Як перемогти конкурентів у IT-підборі

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

В IT-галузі конкуренція за найм кваліфікованих кадрів може бути жорсткою. Компанії стикаються з викликом залучення та утримання найкращих талантів, при цьому необхідно балансувати між якістю кандидата та витратами.

В IT-галузі конкуренція за найм кваліфікованих кадрів може бути жорсткою. Компанії стикаються з викликом залучення та утримання найкращих талантів, при цьому необхідно балансувати між якістю кандидата та витратами. Фахівці рекрутингової агенції Indigo Tech Recruiters розкриють кілька стратегій, які допоможуть перемогти конкурентів.

Основні проблеми пошуку IT-фахівців

Серед основних проблем пошуку IT-фахівців можна виділити такі:

 1. Конкуренція. IT-компанії борються між собою за найкращих кандидатів, що може призвести до високих витрат на пошук та наймання персоналу.
 2. Брак кваліфікованих кандидатів. У галузі IT існує дефіцит кваліфікованих фахівців, що призводить до того, що вакансії залишаються незаповненими на тривалий період.
 3. Складність оцінки кваліфікації кандидатів. В IT-сфері багато фахівців мають неформальну освіту або набувають знання самостійно. Це може ускладнювати оцінку їхньої кваліфікації та досвіду.
 4. Скорочення часу життя технологій. В IT-сфері швидко змінюються технології та вимоги до фахівців. Це може створювати проблеми для компаній, які не можуть знайти кандидатів із потрібними навичками та досвідом роботи з останніми технологіями.
 5. Високі вимоги до оплати праці. IT-фахівці здебільшого отримують високу зарплату, що може бути проблемою для компаній з обмеженим бюджетом.

Також іноді складнощі можуть виникнути через невідповідність фахівця корпоративній культурі компанії.

Чого чекають IT-фахівці від компаній

Найчастіше спеціалістам у сфері ІТ потрібні:

 • конкурентоспроможна зарплата та бонуси;
 • професійне зростання та розвиток;
 • оптимальні умови роботи;
 • робота над цікавими та складними проєктами, які можуть задовольнити їхні потреби та прагнення;
 • добрий колектив та команда однодумців.

Важливі умови для збереження здоров'я та сприятливе робоче середовище. Наприклад, багато фахівців воліють працювати віддалено.

Які канали використовувати для залучення IT-фахівців

Існує безліч каналів, які рекрутер може використовувати для залучення IT-фахівців до компанії. Деякі з них:

 1. Кар'єрні сайти. Це вебсайти, на яких IT-фахівці можуть розмістити своє резюме та знайти вакансії. Деякі з найпопулярніших кар'єрних платформ включають Indeed, HeadHunter, LinkedIn, Glassdoor та інші.
 2. Рекламні оголошення у соціальних мережах. Реклама на Facebook, LinkedIn та інших соціальних мережах може допомогти привернути увагу IT-фахівців до вакансій у компанії.
 3. Рекомендації. Рекомендації від співробітників компанії чи знайомих можуть бути ефективним способом залучення кваліфікованих кандидатів.
 4. Участь у конференціях та заходах. допоможе привернути увагу IT-фахівців і показати компанію як роботодавця, який інвестує у своїх співробітників.
 5. Курси та тренінги. Організація курсів та тренінгів для IT-фахівців може привернути увагу талановитих та вмотивованих професіоналів, які хочуть розвиватися у своїй кар'єрі.
 6. Вакансії на спеціалізованих порталах. Існують спеціалізовані платформи для різних IT-фахівців, таких, як GitHub, Stack Overflow, HackerRank і т.д. Ці портали можуть допомогти привернути увагу кандидатів, що спеціалізуються у певній галузі.
 7. Пряма комунікація з університетами та коледжами. Університети та коледжі можуть надати агентству доступ до талановитих та вмотивованих випускників, які шукають роботу в IT-сфері.

Щоб знайти професіоналів, найкраще вдатися до послуг рекрутерів.

Вартість та час найму активного кандидата

Ціна найму кандидата може сильно змінюватись в залежності від багатьох факторів, таких як галузь, посада, локація, досвід кандидата, конкуренція на ринку праці тощо. У будь-якому випадку, компанії можуть використовувати різні методи та інструменти для скорочення часу найму та фінансових витрат, наприклад, автоматизація процесів, використання рекомендацій, застосування технологій тощо.

Вартість та час найму пасивного кандидата

Вартість і час найму пасивного кандидата зазвичай вища, ніж активного кандидата, оскільки пошуку пасивних кандидатів потрібен додатковий час і ресурси. Внаслідок цього фінансові витрати можуть становити кілька тисяч доларів або більше.

Щодо часу наймання пасивного кандидата, то він може зайняти більше часу, оскільки такі фахівці не шукають роботи активно і можуть відмовитися від пропозиції, вимагаючи додаткового часу на переконання. Середній час найму пасивного кандидата може становити від 30 до 60 днів, але може збільшуватися залежно від конкретної ситуації та умов.

Еволюція IT-рекрутменту

IT-рекрутмент пройшов значну еволюцію за останні роки, яка була пов'язана зі зміною вимог ринку та можливостей, що надаються технологіями. Деякі основні тенденції, що призвели до еволюції IT-рекрутменту, включають:

 1. Збільшення конкуренції на ринку праці. З появою нових технологій та збільшенням кількості компаній, що працюють у сфері IT, ринок праці став більш конкурентним. Рекрутери тепер мають виявляти велику кмітливість та творчість, щоб залучити найбільш талановитих та кваліфікованих фахівців.
 2. Збільшення впливу соціальних мереж. Соціальні мережі стали важливим інструментом у рекрутингу, оскільки вони дозволяють фахівцям зв'язуватися з кандидатами та оцінювати їхній професійний потенціал. Компанії все частіше використовують соціальні мережі для залучення талановитих фахівців, адже це швидко та зручно.
 3. Зростання автоматизації процесів. З розвитком технологій штучного інтелекту та автоматизації процесів, рекрутинг став більш ефективним та швидким. Компанії все частіше використовують роботів для сканування резюме, аналізу даних та підбору кандидатів, що знижує час на наймання та підвищує точність відбору.
 4. Зростання значущості бренду роботодавця. Репутація та бренд компанії стали дуже важливими в рекрутингу, оскільки кандидати прагнуть працювати в компаніях, які забезпечують хороші умови роботи, професійний розвиток та задовольняють їхні потреби. Компанії, які вкладають кошти у розвиток бренду роботодавця, можуть залучати та утримувати найталановитіших фахівців.

Також сучасні компанії все більше прагнуть різноманітності у своїх командах.

Як запакувати вакансію для IT

Упаковка вакансії для IT – це процес формування привабливого та інформативного опису вакансії, який дозволить залучити талановитих IT-фахівців та переконати їх у тому, що ваша компанія – це найкраще місце для роботи. Далі наведено кілька порад щодо упаковки вакансій для IT, які допоможуть зацікавити кандидатів:

 1. Визначте ключові вимоги – які навички та досвід потрібні для виконання роботи. Вкажіть всі вимоги та кваліфікацію, які необхідні для успішної роботи на посаді.
 2. Сформулюйте привабливий заголовок. Придумайте короткий та привабливий заголовок, який виділить вашу вакансію на тлі інших. Він повинен бути ясним, легко читати й запам'ятовуватися.
 3. Опишіть компанію та її цінності. Опишіть культуру та місію компанії, щоб кандидати розуміли, що вони можуть очікувати від роботи у вашій компанії.
 4. Опишіть бенефіти та компенсації. Наприклад, медичне страхування, відпускні дні, бонуси, навчання та розвиток.
 5. Використовуйте конкретні приклади. Поділіться конкретними прикладами проєктів, які ваші IT-фахівці реалізовуватимуть. Це допоможе кандидатам зрозуміти, які завдання та проєкти вони виконуватимуть.
 6. Використовуйте ключові слова. Наприклад, вкажіть використовувані мови програмування, фреймворки та технології.
 7. Підкресліть можливості зростання та розвитку. Це може включати навчання новим технологій, підвищення кваліфікації та можливості переходу на вищу посаду.
 8. Додайте контактні дані, щоб кандидати могли зв'язатися з вами для отримання додаткової інформації.

Така упаковка допоможе швидко знайти потрібного фахівця.

Структура переговорів у IT

Структура переговорів в IT може змінюватись в залежності від конкретної ситуації, але в цілому вона може включати такі кроки:

 1. Попередні переговори. На цьому етапі учасники визначають цілі та завдання переговорів, обговорюють та аналізують питання, пов'язані з предметом переговорів, визначають стратегії та тактики для досягнення бажаного результату.
 2. Основні переговори. Учасники виробляють конкретні пропозиції та аргументи на підтримку своїх позицій, обговорюють можливі компроміси та рішення.
 3. Прикінцеві переговори. Тут обговорюють деталі оферу, розглядаються питання, пов'язані з реалізацією угод, приймаються рішення про подальші кроки та оформлюються відповідні документи.

У IT-галузі переговори можуть стосуватися різних питань, таких як умови найму, рівень заробітної плати, умови праці, обов'язки та відповідальності, терміни виконання завдань, використання певних технологій та інструментів, а також вирішення технічних та проєктних питань.

Як спланувати наймання персоналу на новий IT-проєкт і не допустити помилок

Планування найму персоналу на новий IT-проєкт є важливим етапом, який допомагає сформувати успішну команду та досягти поставленої мети. Для того, щоб спланувати наймання персоналу для нового IT-проєкту та не допустити помилок, рекрутеру слід використовувати наступні рекомендації:

 1. Визначити вимоги до персоналу.
 2. Скласти профіль вакансії.
 3. Використовувати різні канали для пошуку кандидатів.
 4. Проводити співбесіди.
 5. Оцінювати відповідність кандидатів вимогам проєкту.
 6. Забезпечити хороші умови роботи.
 7. Оцінити результати та провести аналіз після завершення процесу найму.

Перемогти конкурентів у сфері IT складно, але можна. Важливо визначити власну стратегію та постійно тримати руку на пульсі – бути в курсі нових технологій та активно їх використовувати.

Інфо
Автор статті: SEO InWeb
346 Переглядів
Категорія Рекрутинг
05.05.2023