Рік у IT-сорсингу: 6 важливих висновків

Поза сферою HR мало хто знає, чим сорсер відрізняється від рекрутера, що й не дивно, адже сам дідько ніжки зламає в тих HR-професіях, яких наразі щось там із -надцять. Та уявіть собі рекрутера мовчазного жанру: шукає профілі кандидатів, звіряє, чи метчаться вони з вакансією, а потім –  пише, пише десятки і сотні листів і меседжів, розповідає подробиці про компанію і проєкт, стукає часом аж надміру настирливо у месенджери, знайомить із відповідальним рекрутером, але співбесіди не проводить.

Оце і є IT-сорсер, Talent Sourcer або ж IT-ресечер (як ще цього фахівця не зовсім коректно називають на нашому ринку праці, адже researcher – це дослідник на науковому терені, а не шукач талантів у IT). Часто саме із сорсингу розпочинається шлях у рекрутинг, хоча сорсинг може бути цілком самостійним напрямом, в якому можна рости і розвиватися.

Буває, що в сорсера немає амбіцій переходу в рекрутинг, і він зосереджується на поглибленні технічних чи креативних шляхів пошуку кандидатів, стає лідом сорсерів. У невеликих IT-компаніях більш поширений формат, коли рекрутер займається і пошуком, і проведенням співбесід, не делегуючи cорсинг, натомість посада сорсера не рідкість в рекрутингових агенціях і великих компаніях.

Які ж інсайти я отримала після року віддаленої роботи в INDIGO Tech Recruiters у цій ролі? Поїхали.

1. IT-рекрутинг – це про продажі

На відміну від рекрутингу в будь-якій іншій сфері, IT-рекрутинг має в собі чимало від сфери продажів, адже лише приблизно 10% розробників на ринку готові змінювати місце роботи, тож конверсія відповідей на листи та меседжі відповідна. Тривалий час новачка такий відгук на листи може дивувати, обурювати або навіть засмучувати: «Чому я пишу їм, пишу, пишу, а на мене всі мовчать? Що я роблю не так?». Ситуація стає зрозумілою, якщо розпитати знайомих розробників, скільки пропозицій роботи від рекрутерів їм надходить щодня))

До такого стану справ у IT можна виявитися не готовим. Тож якщо ви вирішили опанувати цю професію – приготуйтеся, що легко не буде. Потрібно стукати в «зачинені двері», виявляти настирливість і терпіння, вести переговори, вчитися працювати із запереченнями, орієнтуватися на результат, бачити позитив у, на перший погляд, негативних кейсах.

Класно, коли до сорсингу ви мали досвід роботи в продажах, техпідтримці чи кол-центрі. Знадобляться напрацьовані комунікативні навички і стресостійкість.

2. Сорсинг навчив мене вдячності

Коли кандидат позитивно відповідає на листа чи меседж, перше, що роблю – це дякую за відгук та інтерес до вакансії. Навіть якщо це відмова – все одно дякую за відповідь. Погодьтеся, кандидат узагалі не зобов’язаний переглядати десятки пропозицій, які йому надходять щодня та ще й знаходити час, щоб ознайомитися з листами і відповісти. Коли ж він працюватиме?

Тож відповідь на меседж – це вже неабиякий комплімент, адже вам вдалося написати так, що вашу пропозицію помітили і вирішили не залишати без відповіді. Часом бувають цікаві випадки:  потенційні кандидати відповідають через 3-4 місяці))

До слова, вдячність як гарна звичка загалом неабияк покращить якість вашого життя. Не вірите? Спробуйте.

3. Стратегія передусім

Коли в роботі з’являється нова вакансія, перше, що краще зробити – скласти найбільш оптимальну стратегію пошуку фахівця, адже в рекрутинговій агенції непроста вакансія потребує одночасної роботи сорсера і рекрутера по всіх фронтах (меседжі в ЛінкедІн, мейлинг, власний нетворкінг, рекомендації колег, пошук на Джинні тощо), щоб показати першого кандидата найшвидше. Натомість пошук фахівця рівня Junior – зовсім інша історія. Але є нюанс – щоб прогнозувати процес найму і мати чітке розуміння, яку стратегію найкраще обирати для тієї чи іншої вакансії, необхідний певний досвід пошуку розробників різних профілів.

4. Динаміка як вона є

Сфера IT-рекрутингу настільки ж динамічна як і розвиток технологій загалом, тому досить часто доводиться переглядати стратегію, інструменти і підходи до пошуку розробників: те, що працювало ще кілька місяців тому, сьогодні вже не дає бажаного результату.

Тож, щоб бути на одній хвилі з ринком, ніяк не можна застрягати в старих процесах. І це величезний плюс, адже, постійно розвиваючись, складно стати  незатребуваним. Навіть якщо завтра сорсинг/рекрутинг частково автоматизують)

Освітній ринок рекрутингу зараз дуже потужний, тож завжди можна знайти порцію свіжих знань. Ви ж знаєте, що в Indigo Tech Recruiters є власна Школа рекрутингу? Велкам. Тільки актуальні кейси з перших вуст.

5. Куди ж без труднощів

Робота в рекрутинговій агенції – це концентрація змінних, адже ледь не щодня відбуваються різноманітні ситуації, які не завжди вдається трактувати в позитивному ключі: контрофер, замовник ставить вакансію на холд, кандидат в останній момент вирішує не виходити на роботу, компанія змінює вимоги у вакансії, внаслідок чого кандидатів потрібно шукати заново… Тож навіть успішний найм кандидата часом не компенсує низку емоцій від змальованих кейсів))

Поєднання віддаленого формату зайнятості, роботи на результат із суттєвим рівнем стресу може спричинити емоційне вигорання: проблеми зі здоров’ям у різних виявах і/або ж занепадницькі настрої. Втім, якщо вчасно спостерегти в собі зміни і працювати з цим станом, можна з неабиякою користю використати навіть такий досвід для власного розвитку: розібратися із внутрішніми проблемами, відкоригувати work-life balance, перестати відкладати на понеділок обіцянки регулярно займатися спортом, прокачати свої цілі і стати сильнішим (в усіх сенсах), аніж раніше.

6. Ідеальний бекграунд для рекрутера

В IT-рекрутинг потрапляють різними шляхами: одні змінюють сферу діяльності і стартують у IT-рекрутинг одразу після курсів, хтось приходить вже рекрутерами/HR-ми з інших сфер. Але ті фахівці, що «виростають» із сорсерів, мають більш глибоке розуміння ринку і можуть чудово поєднувати обов’язки сорсера і інтерв’юера.

Особливо цінним є досвід роботи в агенції, адже є можливість працювати з десятками різних компаній і сотнями різноманітних позицій, натомість інхаус сорсер (чи рекрутер) завжди обмежений конкретною компанією і часто не має нагоди працювати з різноманітними вакансіями. Більш того, якщо в компанії раптом псується репутація через процеси, на які рекрутер не має впливу, найм працівників стає завданням з багатьма зірочками.

Якщо ви працюєте/працювали як Talent Sourcer, діліться своїми висновками в коментарях)

автор:

Юлія Куцай,

Talent Acquisition Manager в Indigo

 

923 просмотров

Получить бесплатную консультацию

Оставьте сообщение и мы свяжемся с Вами

Обратная связь

Оставьте сообщение и мы свяжемся с Вами

Обратная связь

Оставьте сообщение и мы свяжемся с Вами