати зустрічі – не варіант. Так, за даними опитування Korn Ferry, 96% його учасників відзначили: оперативний зворотний зв’язок набагато корисніше, ніж щорічна оцінка. Компанії впроваджують і онлайн-інструменти – додатки та програми, які допомагають використовувати інструмент Real Time Feedback, тобто зворотний зв’язок в реальному часі, одразу після взаємодії з колегою.
Важлива риса команд майбутнього – зворотний зв’язок працює на всіх рівнях та в усіх напрямках: зверху вниз та знизу вверх, а також на рівні горизонтальних зв’язків.

2. Автономність

Команди майбутнього не потребують постійного контролю керівників, адже можуть виконувати важливі функції самостійно: встановлювати пріоритети, відповідальних та дедлайни, стежити за статусом виконання завдань, розподіляти ресурси тощо. А отже, мають на це повноваження.

3. Відповідальність

Випливає з попереднього пункту – де більше свободи, там більше відповідальності, і за всі помилки колективу більше не відповідатиме тільки керівник. Продуктивні команди майбутнього складатимуться із людей, які готові нести відповідальність як за колективні перемоги, так і за поразки, не граючи провиною у пінг-понг.

4. Гнучкість

Це стосується усіх аспектів роботи: умови змінюються швидко, а тому і цілі переглядаються частіше, горизонти планування скорочуються, і це все потребує високої адаптивності – не лише на персональному рівні, а і на командному.

5. Віддаленість

Але тільки фізична – все більше команд продуктивно працюють із різних куточків планети – як команда рекрутингового агентства Indigo, наприклад. І при цьому мають більш теплі та конструктивні стосунки, аніж у багатьох із тих, хто кожного дня сидить поряд. Щоб тримати контакт, є багато цікавих практик – наприклад, може стати в нагоді одна з таких ідей.

6. Різноманіття

За всіма можливими критеріями: стать, вік, національність, переконання, стиль життя, погляди тощо. У командах майбутнього не буде місця дискримінації за будь-якими ознаками – навпаки, різноманіття буде визнано потенціалом, який не можна втрачати. Це стосується і залучення до роботи фахівців із суміжних або зовсім інших галузей, щоб мати можливість подивитися на звичні проблеми по-новому.

7. Управління конфліктами

Команди завтрашнього дня не закривають очі на конфлікти – вони необхідні, щоб спільна справа розвивалася. Але також такі команди володіють інструментами управління конфліктами, зокрема – медіації, щоб не просто вичерпувати спори, а виносити із них користь.

8. Координація

Тобто здатність ефективно узгоджувати усі процеси в команді – управляти інформацією, розподіляти відповідальність, підтримувати одне одного і домовлятися між собою.

9. Варіативність ієрархії

Компанії вже тестують командні формати, у яких немає керівників, а колективи самокеровані. Такі експерименти проходять більш або менш успішно, проте легко припустити, що структури команд будуть реформуватися і звичні піраміди з часом втратять актуальність.

10. Людяність

За даними звіту Deloitte Global Human Capital Trends 2019, замість терміну «досвід працівника (employee experience)» роботодавці сфокусуються на понятті «досвід людини (human experience)» – воно включає набагато більше питань, таких як добробут, емоційний стан і навіть пошуки сенсу в роботі. Командам також варто сфокусуватися саме на цьому: адже немає просто Front End розробників у «чистому вигляді», кожний у команді – це людина з власним світом, який у підсумку впливає на загальну продуктивність. Це необхідно брати до уваги.

А що думаєте ви – як саме трансформуються команди майбутнього?

автор: Катя Маєвська

590 просмотров

Получить бесплатную консультацию

Оставьте сообщение и мы свяжемся с Вами

Обратная связь

Оставьте сообщение и мы свяжемся с Вами

Обратная связь

Оставьте сообщение и мы свяжемся с Вами