Рекрутингове агентство, фрілансер чи штатник: хто вам потрібен насправді?

Ви розширюєте свій штат розробників просто зараз із поправкою «на вчора», але не впевнені, кому краще доручити підбір? Або хочете найняти рідкісного спеціаліста з унікальним набором умінь? Давайте з’ясуємо, кому делегувати процес найму у вашій ситуації, щоб отримати справді кльовий результат. Поїхали.

Нам треба цілу банду

Приміром, ваша компанія розміром 40+ чол. днями відкрила додаткових 10-15 гарячих позицій. З хорошого рекрутер з HR-менеджером вже є у команді, але чи впораються вони з таким завданням, якщо зазвичай в роботі не більше 2-4 вакансій? Гарне питання.

Звісно, швидкість найму залежить від того, кого шукаєте. Якщо це вакансії зі специфічними вимогами краще делегуйте пошук кандидатів стороннім силам. Можна пошукати рекрутерів-фрілансерів, що вже мають успішні кейси найму розробників потрібного профілю, але у цьому випадку тільки рекрутингове агентство зможе гарантувати максимально швидке опрацювання ринку.

До речі, якщо у вас немає штатного рекрутера, не варто робити ставку винятково на ресурс HR-менеджера, адже, як правило, працівник уже завантажений внутрішніми завданнями. Не сумнівайтесь одразу делегуйте «на сторону».

«Горить-палає», а штатник не «гасить»

Якщо у вас не 100+ чол. у компанії і відкритих вакансій зазвичай небагато, навряд ви оплачуєте спеціальні інструменти, що полегшують рекрутеру процеси пошуку і найму.

Тож ваш рекрутер робить все вручну, ведучи звітність у файлику Excel замість зручної ATS. І можливості отримати контакти кандидатів за лічені хвилин також немає. Звісно, купувати весь «букет» професійних інструментів часто просто нераціонально, але ситуація, коли штатник фізично не справляється з пошуком потрібного кандидата більш аніж поширена.

Зекономити тиждень-другий часу роботи рекрутера можна дуже просто замовте послугу сорсингу. Професійні сорсери INDIGO Tech recruiters за кілька днів формують список із 200+ релевантних кандидатів під вашу вакансію з їх контактами. Вашому рекрутеру залишиться тільки проконтактувати їх і виявити зацікавлених. Правда, зручно?

Агентство vs фрілансери?

Ситуація наступна: ви розумієте, що слід делегувати найм зовнішнім рекрутерам, але все ще не можете визначитися, кому саме. Адже рекрутери-фрілансери часто погоджуються працювати за нижчий відсоток, аніж агентство. І обіцянок дають чимало.

Втім, ризиків при співпраці з «вільними птахами» цілий віз: ви не можете бути певні, що вакансію фронтенда не пропонують бекенд-розробнику, Василя помилково не називають Петром, а репліки переписок щодо вашої вакансії не розберуть на меми. До речі, більше про те, що таке справді хороший рекрутинг читайте тут.

У той же час рекрутингове агентство гарантує адекватність своїх працівників і забезпечує високі стандарти комунікації. Тож ваша репутація не постраждає – це 100%.

Людський фактор надважливий у швидкості найму розробників: навіть якщо ви залучите кількох фрілансерів, хтось із них може захворіти чи працювати неефективно через інші життєві обставини, а ви про це не дізнаєтеся. Агентство ж забезпечує безперебійну роботу над вакансією, адже має як мінімум одну повноцінну команду з продуманим розподілом ролей і найкращими платними інструментами.

То може… всі разом?

Ніби непогана ідея – кинути всі сили на закриття вакансій: дати завдання і штатному рекрутеру, і фрілансерам та ще й залучити агентство. За логікою, кандидатів буде більше, вакансія закриється швидше. Але які ризики?

Окрім наслідків для репутації через комунікаційні опуси, ви не застраховані, що рекрутери не писатимуть одним і тим самим кандидатам ледь не одночасно, адже звірятися між собою оперативно досить складно. Тож яке враження про вашу компанію складеться у розробників, які отримуватимуть потік повідомлень щодо однієї і тієї самої вакансії з різних каналів від різних рекрутерів? Дивне, як мінімум)) Втім, якщо позиція справді складна, є шанс, що до бажаного кандидата таки «достукаються».

Влаштовуючи конвеєр, приготуйтеся, що кандидатів на певному етапі може виявитися забагато. Чи ви маєте достатньо людських ресурсів, щоб процесити всіх без затримок? Адже часто саме гальма на боці компанії затягують процес найму на місяці: у техлідів немає часу перевірити тестове завдання і надати фідбек, фаундери не можуть провести фінальне інтерв’ю через робочі поїздки, а там ще свята-літо-відпустки… Розробники приймають офери від інших компаній, а ви досі нікого не найняли. Знайомо? Що ще може вам завадити найняти зірок ринку, читайте в нашій нещодавній статті.

Нерідко не так просто оцінити рівень складності вакансії і спрогнозувати ситуацію щодо найму. Тому і важко зрозуміти, кому краще доручити пошук розробника. В INDIGO Tech recruiters перед початком роботи над позицією з любов’ю для вас зроблять експертну оцінку ринку.

 

автор: Юлія Куцай

206 просмотров

Обратная связь

Оставьте сообщение и мы свяжемся с Вами

Обратная связь

Оставьте сообщение и мы свяжемся с Вами

Обратная связь

Оставьте сообщение и мы свяжемся с Вами