Ruby/Rails

Rails тісно пов'язаний з Ruby, але різниця між ними суттєва: Ruby – це мова програмування, а Rails – фреймворк, створений для Ruby.

Одна з мов програмування, що динамічно розвивається, Ruby відрізняється не лише багатопотоковістю й відкритим вихідним кодом, але й своєю кросплатформністю, типізацією, збирачем сміття, зручністю написання та читання синтаксису. Її використання в IT нерозривно пов'язане з фреймворком, що здатний значно спростити процес створення сучасного вебзастосунку – Rails. За допомогою Ruby on Rails (скорочено – RoR) створювалися Shopify, GitHub, Airbnb, SoundCloud, Zendesk, Twitter, Cookpad. Особливість цього фреймворку – можливість розширення за рахунок додавання власного коду, таким чином підлаштовуючи його під вимоги проекту.

Особливості


Робота з Ruby – це можливість економії часу та об’єму коду без втрати функціональності, а також такий потужний інструмент, як динамічна типізація, що значно прискорює процес програмування. Поєднання Ruby/Rails оптимальне в процесі розроблення великих проєктів на етапі тестування, оскільки містить базу готових рішень як для інтеграційних тестів, так і для юніт-тестів.


Ruby/Rails-розробник: основні скіли


Ruby належить до десятки найпопулярніших мов програмування серед розробників, а також до десятки тих мов, які розробники хотіли б вивчити. Водночас своєю популярністю вона сильно поступається JavaScript, Java, Python або PHP. Те саме можна сказати й про фреймворк Ruby on Rails у порівнянні з іншими поширеними фреймворками.


Ruby/Rails-розробнику можна доручити:

  • створення вебзастосунків;
  • доопрацювання функціональності інтернет-магазинів;
  • автоматизацію тестування;
  • проєкт архітектури баз даних;
  • написання структурованого коду;
  • налагодження і подальший супровід програмного забезпечення.


Такі фахівці затребувані в IT-компаніях, банківській сфері, інтернет-торгівлі, рекламних агентствах.


Ruby-програміст повинен знати англійську мову (рівень Intermediate і вище), мати досвід програмування не менше двох років, а також вільно володіти MySQL, JSP, UnitTest, Grails, HTML, CSS, PostgreSQL та навичками розроблення технічної документації. Багато роботодавців хочуть також бачити у працівника знання додаткової мови програмування: PHP, Java, C++ або JavaScript. Важливими є й особисті якості: творчий підхід до виконання завдань, комунікабельність, здатність роботи в режимі багатозадачності і авральному режимі.



Запитання про рекрутинг розробників Ruby on Rails

Ми зібрали відповіді на найпоширеніші запитання компаній, які шукають розробників Ruby on Rails. Якщо у вас залишилися запитання, досвідчені рекрутери INDIGO Tech Recruiters з радістю дадуть відповіді на них.

1. Які обов’язки у Ruby-програміста?

Обов'язки розробника: · розроблення з використанням Ruby-інструментарію з обов'язковим плануванням технічного завдання; · тестування – налагодження всіх створених модулів і їхніх взаємозв'язків; · впровадження – доведення до етапу практичного застосування; · супровід – не лише моніторинг коректності роботи, але й розроблення технічної документації створеного застосунку.
Вакансії, що найчастіше зустрічаються: Ruby Developer, Ruby/Rails Developer, RoR Developer, Ruby Engineer. Загальна вимога – це знання англійської на рівні не нижче середнього. Також роботодавцю необхідні підтверджений досвід (не менше двох років) програмування мовою Ruby, робота з фреймворками Rails або Grape, системами управління базами даних PostgreSQL або MySQL. Бонусами і перевагою для здобувача є наявність навичок розроблення на ReactJS і Docker, командного розроблення Git.
Такі IT-фахівці нечисленні в порівнянні з PHP-програмістами, наприклад. Цим пояснюється високооплачуваність подібних вакансій.
Вимоги роботодавців до Ruby-розробника рівня Middle і особливо Senior зазвичай такі: • уміння співпрацювати з іншими людьми, навички роботи в команді, зокрема крос-функціональній; • стресостійкість; • уміння працювати в компанії без жорсткої ієрархії (що особливо характерно для стартапів); • розвинені навички письмової та усної комунікації; • проактивність; • відповідальність; • уміння дотримуватися дедлайнів; • підприємницький, продукт-орієнтований майндсет.