Vue.js

Фронтенд-платформа Vue.js призначена для спрощення та оптимізації процесу розроблення вебзастосунку, а також досягнення балансу між його складністю і функціональністю. Вона побачила світ у 2014 році, і завдяки її динамічності й доступності нею користуються такі компанії, як Alibaba, Xiaomi, Sina Weibo, Baidu, а також система управління репозиторіями GitLab.

Основні концепції фреймворку – компоненти, переходи, директиви, конструктор. Остання збірка Vue.js характеризується невеликим об'ємом (всього 16 KB), що поєднується зі значною швидкодією і зручністю інструментарію розробника. Завдяки реалізованій підтримці серверного рендерингу значно спрощується розроблення ізоморфних застосунків. Також Vue-компоненти сьогодні можна застосовувати для веб, Android і iOS.


Найбільш затребувана Vue.js для розроблення невеликих проєктів і динамічних інтерфейсів, адаптованих під користувача. Платформа має гарну масштабованість і високу продуктивність, тому справляється з об'ємними односторінковими застосунками.


Серед IT-фахівців платформу активно застосовують: веброзробники, вебдизайнери, архітектори ПЗ, менеджери проєктів.


Завдяки динамічності й потужності фреймворку фахівці Vue.js досить затребувані на ринку IT. У значній кількості представлені як вакансії, так і пропозиції претендентів. Програмісти цього профілю запрошуються як для реалізації основного проєкту, так і для розроблення і тестування окремих модулів.


Основні вимоги, що висуваються до Vue.js-розробників: загальний досвід програмування – від двох років, зокрема активна практика із Vue.js не менше одного року, високий рівень володіння JavaScript, знання HTML, досвід написання модульних і функціональних тестів, знання принципів розроблення дизайну інтерфейсів, англійська мова. Крім професійних, необхідні відмінні комунікативні навички, оскільки робота Vue.js-програміста передбачає взаємодію з іншими учасниками проєкту.


Вивчити основи Vue.js можна самостійно за допомогою технічної документації та онлайн-курсів, якщо вже є базові навички програмування та досвід у цій сфері.