React

React – це бібліотека шаблонів, заснованих на JavaScript і TypeScript, що характеризується відкритістю вихідного коду. Її застосування в IT-сфері спрощує розроблення та налагодження користувальницького інтерфейсу. Цим обумовлена ​​затребуваність React у сфері розроблення мобільних і односторінкових вебзастосунків.

Вихід релізу, процесом розроблення якого з самого початку керував Facebook, відбувся в 2013 році. Сьогодні React активно контролюється й спілкою React-програмістів. Окремо потрібно зазначити, що фреймворк Native, що вийшов через два роки після першого релізу, досить швидко став оптимальним інструментом у сфері мобільних розробок під iOs і Android.


Програміст React у вакансіях вказується як React Developer або React-розробник – IT-фахівець, який розробляє клієнтську частину інтерфейсу користувача. Він не тільки вільно оперує компонентами бібліотеки, а й досконало володіє інструментами, що оптимізують продуктивність застосунку, який він створює. Досвідчений React Developer здатний розробляти сайти і створювати мобільні і вебзастосунки, оперуючи інструментарієм Native. Роботодавці очікують від такого фахівця розуміння принципів верстки (HTML5, CSS), володіння JavaScript, JQuery, npm, ES6, WebPack, Redux, Git.


Оскільки React написаний на JavaScript, поширеною вимогою роботодавців є значний досвід роботи з цією мовою. Також у вакансіях часто вказане володіння англійською на рівні не нижче середнього з вільним розумінням почутого. Перевагою буде й здатність здобувача до ефективної роботи в команді, бо React-розробник не може діяти самостійно. Істотний привілей – наявність портфоліо. Незалежно від тематики наявних у ньому робіт, воно стане ілюстрацією досвіду і навичок здобувача.Запитання

Ми в INDIGO Tech Recruiters підготували відповіді на поширені запитання про React-розробників. Якщо вас цікавить додаткова інформація, пишіть нам.

1. На які вакансії може претендувати React Developer?

React-програміст може обіймати такі посади в IT-компаніях: · JavaScript Developer (позаяк JavaScript – найбільш близький за змістом до React); · Frontend Engineer – фахівець – розробник користувальницького інтерфейсу; · Software Engineer – будь-якої категорії (Junior, Middle або Senior) залежно від рівня набутих навичок і обсягу додаткових знань у вигляді досвіду роботи з іншими мовами.
Програміст React не нижче середнього рівня володіє фреймворком Native, який передбачає створення інтерфейсів користувача, застосунків для Windows 10 і його мобільної версії.
Для пошуку фахівця роботодавець може створити вакансію із зазначенням завдань проєкту та необхідних навичок для здобувача. Її можна розмістити на сайті вакансій або на профільному Telegram-каналі. Такий метод підходить, якщо ви зацікавлені в залученні фахівця категорії Junior. Не так часто можна зустріти програміста категорії Middle, а тим паче Senior. Це пов'язано з тим, що досвідчений розробник рідко знаходиться в активному пошуку. Як варіант можна скористатися LinkedIn. Але й це – не гарантія успіху. Тому краще довірити пошук досвідченого React-розробника професійним рекрутерам, які зможуть підібрати фахівця, що точно відповідає вимогам роботодавця.
1) Знання JavaScript як логічної основи компонентів застосунків і їхніх взаємозв'язків, а також практичного застосування його принципів. 2) Володіння інструментарієм Swift, Objective-C, Java як основи для нативного розроблення застосунків під мобільні операційні системи. 3) Здатність працювати в рамках концепцій JSX і/або Virtual DOM. 4) Знання інструментів, що оптимізують роботу з REACT: · Sentry error tracking – для моніторингу в реальному часі і усунення несправностей. · Bitrise – для поліпшення робочих процесів і підвищення автоматизації; · Hockeyapp – для звітів про збої в режимі реального часу; · Redux – для управління станом застосунку; · ESLint – для перевірки того, чи написаний код відповідно до шаблонів JavaScript; · Jest – готовий інструментарій з нульовою конфігурацією для тестування коду JS; · Enzyme – повний набір інструментів, призначених для полегшення тестування.