UX/UI

UX/UI designer робить все, щоб досвід користувачів був максимально позитивним. Тобто відповідає за зручність і красу сайту або застосунку.

Термін UX design (User experience design) з'явився лише у 1995 році. Ця сфера активно розвивається, але чимало людей досі плутають UX/UI з графічним дизайнером. На відміну від останнього, дизайнер користувальницької взаємодії проводить безліч досліджень, аналізує, комунікує з потенційними юзерами і членами команди, планує. І лише потім «малює» прототип сайту, на основі якого буде писатися код. UX-дизайнеру властива емпатія, він повинен орієнтуватися в психології користувачів.


Обов'язки

 • Дослідження і проєктування призначених для користувача сценаріїв з урахуванням потреб користувача і побажань замовника.
 • Створення інформаційної архітектури сайту або застосунку.
 • Проєктування взаємодії користувача з продуктом.
 • Створення wireframes і прототипів.
 • Розробка візуального стилю, підбір шрифтів, колірної схеми сайту.
 • Промальовка елементів інтерфейсу в графічному редакторі.
 • Створення дизайн-системи.
 • Покращення активного сайту або застосунку (відповідно до даних аналітики).

 

UX/UI-дизайнер може малювати іконки і елементи для інтерфейсу, а складніші ілюстрації, як правило, створює графічний дизайнер.


Скіли

 UX/UI-дизайнеру потрібно знати такі технології:

 • інструменти прототипування (Wireframe.cc, Balsamiq mockup, InVision та інші);
 • графічні редактори (Adobe Illustrator, Figma, Sketch);
 • Zeplin – програма для спільної роботи з верстальниками (розробниками).

 

Для роботи з мобільними застосунками потрібно орієнтуватися в Google Material Design і Human Interface Guidelines (Apple).

 

Перевагою буде знання принципів анімації.

 

Може стати у пригоді UX writing – вміння писати лаконічні і зрозумілі «мікротексти», наприклад, назви кнопок і пунктів меню.

 

Крім технічних навичок, для UX/UI-дизайнера дуже важливі емпатія (здатність поставити себе на місце користувача), уміння комунікувати.

 

Потрібно стежити за трендами в дизайні, при цьому знати усталені норми, наприклад, принципи юзабіліті.

Запитання про рекрутинг UX/UI-дизайнерів

UX/UI-дизайнер – відносно нова професія, і багато клієнтів INDIGO Tech Recruiters починають пошук фахівців з базових запитань. Ми підготували відповіді на них. Потрібно більше інформації? Напишіть нам.

1. Чим UX/UI-дизайнер відрізняється від графічного дизайнера?

У них різні обов'язки. UX/UI-дизайнер повинен спланувати досвід користувачів і придумати зручний і елегантний інтерфейс. Робота ґрунтується на аналітиці та точності. Графічний дизайнер – більш творча професія, яка охоплює створення ілюстрацій і макетів для друкованої продукції, іноді – фірмового стилю.
Насамперед на портфоліо. З навичок – на вміння досліджувати поведінку користувачів і готовність комунікувати. Тоді можна очікувати від фахівця створення не просто гарного, а й зручного дизайну.
Головне, що повинен вміти UX/UI дизайнер, – аналізувати потреби користувачів і проєктувати зручний інтерфейс. Володіння програмами та інструментами не так важливо. Грамотний дизайнер може швидко освоїти необхідні технології.
Професія відносно нова, але дуже затребувана. Багато компаній прагнуть найняти і навчити новачка, адже пошуки досвідчених UX/UI-дизайнерів можуть затягнутися. Якщо потрібен фахівець з досвідом, можна розмістити вакансію на профільних Telegram-каналах для IT-фахівців, шукати працівника через LinkedIn або звернутися за допомогою до професійних рекрутерів.