Backend developer

Backend developer займається розробкою того, що знаходиться «під капотом» застосунку або вебсайту – невидимої відвідувачам частини. Зазвичай компанії не публікують вакансії просто «бекенд-розробника», а вказують у назві позиції конкретну технологію, наприклад, PHP developer або Ruby developer.

Бекенд-розробники працюють з базами даних, вебсерверами і серверними скриптами, API. Такі фахівці відповідають також за інтеграцію більшості сервісів з вашим вебсайтом. Завдяки бекендникам працюють такі речі, як шеринг у соцмережах, reCAPTCHA, оплата онлайн, можливість перевірити баланс на карті. Саме на бекенді автоматизуються процеси. В цілому, без backend developer'а може обійтися тільки сайт-візитка.


Обов'язки:

  • Розробка та оптимізація самої логіки й алгоритмів роботи веб- або мобільних застосунків, їхньої архітектури
  • Забезпечення коректної роботи обчислювальної логіки сайту
  • Проектування баз даних і управління ними
  • Інтеграція зовнішніх сервісів
  • Розробка API сервісу, щоб він міг інтегруватися з іншими сайтами
  • Покриття тестами бекенд коду
  • Забезпечення/підвищення мережевої безпеки сервісу.



Скіли

Що повинен знати backend-розробник?

  • Одну або декілька «серверних» мов програмування. Це можуть бути PHP, Python, Java, Ruby, Perl. Часто використовується й Node.js
  • Системи управління базами даних: MongoDB, MySQL, PostgreSQL тощо
  • AJAX – технологія оновлення даних у браузері без перезавантаження сторінки
  • Фреймворки, які дозволять вирішити завдання на проєкті швидше та ефективніше. Наприклад, Django (на Python), Rails (Ruby), Laravel (PHP), Spring (Java)
  • Основи фронтенду – для проєктування застосунку та взаємодії з фронтендниками
  • Принципи роботи вебсерверів, таких як Apache, NGINX, IIS тощо
  • Системи контролю версій, наприклад, Git, Mercurial, CVS, SVN.

 

Перевагою буде, якщо фахівець розуміє принципи роботи UNIX-систем і вміє складати ТЗ.

 

Набір скілів залежить від завдань. На невеликому проєкті може бути достатнім знання PHP (або навіть Node.js), Ajax і вміння працювати з будь-якою однією СУБД. А для великого інтернет-магазину потрібно вміти працювати з такими технологіями, як Docker, Kubernetes, а також з високими навантаженнями, знати системи моніторингу.

Запитання

Ми зібрали відповіді на найпоширеніші запитання компаній в пошуку бекенд-розробників. Якщо вас цікавить додаткова інформація, пишіть нам. Якщо у вас залишилися запитання, досвідчені рекрутери INDIGO Tech Recruiters з радістю дадуть відповіді на них.

1. Якщо бюджету вистачає лише на одного програміста, краще найняти backend чи frontend-розробника?

В ідеалі потрібен full-stack developer. Розробники backend і frontend зазвичай працюють у команді. Але якщо ви розробляєте застосунок, можна почати з backend developer, який створить функціонал. В крайньому разі він зуміє створити елементарний фронтенд для старту.
Backend-розробник потрібен усім, у кого проєкт складніший, аніж сайт-візитка.
Визначте завдання та складіть грамотний опис вакансії. Досвідчені розробники, як правило, не викладають свої резюме на сайтах вакансій і взагалі не шукають роботу. У кращому разі вони можуть розглянути пропозиції. Можна знайти backend-розробника на LinkedIn та запропонувати вакансію. При цьому важливо зацікавити фахівця, показати переваги проєкту або компанії. Краще довірити пошук розробника професіоналам.
Знання хоча б однієї серверної мови програмування (наприклад, PHP, Python, Java) і навички роботи з потрібною системою управління базами даних.