Developer

Developer – це фахівець із розробки ІТ-продуктів різних видів: програм, додатків, сайтів, ігор тощо. Це широке поняття – категорію фахівців, які працюють на посаді Developer, можна розділити за десятками спеціалізацій та мов програмування.

Обов'язки Developer

Завдання, які виконує фахівець на посаді Developer, залежать від багатьох факторів – спеціалізації, продукту й визначених його специфікою технічних скілів. Загалом їх можна згрупувати в кілька пунктів:

  • аналіз, проектування, розробка та тестування продукту
  • ведення проектної документації
  • комунікація з менеджерами, розробниками й іншими членами команди, клієнтами тощо.

Також функціонал залежить від рівня позиції (Junior, Middle, Senior, Lead).


Developer: основні скіли

Навички, необхідні на посаді Developer, можна розділити на дві групи.

Насамперед це технічні скіли, які залежать від спеціалізації: знання певної мови програмування (або кількох), наприклад, JavaScript, C++ чи Phyton. А також HTML, CSS та баз даних. 

Розробники мають аналітичний склад розуму, що геть не виключає творчу складову. Щодо особистих якостей, цінується посидючість, уважність до деталей, організованість, а ще – потреба постійно навчатися та опановувати нові технології. Також популярна вимога роботодавців – знання англійської на різному рівні (від читання технічної документації до вільного спілкування з клієнтами з-за кордону). 

Запитання про рекрутинг Developer

1. Developer та програміст – це одна й та сама посада?

Часто ці ролі ототожнюються, що не зовсім коректно. Програміст зазвичай працює за чітким узгодженим запитом. А фахівців на посаді Developer здебільшого залучають на всіх етапах створення проектів – від концепції до тестування й технічної підтримки.
Кандидатів дійсно багато – зокрема, завдяки доступності можливостей навчання, базові навички потенційний розробник може опанувати й самотужки. Проте залучити кваліфікованого фахівця складно, адже й конкуренція за них – висока. Ми в INDIGO Tech Recruiters реалізували десятки таких проектів у різних спеціалізаціях та галузях насамперед завдяки великій базі кандидатів, ефективному потрійному скринінгу та сфокусованості на проекті (над кожною вакансією працює окрема команда рекрутерів).
Найпопулярнішими мовами програмування серед розробників, за даними опитувань, є JavaScript, C#, .NET, Java. Роботодавці можуть шукати фахівців, які знають кілька мов програмування.