Як знайти справжнього бізнес-аналітика

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Бізнес-аналітик – це фахівець, який відіграє важливу роль у сучасному бізнесі. Його завдання включають аналіз даних, виявлення потреб клієнтів та визначення оптимальних рішень для досягнення бізнес-цілей.

Бізнес-аналітик – це фахівець, який відіграє важливу роль у сучасному бізнесі. Його завдання включають аналіз даних, виявлення потреб клієнтів та визначення оптимальних рішень для досягнення бізнес-цілей. У статті ми розглянемо, як знайти справжнього бізнес-аналітика, опишемо основні критерії відбору та розповімо про методи та техніках, які допоможуть обрати найкращого кандидата.

Роль та завдання бізнес-аналітика

Роль бізнес-аналітика включає низку важливих завдань, спрямованих на оптимізацію бізнес-процесів і підвищення ефективності підприємства в цілому. Основні завдання бізнес-аналітика включають:

 1. Аналіз бізнес-процесів. Бізнес-аналітик виявляє їхні сильні та слабкі сторони та пропонує рекомендації щодо їх покращення.
 2. Збір та аналіз даних. Фахівець відповідає за збирання та аналіз даних, які можуть допомогти підприємству приймати зважені рішення.
 3. Розробка стратегії. Бізнес-аналітик допомагає розробляти стратегію розвитку підприємства, виявляючи ключові цілі та шляхи їх досягнення.
 4. Консультування. Фахівець консультує керівництво підприємства з різних питань, пов'язаних з управлінням бізнес-процесами.
 5. Моделювання бізнес-процесів. Бізнес-аналітик розробляє моделі бізнес-процесів, які дозволяють оптимізувати роботу підприємства та збільшувати його ефективність.
 6. Підтримка проєктів. Професіонал бере участь у підтримці проєктів та координує роботу між різними відділами підприємства.

Крім того, аналітик повинен володіти широким спектром знань і навичок, включаючи знання технологій та методологій, досвід роботи з даними та вміння приймати виважені рішення.

Навіщо потрібен бізнес-аналітик

Бізнес-аналітик в ІТ відіграє важливу роль в успішному розвитку компанії. Його завдання — розуміти бізнес-потреби компанії та перекладати їх мовою технічних фахівців. Професія бізнес-аналітика певною мірою схожа на спеціальність продакт-менеджера.

Ось кілька причин, чому бізнес-аналітик в ІТ необхідний:

 1. Допомога у розробці продукту. Бізнес-аналітик працює з користувачем, щоб зрозуміти його потреби та очікування. Він також працює з технічною командою, щоб перекласти ці потреби мовою програмістів і розробити продукт, який відповідає вимогам користувача.
 2. Оптимізація бізнес-процесів. Бізнес-аналітик вивчає поточні бізнес-процеси, щоб знайти способи покращення ефективності та скорочення витрат. Він також може працювати над автоматизацією бізнес-процесів для прискорення роботи компанії.
 3. Управління ризиками. Бізнес-аналітик допомагає запобігти ризикам, пов'язаним з розробкою нових продуктів та змінами в бізнес-процесах. Він може проводити аналіз ризиків та розробляти стратегії для їх зменшення.
 4. Забезпечення якості продукту. Бізнес-аналітик тестує продукт, щоб переконатися, що він відповідає бізнес-вимогам та очікуванням користувачів. Він також розробляє тест-кейси та допомагає тестувальникам.
 5. Поліпшення комунікації. Бізнес-аналітик є сполучною ланкою між різними співробітниками – розробниками, тестувальниками та проджект-менеджерами. Він допомагає встановити хорошу комунікацію та співпрацю між командами.

Загалом такий фахівець в ІТ є ключовим гравцем у розвитку та підтримці успішної роботи компанії. Його завдання — розуміти бізнес-потреби та перекладати їх на мову технічних фахівців, щоб покращити ефективність та якість продукту.

Що має робити бізнес-аналітик

Завдання бізнес-аналітика в ІТ залежать від конкретної компанії та проєкту, над яким він працює. Проте загалом фахівець повинен виконувати такі функції:

 1. Вивчати бізнес-потреби компанії. Бізнес-аналітик повинен провести інтерв'ю з керівниками, щоб зрозуміти, які проблеми та завдання потрібно вирішити, які процеси можна покращити і які вимоги до продукту мають бути враховані.
 2. Проаналізувати дані. Фахівець повинен аналізувати дані, пов'язані з бізнес-процесами та продуктом, щоб виявити проблеми та можливості для покращення.
 3. Розробляти бізнес-вимоги. На основі отриманих даних він повинен сформулювати бізнес-вимоги, які дозволять розробникам створити продукт, що задовольнятиме потреби бізнесу.
 4. Розробляти функціональні вимоги. Бізнес-аналітик повинен перекласти бізнес-вимоги мовою функціональних вимог, які допоможуть розробникам створити конкретний функціонал продукту.
 5. Участь у плануванні проєкту. Фахівець повинен брати участь у плануванні проєкту та визначенні ресурсів, які будуть необхідні для його виконання.
 6. Тестувати продукт. Бізнес-аналітик повинен проводити тестування продукту, щоб переконатися, що він відповідає бізнес-вимогам та очікуванням користувачів.
 7. Навчати користувачів. Бізнес-аналітик повинен навчати користувачів роботи з продуктом, щоб вони могли ефективно використовувати його для досягнення своїх бізнес-цілей.
 8. Стежити за ринком. Спостерігати за змінами на ринку та технологічними трендами, щоб запропонувати бізнесу нові можливості для зростання та розвитку.

Загалом бізнес-аналітик в ІТ повинен працювати в тісній співпраці з розробниками, support-менеджерами та іншими члени команди проєкту, щоб створити правильний продукт.

Які якості мають бізнес-аналітику

Бізнес-аналітик в ІТ повинен мати низку якостей, які дозволять йому ефективно виконувати свою роботу та успішно взаємодіяти з командою розробки, а також бізнес-користувачами. Нижче наведено деякі з таких вимог:

 1. Аналітичні навички: фахівець повинен вміти проаналізувати складну інформацію і на основі цього робити висновки та приймати рішення.
 2. Комунікативні навички: він має бути добрим комунікатором і вміти говорити мовою як бізнесу, так і технічного персоналу. Також важливо вміння слухати та розуміти потреби бізнесу.
 3. Технічні знання: володіти базовими знаннями в галузі IT, щоб розуміти технічні вимоги проєкту та спілкуватися з технічною командою.
 4. Досвід роботи в проєктах: знання життєвого циклу розробки ПЗ та досвід роботи в проєктах допоможуть ефективніше розуміти процес та покращувати його.

Кваліфіковані бізнес-аналітики мають усі перелічені якості.

Де знайти крутого бізнес-аналітика

Існує кілька способів знайти крутого фахівця:

 1. Зверніться до рекрутингових агенцій, що спеціалізуються на пошуку кандидатів у сфері ІТ. Такі агенції можуть допомогти вам знайти кандидатів з потрібними навичками та досвідом роботи.
 2. Розмістіть вакансію на спеціалізованих сайтах вакансій для ІТ-фахівців, таких як HeadHunter, Rabota.ua, LinkedIn і т. д. У своїй вакансії вкажіть необхідні навички та досвід роботи, щоб залучити кандидатів, які відповідають вашим вимогам.
 3. Зверніться до університетів та коледжів, які пропонують програми з бізнес-аналітики та ІТ, та опублікуйте вакансію на дошці оголошень або в інформаційному бюлетені навчального закладу. Це допоможе вам залучити нових випускників, які шукають роботу у своїй галузі.
 4. Пошукайте кандидатів на профільних конференціях, форумах та заходах для ІТ-фахівців, таких як IT Weekend, GDG DevFest, Meetup та інших. Такі заходи можуть допомогти вам знайти кандидатів, які зацікавлені в роботі в ІТ-сфері та мають необхідні навички.
 5. Зверніться до своїх колег в ІТ-сфері та запитайте, чи є у них рекомендації щодо пошуку крутого бізнес-аналітика. Часто люди, які працюють в одній сфері, можуть знати інших фахівців, які можуть допомогти вам знайти кандидата, який відповідає вашим вимогам.
 6. Переманіть бізнес-аналітика у конкурентів. Це дуже поширена практика.

Найкраще використовувати кілька способів.

Висновки

Бізнес-аналітик повинен мати широкі знання та досвід роботи в різних галузях, таких як бізнес, технології, фінанси тощо. Він має вміти аналізувати великі обсяги даних та виявляти проблеми та можливості для бізнесу.

Справжній професіонал має бути комунікабельним та вміти працювати в команді. Він повинен вміти ефективно спілкуватися з менеджерами та співробітниками компанії, щоб розуміти їхні потреби та проблеми.

Бізнес-аналітик повинен мати навички моделювання та проєктування бізнес-процесів. Він повинен вміти визначати оптимальні процеси та рекомендувати зміни для підвищення ефективності та ефективності бізнесу.

Фахівець повинен бути здатний працювати з різними інструментами та технологіями, такими як бази даних, BI-системи, інструменти візуалізації даних тощо.

При пошуку справжнього професіонала слід звертати увагу на його досвід роботи в різних компаніях та галузях. Також важливо перевіряти його вміння працювати з даними та проводити аналіз.

При співбесіді з кандидатом слід ставити питання, які перевіряють його знання в галузі бізнес-аналізу, навички роботи з даними та інструментами, а також його комунікативні здібності.

Таким чином, справжній бізнес-аналітик повинен мати широкі знання та навички в галузі бізнес-аналізу, комунікативні здібності та досвід роботи з різними інструментами та технологіями.

Інфо
Автор статті: SEO InWeb
621 Переглядів
Категорія Рекрутинг
08.05.2023