Full Stack Developer – це фахівець «широкого профілю». Він може розробити і браузерну частину (frontend), і серверну (backend), і пов'язати це все з базою даних. Такий розробник знається на всіх технологіях, що необхідні для проєкту. Це вимагає багато часу й досвіду, тому Full Stack-програмістів відносно складно знайти.
Такі розробники незамінні у стартапах, наприклад, щоб швидко створити і підтримувати MVP. Хоча їхня заробітна плата зазвичай досить висока, присутність в штаті грамотного фулстек-програміста знижує вартість проєкту в цілому. Він може швидко розробити прототип, не витрачає багато часу на комунікації всередині команди і може допомагати іншим розробникам.
Головна цінність фулстек-розробника в тому, що він бачить загальну картину, може планувати структуру застосунку та брати участь у всіх етапах розроблення – від серверної логіки до клієнтського коду.
Обов'язки Full Stack-розробника значною мірою залежать і від його досвіду, і від проєкту, у якому він задіяний. Основні обов'язки зазвичай виглядають наступним чином:
У стартапах обов'язки можна окреслити коротко: «зробити все, що стосується розроблення». Це охоплює завдання як фронтенд-, так і бекенд-розробника.
У великих компаніях фулстек-розробники можуть бути тімлідами, серед обов'язків яких – проєктування застосунку та розподіл обов'язків.
Full Stack-розробник повинен мати достатню кількість скілів:
Є певні усталені зв'язки технологій, так звані стеки. Наприклад, сертифікація Microsoft Full Stack містить C#, SQL, HTML, CSS, JS, Patterns і AngularJS (додатково).
Інші приклади стеків технологій, що використовуються:
Перевагою буде, якщо Full Stack-розробник встигає стежити за всіма важливими тенденціями. Але при такому широкому колі професійних інтересів це дуже непросто.