7 ключових етапів підбору персоналу

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Рекрутинг у сфері IT може бути викликом для компаній, які шукають найкращих фахівців на ринку праці. Через те, що цей сектор продовжує зростати й розвиватися, конкуренція за талановитих кандидатів, як і раніше, залишається високою.

Рекрутинг у сфері IT може бути викликом для компаній, які шукають найкращих фахівців на ринку праці. Через те, що цей сектор продовжує зростати й розвиватися, конкуренція за талановитих кандидатів, як і раніше, залишається високою. Тому, щоб залучити та найняти найкращих людей у ​​галузі технологій, необхідно вміти проводити процес підбору персоналу правильно. Фахівці компанії Indigo Tech Recruiters розкриють 7 ключових етапів, які допоможуть компаніям в успішному пошуку та наймані фахівців у сфері IT.

Важливість процесу підбору персоналу в компанії

Процес підбору персоналу є одним із важливих аспектів у компаніях, особливо у сфері IT. Конкуренція на ринку праці серед роботодавців, які шукають талановитих та досвідчених фахівців, постійно зростає. Найбільш кваліфіковані кандидати завжди будуть мати безліч варіантів для вибору місця роботи, тому компанії повинні бути готові запропонувати щось особливе та привабливе, щоб залучити найкращих.

Неправильний підхід до підбору персоналу може призвести до невдалих наймань, що може серйозно зашкодити компанії. Це не тільки негативно позначиться на бюджеті компанії, а й може призвести до зниження продуктивності та мотивації серед існуючих співробітників, збільшення плинності кадрів.

У сфері IT процес підбору персоналу також важливий для того, щоб компанія могла бути попереду технологічних інновацій та залишатися конкурентоспроможною. Робота в IT-сфері вимагає високої кваліфікації та спеціалізації, тому правильний підхід до підбору персоналу допоможе компанії знайти найбільш відповідних фахівців, які можуть принести цінність та експертизу для організації. Краще за все довіряти процес підбору персоналу ІТ рекрутерам. Вартість рекрутингу важко назвати невисокою, проте іноді це дешевше, ніж шукати таланти самостійно.

Етапи підбору персоналу

1. Виявлення та аналіз потреби у процесі добору персоналу

Виявлення та аналіз потреб у процесі підбору персоналу у сфері IT є важливим кроком для успішного найму кваліфікованих фахівців у цій галузі. Нижче наведено деякі методи та інструменти, які можуть допомогти у цьому процесі:

 1. Визначення необхідних навичок та досвіду. Необхідно визначити, які скіли необхідні виконання роботи на цій посаді. Це може містити знання певних мов програмування, баз даних, фреймворків тощо.
 2. Визначення освітнього рівня. Це може включати вимоги до рівня освіти в галузі комп'ютерних наук або інших пов'язаних галузей.
 3. Оцінка ринку праці. Оцініть поточну ситуацію на ринку праці, щоб зрозуміти, які компанії пропонують аналогічні вакансії та які вимоги вони висувають.
 4. Використання аналітики та метрик. Використання даних для аналізу минулих наймань, часу знаходження вакансій відкритими, працевитрат на підбір, вартість та якість наймання, рейтингової оцінки кандидатів допомагає визначити ефективність процесу добору.
 5. Залучення фахівців. Для ефективного підбору персоналу необхідно мати відповідні контакти в індустрії, брати участь у профільних заходах, проводити соціальні опитування та багато іншого.
 6. Оцінка кандидатів. Потрібно визначити критерії оцінки кандидатів, які допоможуть відсіяти неналежних претендентів. Це може включати тестування знань, проведення співбесід, аналіз резюме та досвіду роботи.
 7. Оцінка відповідності корпоративної культури. Не менш важливим фактором є відповідність культури компанії та культури кандидата. Важливо розуміти, наскільки кандидат підходить до загальної філософії компанії та зможе адаптуватися до роботи.

Завдяки послугам рекрутерів виявлення та аналіз потреби в процесі підбору персоналу проходить набагато швидше та простіше.

2. Визначення профілю кандидата

Щоб знайти дійсно потрібного кандидата, спочатку слід визначитися, кого саме ви шукаєте. Для цього необхідно відповісти на такі запитання:

 • Ви шукаєте різнобічного чи вузькоспеціалізованого кандидата?
 • Чи важливий досвід роботи?
 • Наскільки кандидат має володіти англійською та іншими іноземними мовами?
 • Які хард і софт-скілс повинен мати кандидат?

Також подбайте про те, щоб ваша компанія могла зацікавити кандидата, оскільки його мотивація – це також частина профілю. У кандидатів має бути позитивне уявлення про компанію, щоб вони були зацікавлені у роботі у ній. Для цього потрібно працювати над розвитком бренду роботодавця. 

3. Підбір персоналу до процесу відбору

Перед початком процесу відбору необхідно виконати такі кроки:

 1. Визначити канали залучення кандидатів. Необхідно визначити, де шукати кандидатів: на спеціалізованих сайтах, у соціальних мережах, на форумах та конференціях, в університетах тощо
 2. Створити професійний профіль вакансії. Потрібно розробити детальний опис вакансії, що включає вимоги до навичок, кваліфікації та досвіду роботи, а також інформацію про компанію, її цінності та культуру.
 3. Визначити критерії відбору. Це професійні навички, досвід роботи, відповідність культурі компанії тощо

Після виконання цих кроків можна переходити до процесу відбору кандидатів.

4. Прийом заявок від кандидатів у процесі підбору персоналу

Якщо вакансія досить приваблива, то заявок має надходити чимало. Зазвичай їх обробкою займається рекрутер чи відділ рекрутингу.

Оцініть заявки від кандидатів на відповідність критеріям відбору. Наприклад, якщо ви шукаєте 2D artist, переконайтеся, що у кандидата є художні та технічні навички. Ви можете використовувати автоматичні системи відбору (Cleverstaff, PersiaHR), щоб відсіяти заявки, які не відповідають вимогам.

5. Попередній відбір кандидатів

Після аналізу резюме необхідно провести попередній відбір претендентів. Мета цього етапу – відсіяти кандидатів, які не відповідають вимогам вакансії, та залишити лише відповідних для подальшого розгляду.

Вивчіть минулий досвід кандидата. Важливо дізнатися, який досвід у кандидата у сфері ІТ, які проєкти він виконував, які технології використав. Зв'яжіться з попередніми роботодавцями потенційного працівника, щоб отримати додаткову інформацію про його минулу роботу, навички та якості. Також можна провести професійне тестування.

6. Безпосередній вибір персоналу

Проводити відбір персоналу найкраще під час індивідуального інтерв'ю. За цей час рекрутеру потрібно:

 1. Перевірити професійні навички. Це можна зробити за допомогою тестування. Також потрібно ставити запитання на співбесіді. Це допоможе зрозуміти, наскільки добре кандидат має необхідні навички й може застосовувати їх на практиці.
 1. Перевірити комунікативні навички. Важливо переконатися, що кандидат має досить гарні комунікативні навички для роботи в команді. Перевірте його вміння висловлювати свої думки, слухати та розуміти інших, а також розв'язувати проблеми у колективі.
 2. Перевірити особисті якості – такі як відповідальність, самодисципліна, творчий підхід до вирішення завдань та інші. Ці якості можуть бути важливими для успішної роботи в ІТ-сфері.
 3. Перевірити відповідність культурі компанії. Переконайтеся, що кандидат відповідає культурі компанії та зможе інтегруватися до команди. Зверніть увагу на його цінності, переконання та особистий стиль роботи.
 4. Оцінити потенційну цінність. Розгляньте здатність кандидата до навчання, розвитку.
 5. Звернути увагу на мотивацію кандидата. Важливо переконатися, що кандидат мотивований працювати у сфері ІТ та у вашій компанії. Мотивований співробітник може бути більш продуктивним та ефективним, ніж не мотивований.
 6. Оцінити потенціал кандидата. Деякі кандидати можуть не мати досвіду роботи у сфері ІТ, але мати великий потенціал та бажання навчатися.

Заздалегідь складіть список питань, щоб максимально точно дізнатися про всі необхідні деталі.

7. Ухвалення рішення про заключний етап процесу відбору

Зазвичай безпосереднє рішення про найм приймає керівник. Завдання рекрутера – підготувати звіт, де представлені всі плюси та мінуси кандидатів, а також обговорити профілі претендента з лідером.

Як ефективно управляти процесом рекрутингу

Ефективне управління процесом рекрутингу включає кілька ключових кроків:

 1. Визначення вимог до вакансії. Необхідно визначити всі скіли, якими повинен мати кандидат. Це дозволить переконатись, що весь персонал розуміє, кого шукає компанія.
 2. Створення ефективної реклами. Реклама вакансії має бути спрямована на залучення найбільш відповідних кандидатів. Вона має бути зрозумілою, привабливою та містити всі необхідні деталі.
 3. Проведення первинного відбору. Цей крок може бути виконаний фахівцями HR або рекрутерами. Вони повинні перевірити резюме та визначити, чи відповідають кандидати вимогам.
 4. Організація співбесід. Планування та організація співбесід важлива для забезпечення продуктивності процесу рекрутингу. Необхідно визначити зручний час та місце для співбесід.
 5. Оцінка кандидатів. Оцінка кандидатів має бути об'єктивною і ґрунтуватися на заздалегідь визначених умовах. Можна використовувати стандартизовані методи оцінки, такі як тестування та інтерв'ю з певними питаннями.
 6. Прийняття рішення. Після оцінки всіх кандидатів необхідно ухвалити рішення, кому запропонувати роботу. Воно має бути засноване на релевантності навичок, досвіду та особистісних якостей кандидатів відповідно до вимог до вакансії.
 7. Проведення адаптації нових працівників. Після того, як кандидати прийняті на роботу, необхідно забезпечити ефективний процес адаптації, щоб нові співробітники могли легко увійти до робочого середовища та почати працювати. Організація програми адаптації допоможе новим співробітникам швидше освоїтися та стати більш продуктивними.

Важливо також зазначити, що ефективне управління процесом рекрутингу потребує постійного зворотного зв'язку. Також не забувайте про звітність та постійну роботу над помилками.

Висновки

У процесі підбору персоналу існує безліч алгоритмів, кожен з яких відіграє важливу роль у забезпеченні ефективного та успішного найму. Ми розглянули 7 ключових етапів, які можуть допомогти в управлінні процесом рекрутингу та забезпеченні знаходження найбільш підходящих кандидатів для вакансії.

Визначення вимог до вакансії, створення ефективної реклами, первинний відбір, організація співбесід, оцінка кандидатів, прийняття рішення та проведення адаптації нових співробітників – всі ці етапи важливі для забезпечення успішного найму та формування колективу висококваліфікованих та мотивованих співробітників.

Крім того, важливо відзначити, що постійний зворотний зв'язок та покращення процесу рекрутингу є ключовими факторами для досягнення максимальної ефективності у цій галузі. Загалом правильно організований процес підбору персоналу може стати запорукою успіху компанії та її конкурентоспроможності на ринку.

Бажаєте стати професійним рекрутером? Тоді рекомендуємо пройти навчання у спеціальній школі рекрутингу. Фахівці поділяться своїми секретами й допоможуть опанувати бажану професію.

Інфо
Автор статті: SEO InWeb
1856 Переглядів
Категорія Рекрутинг
01.05.2023