QA Manual Engineer

QA Manual Engineer – це фахівець, який займається аналізом та оптимізацією процесу тестування продуктів.

Обов'язки QA Manual Engineer

Фахівець на посаді QA Manual Engineer має дивитися на продукт із двох сторін: розробки та клієнта. Ручне тестування проводиться фахівцем без використання програмних засобів (інструментів автоматизації), а насамперед – за допомогою моделювання дій юзера. Ключовими завданнями на цій позиції є аналіз вимог до продукту, складання тестової документації, безпосередньо тестування (функціональне та нефункціональне) й звітування щодо його результатів.


QA Manual Engineer: основні скіли

Фахівецю на цій посаді потрібні знання клієнт-серверної архітектури, API, dev tools, роботи баз даних. Може знадобитися знання Crashlytics/TestFlight та інших сервісів, багтрекінгових систем, навички написання тестової документації тощо. В залежності від продукту є додаткові вимоги, наприклад, для тестування мобільних додатків – досвід роботи з мобільними емуляторами.

Також необхідне аналітичне мислення, уважність до деталей та готовність розбиратися в проблемі. Щодо софт-скілів, важливі відповідальність, комунікабельність (для спілкування з командою) та водночас – посидючість. У багатьох вакансіях також є вимога щодо знання англійської мови.

Запитання про рекрутинг QA Manual Engineer

1. Які варіанти розвитку кар'єри має QA Manual Engineer?

Залежить від планів та мотивації фахівців. Є спеціалісти, яким подобається цей напрямок і вони розвиваються професійно в ньому. Проте інших можливостей вистачає – наприклад, із досвідом QA Manual Engineer може стати програмістом чи аналітиком, а також дорости до керуючих ролей.
Ця позиція вважається однією з найбільш перспективних для початку кар'єри в IT, тому можливостей для джуніорів вистачає. Перевагою буде технічний бекграунд (навіть мінімальний), а також відповідні софт-скіли та особисті навички (такі як аналітичне мислення та відповідальність).
Насправді ні, ці підходи не є взаємозамінними, а відтак фахівці QA Manual Engineer будуть затребуваними й надалі. В тестуванні продуктів є ділянки, які потребують саме ручного контролю.