Golang

Мова програмування, розроблена у 2007 році компанією Google – Golang, – має також іншу поширену назву – Go-мова.

Замовити консультацію >

Їі відмінні риси:

  • багатопотоковість (що значно спрощує динамічне введення даних);
  • підтримка типобезпеки;
  • здатність до динамічного введення даних;
  • обширність бібліотеки функцій;
  • оперативність реалізації проєкту завдяки моносервісам.


За потужністю ця мова значно відстає від Java і Python, але чудово підходить для забезпечення повсякденних завдань через читабельність, швидкість, мінімізацію помилок унаслідок простоти коду.


Як додаткова вимога в запропонованій вакансії Golang зустрічається досить часто – наприклад, розробнику потрібно знати Java або Python у поєднанні з Golang. Часто розробники з досвідом освоюють Go-мову за завданням роботодавця, вже маючи значний досвід роботи з іншими мовами програмування. Завдяки своїй простоті і читабельності Golang також підходить для старту в IT. Тому якщо в навичках здобувача значиться лише Go-мова, можливо, це новачок.


Обов'язки Golang розробників


Вивчення Go-мови вимагає від новачка певної кількості часу та зусиль. Починати варто з невеликих завдань і експериментів з кодом, поступово переходячи до більш складних проєктів.


Незважаючи на високооплачуваність професії Go-розробника (а останніми роками за рівнем зарплат вона входить до трійки лідерів), затребуваність таких IT-спеціалістів у рази менша, аніж, наприклад, Java-, JavaScript- або PHP-програмістів.


Серед поширених вимог, що висуваються до Go-програмістів, такі: наявність досвіду роботи з Golang від одного року, розуміння RESTfull-інтерфейсів і мікросервісной архітектури, а також навички командної роботи і вільної комунікації.


Golang набула загального поширення завдяки високій швидкості реалізації проєктів, тому затребувана у багатьох галузях, зокрема для стрімінг-сервісів, інтернет-магазинів, агрегаторів, відеоконвертерів. Крім Google, на її базі функціонують проєкти Walmart, HP, RedHat, Facebook, Avito, Lamoda.


Ця мова продовжує розвиватися, тому кількість вакансій для фахівців цього напрямку буде зростати.