QA Automation Engineer

QA Automation Engineer – це фахівець із забезпечення якості продукту, який тестує та перевіряє його за допомогою програмних засобів. Ця роль (рівень junior) вважається однією з найпоширеніших для початку роботи в ІТ кандидатами без досвіду та світчерами. Але не тільки – багатьом фахівцям подобається цей напрямок і вони будують кар'єру саме в ньому.

Обов'язки QA Automation engineer

Зазвичай основна функція на посаді QA Automation engineer – створення автоматичних скриптів, які тестують роботу продуктів. Завдяки роботі цих фахівців процес тестування стає більш ефективним – відбувається швидше та простіше.

По суті QA Automation engineer має два сети навичок – розробника та тестувальника. З одного боку, завдання на цій посаді передбачають перевірку якості продукту на різних етапах (від розробки до експлуатації). Водночас, як і будь-який девелопер, QA Automation engineer займається розробкою, просто продукт – специфічний, має функцію – тестування результатів роботи команди програмістів, а основний клієнт – це власне команда тестувальників.

Основна цінність ролі – в тому, що вона допомагає автоматизувати рутинні операції в тестуванні, а відтак – звільнити ресурси команди на більш інтелектомісткі завдання. QA Automation engineer аналізує вимоги, розробляє сценарії, автоматизовані тест-кейси, фреймворки для автоматизації продукту, автотестів та скриптів, займається власне проведенням автоматичних тестів та звітуванням про їхні результати. 


QA Automation engineer – основні скіли

Серед важливих скілів, які зазвичай вказують у вакансіях, – навички ручного тестування (зокрема, фреймворків для тестування), QA та програмування. Серед вимог – вміння розробляти алгоритми, знання процесів розробки та тестування ПЗ, базові знання мов програмування (наприклад, Java або C#), HTML/XML/XPath, SQL. Також можуть вимагатися додаткові скіли в залежності від напрямку, наприклад, для веб-продуктів – інструменти автоматизації дій веб-браузера. Для успішної роботи на цій посаді потрібні аналітичні навички.

Запитання про рекрутинг QA Automation Engineer

1. Який досвід потрібен, щоб розглядати вакансії QA Automation?

Більшість фахівців із QA Automation мають досвід роботи QA-спеціалістами, і додатково – володіють навичками програмування. Досвід у ролі системного адміністратора чи support engineer зазвичай вважається перевагою при наймі.
Так, адже ця роль поєдную скіл-сети тестувальника та програміста – тому фахівці мають пропозицій не менше, ніж девелопери.
Робота на цій посаді передбачає й однотипні завдання, проте на відміну від тестувальника – вона більш різноманітна. Адже потребує пошуків нових підходів до автоматизації тестування, дає можливість використовувати різні технології та мови програмування.