Найм українських розробників: що потрібно знати СЕО іноземних компаній?

Українська сфера IT порівняно молода, неймовірно стрімка і по-своєму особлива. Цю статтю ми підготували для засновників, СЕО і менеджерів компаній, які вирішили наймати українських розробників віддалено або ж відкрити тут своє представництво. Варто чи ні? До яких несподіванок слід бути готовим? Давайте з’ясовувати разом.

1. Особлива «каста»

В Україні місячна зарплата розробника перевищує середні цифри на ринку праці у 3-15 разів. Звісно, все залежить від спеціалізації і досвіду. Тож дуже поширена ситуація, коли в IT переходять фахівці з інших сфер: лікарі, педагоги, лінгвісти, бухгалтери…

Поруч із сучасними процесами і можливостями професійного розвитку їх далеко не в останню чергу приваблює гідна заробітна плата, адже на нашому ринку праці не так багато професій, які дозволяють працювати в сучасних умовах не за копійки.

У підсумку часто рівень технічної підготовки українців не співпадає з очікуваннями іноземних замовників, тож про цей тонкий момент слід пам’ятати під час найму. У той же час наші айтішники є неабияк мотивованими до нових знань через високий рівень конкуренції. Самокритичність – поширена риса, тож, швидш за все, кандидат чесно вам зізнається сам щодо прогалин у знаннях і досвіді.

2. Нерівномірний ринок

Уже котрий рік не стихає хвиля ажіотажу довкола всеможливих IT-курсів, з легкої подачі яких ринок поповнюється тисячами джуніорів-розробників, тож конкуренція «на порозі» в IT, без перебільшень, шалена.

В свою чергу, більшість українських і іноземних компаній у пошуку розробників рівня Middle+/Senior за цінні кадри буквально точиться боротьба. Тож при побудові процесу найму українських айтішників краще максимально скорочувати етапи відбору, адже затягнутий процес рекрутингу, об’ємні неоплачувані тестові завдання, заниження зарплатних цифр в офері підвищують ризик, що кандидат прийме пропозицію іншої компанії.

Тож реалії такі: не ви пропонуєте роботу кандидату, а він обирає собі працедавця. Тому зробіть зі свого боку по максимуму, щоб А-players обрали саме вас.

До речі, українці уважно читають сайти з відгуками про роботодавців, остерігаючись зайвих проблем, тож якщо ваша репутація в Мережі не кришталево чиста, подбайте про зміцнення бренду компанії.

«У середньому рекрутери пишуть мені щодня щодо пропозицій роботи на пошту і в LinkedIn, хоча я не в пошуку. Поки не планую змінювати поточне місце, але стараюся відписувати всім»

Іван, Data Scientist, 9+ років у IT

Ви можете уявити, пропозиції скількох компаній може одночасно розглядати кандидат, що перебуває в активному пошуку?

3. «Смаколики» для українця

Досвідчені розробники все більше схиляються в сторону life-work balance, поважаючи свою свободу, тож неабияк звертають увагу на робочий графік, кількість днів відпустки і ризик овертаймів. Тож запропонувати українському сіньору графік роботи в темпі Кремнієвої долини, означає зіткнутися як мінімум зі щирим здивуванням.

Оплачувані овертайми, гнучкий графік, 4-денний робочий тиждень, повага до святкових днів і можливість повноцінної відпустки ось що зіграє вам на руку. Якщо ви пропонуєте позицію в офісі, обумовте, що в разі потреби часом можна попрацювати й з дому. Навряд це позначиться на робочому процесі, але ви зарекомендуєте себе як лояльного і розуміючого працедавця. Свобода і відсутність тиску це справді «смачно».

Можливість отримання опціонів за підсумками року роботи також переконливий аргумент розглянути саме вашу пропозицію.

4. Податковий рай?

Оскільки задля оптимізації податкових витрат переважна більшість розробників оформлені як ФОПи 3-ї групи і працюють за договорами на виконання робіт, сплачуючи 5% єдиного внеску без сплати ПДВ або 3% зі сплатою ПДВ, наймати українських розробників неабияк вигідно.

Втім, оподаткування діяльності в сфері IT найближчим часом може бути змінено. Проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції» вже зареєстровано у Верховній Раді.

«5% податків це копійки, порівняно з 20-40% у Європі і США, але якщо в Україні підніматимуть податкову базу, зарплати розробників знизяться, закриється чимало проектів з низькою маржинальністю, тож IT-сфера не буде такою прибутковою»

Костянтин, PM, 7+ років у IT

5. Ринок невгамовних

Певно, ви помітили, що українці в IT частенько змінюють роботу: щопівроку-рік, а то й частіше. Звісно, кожен кар’єрний випадок унікальний, але загальна тенденція до джоб-світчерства особливість українського ринку.

Часто перебіжчики ті, кого захантили на позиції з вищою оплатою або привабливішими умовами праці. Втім, розробники і самі схильні здобувати різний досвід, остерігаючись «застаріти» і одного дня виявитися неконкурентними, тож погоня за новими технологіями в Україні актуальна як ніде.

Натовпи джуніорів, що буквально наступають на п’яти, у поєднанні з ейджизмом як тенденцією, створюють для сіньорів певний тиск, тож часто іноземним компаніям складно знайти розробників на проект, технології якого в Україні вважають вчорашнім днем.

До речі, якщо ви вже почали наймати розробників і все ніяк не можете закрити вакансії, обов’язково зазирніть у сусідній матеріал «Чому до вас не йдуть працювати». І звертайтеся до нас рекрутери INDIGO Tech Recruiters закривають навіть «безнадійні» позиції.

 

автор: Юлія Куцай

738 просмотров

Получить бесплатную консультацию

Оставьте сообщение и мы свяжемся с Вами

Обратная связь

Оставьте сообщение и мы свяжемся с Вами

Обратная связь

Оставьте сообщение и мы свяжемся с Вами