Мова програмування високого рівня Scala поєднує статичну типізацію, можливості об'єктного і функціонального програмування, а також уникнення помилок. На базі JVM і JavaScript за допомогою Scala можна створювати системи високої продуктивності зі спрощеним доступом до систем бібліотек. Її симбіоз з Java значно спрощує написання Android-застосунків.
Scala активно використовується під час реалізації проєктів Siemens, LinkedIn, Novell, Foursquare, Twitter, Huawei. Однак вона не занадто поширена. Це пов'язано з досить складною реалізацією парадигм мови і об'єктної орієнтованості. Водночас суттєвою перевагою є її взаємодія з Java-бібліотеками.
Пропозицій вакансій на технічному ринку, як і здобувачів, що спеціалізуються на цій мові програмування, не так багато. Найбільш затребувані Scala-розробники за кордоном. Така ситуація пояснюється особливостями й складністю самої мови, що оптимальна для реалізації масштабних проєктів. Scala тільки набирає обертів, і у найближчому майбутньому попит на програмістів цього профілю, імовірно, помітно збільшиться.
Оптимально доручити Scala-розробнику створення серверних і корпоративних застосунків, адже чим складніше завдання, тим простіше з ним впоратися завдяки цій мові.
Scala-програміст повинен вільно володіти Intellij Idea, системою збирання SBT, Gradle, досконало – навичками роботи з Java, алгоритмами, структурами даних. Окрім того, необхідні такі особисті якості, як комунікативні здібності, посидючість, відповідальність, допитливість і гнучке мислення.
Тим, хто вирішив самостійно опанувати Scala, можна почати з навчального курсу від розробника Scala Мартіна Одерського, розміщеного на сервісі Coursera. Отриманий сертифікат і досвід роботи з Java можуть стати значною перевагою для здобувача і позитивним сигналом для роботодавця.