Як найняти розробника для стартапу і не пошкодувати

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Розробники відіграють ключову роль у розвитку та реалізації стартапів, тому знайти талановитого та досвідченого фахівця — важливий крок для будь-якого підприємця-початківця.

Розробники відіграють ключову роль у розвитку та реалізації стартапів, тому знайти талановитого та досвідченого фахівця — важливий крок для будь-якого підприємця-початківця. Але як знайти та найняти розробника, який не тільки підходить за навичками та досвідом, а й відповідає культурі вашої компанії? У цій статті ми розглянемо кілька ключових моментів, які допоможуть вам знайти та залучити талановитого розробника для стартапу, а також уникнути поширених помилок у процесі найму. Ці поради допоможуть і в пошуку інших співробітників, наприклад, топменеджерів.

Що робити, якщо немає знань в IT

Якщо ви нічого не розумієте в IT, але вам потрібно знайти розробника, слід розглянути такі варіанти:

 1. Звернутися до когось, хто розуміється на IT: ви можете попросити пораду у знайомих, колег чи друзів, які працюють в IT-сфері. Вони можуть допомогти вам зрозуміти, який розробник вам потрібен та як його шукати.
 2. Використовувати професійні ресурси: ви можете використовувати професійні ресурси, такі як LinkedIn, Glassdoor, Indeed та інші, щоб знайти розробника. Тут можете здійснити пошук за ключовими словами, фільтрувати результати за різними параметрами та залишити заявку на пошук кандидата.
 3. Звернутися до рекрутингової компанії: якщо ви не хочете або не можете знайти розробника самостійно, ви можете звернутися до спеціальної агенції, яка надасть вам готового спеціаліста або команду розробників для реалізації вашого проєкту.
 4. Звернутися до фрілансера: ви можете звернутися до фрілансера, який запропонує вам свої послуги як розробник. У цьому випадку важливо перевірити його професійні навички та відгуки від попередніх клієнтів.

У будь-якому випадку вам слід чітко визначити свої вимоги до розробника, включаючи рівень досвіду, необхідні навички та технології, щоб скоротити час та зусилля на пошук та підбір кандидата. Ці ж поради стосуються пошуку інших співробітників, наприклад, Developer.

Якщо програміст таки потрібен: кого шукати

Якщо вам потрібен програміст, то залежно від вашого завдання та бюджету ви можете шукати розробника самостійно або звернутися до професійних послуг.

Найняти фрілансера

Найм фрілансер розробника для стартапу може бути хорошим варіантом, якщо у вас немає можливості найняти постійного співробітника або якщо вам потрібен експерт з певними навичками на обмежений період часу.

Ось кілька кроків, які допоможуть вам знайти та найняти фрілансера розробника для вашого стартапу:

 1. Визначте вимоги до проєкту: перш ніж розпочати пошук фрілансера, ви повинні визначити, які конкретні завдання потрібно виконати. Визначте мову програмування, технології та інструменти, які потрібні для вашого проєкту.
 2. Знайдіть фрілансер: ви можете знайти фрілансер через різні платформи, такі як Upwork, Freelancer, Toptal, Fiverr, Guru, і багато інших. Ви також можете знайти фрілансера через рекомендації від знайомих або колег.
 3. Оцініть портфоліо: перегляньте портфоліо потенційних кандидатів, щоб переконатися, що вони мають досвід роботи в технологіях, які вам потрібні, і що вони можуть виконати завдання, які ви хочете вирішити.
 4. Проведіть інтерв'ю: проведіть інтерв'ю з кандидатом, щоб дізнатися більше про його досвід та здібності. Переконайтеся, що ви можете легко спілкуватися з ним, і що ви маєте гарне порозуміння.
 5. Обговоріть оплату та строки: обговоріть з кандидатом оплату за проєкт та строки виконання роботи. Переконайтеся, що ви обидва розумієте умови та що вони відповідають вашим потребам.
 6. Підготуйте договір: коли ви знайдете відповідного кандидата, підготуйте договір, який містить умови проєкту, оплату, терміни виконання роботи та інші суттєві деталі. Обговоріть договір з кандидатом та переконайтеся, що всі умови зрозумілі та прийняті обома сторонами.

Найм фрілансер розробника для вашого стартапу може бути відмінним рішенням, якщо ви проведете процес найму ретельно та уважно оберіть кандидата, який найкраще підходить для ваших потреб. Так само ви можете найняти інших фахівців, наприклад, C++ / Embedded developer.

Співпрацювати зі студією

Співпраця зі студією для найму програміста може бути хорошим варіантом, якщо у вас немає досвіду в наймі та управлінні технічними співробітниками або якщо ви шукаєте команду для виконання проєкту в цілому, а не лише одного програміста.

Ось кілька кроків, які допоможуть вам співпрацювати зі студією для найму програміста:

 1. Визначте вимоги до проєкту. Перш ніж розпочати пошук агентства, ви повинні визначити, які конкретні завдання потрібно виконати. Визначте мову програмування, технології та інструменти, які потрібні для вашого проєкту.
 2. Дослідіть студії, які спеціалізуються на розробці програмного забезпечення. Вивчіть їх портфоліо та відгуки клієнтів, щоб переконатися в їхній якості роботи.
 3. Обговоріть проєкт. Зверніться до кількох студій та обговоріть з ними ваш проєкт.Розкажіть про свої вимоги та переконайтеся, що вони можуть надати вам відповідного програміста або команду програмістів для виконання завдань.
 4. Обговоріть терміни та оплату. Переконайтеся, що ви обидва розумієте умови та що вони відповідають вашим потребам.
 5. Підготуйте договір. Коли ви знайдете відповідне агентство, підготуйте договір, який містить умови проєкту, оплату, терміни виконання роботи та інші важливі деталі. Обговоріть договір зі студією та переконайтеся, що всі умови зрозумілі та прийняті обома сторонами.
 6. Керуйте проєктом. Коли робота розпочнеться, керуйте проєктом у тісному контакті зі студією. Спілкуйтеся з програмістами та контролюйте виконання робіт відповідно до договору.

Співпраця зі студією для найму програміста або іншого спеціаліста, наприклад, Scala Developer, може бути хорошим рішенням, якщо ви хочете швидко отримати доступ до досвідчених програмістів, які можуть виконати весь проєкт від початку до кінця. Однак важливо ретельно провести дослідження та вибрати студію, яка найкраще підходить для ваших цілей.

Оформити своїх співробітників у штат

Якщо у вас є постійні потреби в IT-розробці, ви можете наймати програмістів на постійній основі та включити їх у свій штат. Це може бути найдорожчим варіантом, але ви отримаєте повний контроль над проєктом і матимете можливість створити довгострокові відносини зі співробітниками.

Для оформлення співробітників у штат для пошуку програмістів, необхідно виконати такі кроки:

 1. Визначити потреби компанії в програмістах: дізнатися кількість відкритих вакансій, типи проєктів, необхідні навички та досвід роботи.
 2. Визначити посади та рівні зарплат для програмістів, яких потрібно найняти.
 3. Знайти кандидатів на відкриті вакансії, використовуючи внутрішні та зовнішні рекрутингові джерела.
 4. Провести співбесіди та обрати найкращих кандидатів.
 5. Підготувати та підписати договори про наймання з обраними кандидатами.
 6. Оформити співробітників до штату: зареєструвати їх у системі оподаткування, соціального страхування та медичного страхування, оформити трудові договори тощо.
 7. Забезпечити нових співробітників усім необхідним обладнанням та інструментами для роботи.
 8. Провести вступний курс для нових співробітників та забезпечити їм необхідні матеріали для навчання.
 9. Призначити менеджера, який відповідатиме за роботу нових співробітників та допомагатиме їм інтегруватися в команду.
 10.  Забезпечити регулярні зворотні зв'язки та оцінку роботи нових співробітників.

У будь-якому випадку важливо визначити свої вимоги до розробників та вибрати тих, хто має відповідний досвід та навички. Також не забувайте про професійну репутацію та відгуки попередніх клієнтів.

Як точно не треба шукати програміста

Ось кілька способів, за допомогою яких точно не варто шукати програміста:

Звертатися до найдешевшого фрілансера

Ціна часто є вирішальним фактором для багатьох бізнесів, але коли справа стосується програмістів, вибір найдешевшої пропозиції може призвести до великих проблем. Не варто забувати, що програмісти – це фахівці високого рівня, які можуть зробити вирішальний внесок в успіх вашого проєкту. Занадто низька ціна у фрілансера може свідчити про те, що виконавець не має необхідних навичок і знань або просто не приділятиме достатньо часу вашому проєкту.

Брати до штату співробітників рівня Junior

Нові співробітники завжди потрібні, але не варто наймати програміста, який ще не має достатнього досвіду роботи у вашій галузі. У багатьох молодих програмістів є базові знання, але для успішної роботи потрібен не тільки теоретичний бекграунд, а й практичний досвід, який можна отримати лише через тривалий час роботи з проєктами. Наймання досвідченого програміста з кращою кваліфікацією може обійтися дорожче, але ви отримаєте вищу якість роботи та кращі результати.

Обирати першу-ліпшу студію

Коли справа стосується пошуку програміста, наприклад Vue.js розробника або команди програмістів для вашого проєкту, необхідно провести ретельний пошук та оцінку кожного потенційного кандидата. Співпраця з першою студією може призвести до того, що ви отримаєте низьку якість роботи або незадовільний результат. Тому, перш ніж найняти студію, необхідно оцінити їхній минулий досвід роботи, якість роботи, а також навички та кваліфікацію кожного члена команди.

Чому хороша команда розробки – ваша хрещена фея

Хороша команда розробки – це не просто група людей, які займаються програмуванням. Це команда фахівців, які мають потрібний досвід та навички, що дозволяють створювати якісний та ефективний код, а також працювати разом, щоб досягти спільної мети. Ось чому хороша команда розробки — це ваша хрещена фея:

 1. Великий обсяг роботи. Розробка програмного забезпечення вимагає величезного обсягу роботи, від написання коду до тестування та впровадження. Одному програмісту може бути важко впоратися з усіма завданнями та термінами, але хороша команда розробки може розподілити завдання між собою, оптимізувати робочий процес та виконати проєкт у термін.
 2. Розмаїття навичок. Хороша команда розробки зазвичай складається з людей із різноманітними навичками, включаючи програмістів, тестувальників, архітекторів, аналітиків тощо. Кожен член команди має свою експертизу і може зробити свій внесок у проєкт, що забезпечує вищу якість та ефективність.
 3. Спільне розв'язання проблем. При розробці програмного забезпечення неминуче виникають проблеми та помилки. Команда розробки може швидко та ефективно розв'язувати ці проблеми, використовуючи свій колективний досвід та експертизу.
 4. Контроль якості. Хороша команда розробки володіє необхідними знаннями та навичками для контролю якості коду та тестування продукту. Це дозволяє виявляти та виправляти помилки на ранніх етапах розробки, що заощаджує час та кошти.
 5. Ефективне спілкування. Хороший колектив розробки може забезпечити ефективне спілкування між усіма її членами та замовником. Завдяки цьому можна переконатися, що кожен розуміє свої обов'язки та терміни, а також, що замовник отримує продукт, який відповідає його вимогам.

Загалом хороша команда розробки — це ваша фея-хресна, тому що вона може забезпечити ефективну роботу компанії.

Як шукати команду розробки та скільки це коштує

Існує кілька способів пошуку команди розробки, які можуть допомогти вам знайти відповідних кандидатів. Вартість залежить від того, як ви шукаєте команду, де ви знаходитесь, і наскільки кваліфіковані розробники вам потрібні. Пропонуємо кілька способів пошуку команди розробки.

Сарафанне радіо

Рекомендації від інших людей у ​​галузі можуть бути корисними, коли ви шукаєте команду розробки. Запитайте своїх знайомих, колег та бізнес-партнерів, чи є у них якісь рекомендації з цього питання. Цей метод може бути безкоштовним або коштуватиме вам невелику плату, якщо ви запропонуєте винагороду за рекомендацію.

Корпоративні блоги та соціальні мережі

Багато компаній та команд розробки мають профілі в соціальних мережах, де вони діляться інформацією про свої проєкти та вакансії. Ви можете використовувати LinkedIn, Facebook або Twitter, щоб знайти команди розробки та зв'язатися з ними безпосередньо. Цей метод може бути безкоштовним.

IT-конференції, конкурси, нетворкінг-заходи

Відвідування IT-заходів та конференцій може бути корисним способом пошуку команди розробки. Тут ви можете зустріти професіоналів з різних компаній та обговорити з ними ваші потреби та вимоги. Участь у деяких заходах може коштувати гроші, але це може бути вартістю вкладень у ваше майбутнє.

Звичайний пошук в Інтернеті

Ви можете використовувати пошукові системи, такі як Google, щоб знайти команди розробки у вашому регіоні або в усьому світі. Це може бути недорогим або безкоштовним способом пошуку команди, але ви повинні бути обережними та ретельно перевіряти кожного кандидата.

Вартість залежить від багатьох факторів, включаючи кваліфікацію та досвід кандидатів, місцезнаходження, терміни проєкту та інші фактори.

Як не помилитися з вибором

Вибір правильного розробника дуже важливий для успіху проєкту. Ось кілька порад, які допоможуть вам уникнути помилок під час вибору розробника:

 1. Оцініть портфоліо розробника. Це допоможе вам зрозуміти, наскільки досвідчений та кваліфікований фахівець. Перегляньте попередні проєкти, які він виконував, та переконайтеся, що вони відповідають вашим потребам.
 2. Перевірте відгуки та рекомендації. Попросіть розробника посилання на відгуки від його клієнтів і перевірте їх. Це допоможе вам отримати уявлення про якість його роботи та надійність. Ви також можете попросити рекомендації у знайомих, які працювали з розробником раніше.
 3. Спілкуйтеся з розробником. Спілкування з розробником допоможе вам зрозуміти його рівень знань та досвіду. Ви можете поставити йому питання про технології, які він використовує, та про те, як він розв'язує проблеми. Це також допоможе вам зрозуміти, наскільки розробник професійно ставиться до своєї роботи.
 4. Оцініть комунікаційні навички. Важливо, щоб розробник був добре комунікабельним і швидко відповідав на повідомлення. Це допоможе уникнути непорозуміння та затримок у роботі.
 5. Порівняйте вартість.Не вибирайте найдешевшу опцію, але й не переплачуйте. Зробіть порівняння ціни робіт різних розробників та виберіть того, хто пропонує оптимальне співвідношення ціни та якості.
 6. Перевірте термін виконання роботи. Уточніть у розробника, скільки часу знадобиться на виконання проєкту. Переконайтеся, що ці терміни відповідають вашим вимогам.
 7. Підпишіть договір, який захищатиме вас та розробника у разі виникнення проблем. Переконайтеся, що всі умови договору чітко визначені та зрозумілі.

Слідуючи цим порадам, ви зможете уникнути помилок при виборі розробника та вибрати кращого фахівця.

Висновки

Вибір правильного розробника є критично важливим фактором для успіху стартапа. Ось деякі поради наостанок:

 1. Почніть із розуміння своїх потреб та вимог до розробника.
 2. Не обмежуйте свій пошук на ринку праці тільки у своєму місті чи країні, використовуйте можливості віддаленої роботи.
 3. Оцініть якість та досвід розробника, вивчивши його портфоліо, відгуки та рекомендації.
 4. Спілкуйтеся з розробником, щоб зрозуміти його рівень знань та комунікаційні навички.
 5. Порівняйте вартість та термін виконання різних розробників.
 6. Підпишіть договір, який захищатиме вас та розробника у разі виникнення проблем.

Знайти професійного розробника може бути складно, але при правильному підході ви можете скоротити ризики та найняти людину, яка допоможе вам досягти успіху у стартапі.

Інфо
Автор статті: SEO InWeb
452 Переглядів
Категорія Рекрутинг
08.05.2023