День прийдешній: 10 рис команди майбутнього

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Ми вже розповідали про персональні навички майбутнього. А наразі вирішили подумати про те, як трансформуються команди, і які саме навички та риси варто розвивати їм

Команда HR Професії Прогнози Менеджмент Тренди

Ми вже розповідали про персональні навички майбутнього. А наразі вирішили подумати про те, як трансформуються команди, і які саме навички та риси варто розвивати їм.

1. Зворотній зв’язок

День прийдешній: 10 рис команди майбутнього

Кардинально зміниться його формат: замість щорічного оцінювання — постійний, щоденний діалог. Зміни відбуваються занадто швидко, людям необхідно до них адаптуватися, тому довго очікувати зустрічі — не варіант. Так, за даними опитування Korn Ferry, 96% його учасників відзначили: оперативний зворотний зв'язок набагато корисніше, ніж щорічна оцінка. Компанії впроваджують і онлайн-інструменти — додатки та програми, які допомагають використовувати інструмент Real Time Feedback, тобто зворотний зв’язок в реальному часі, одразу після взаємодії з колегою. Важлива риса команд майбутнього — зворотний зв’язок працює на всіх рівнях та в усіх напрямках: зверху вниз та знизу вверх, а також на рівні горизонтальних зв’язків.

2. Автономність

Команди майбутнього не потребують постійного контролю керівників, адже можуть виконувати важливі функції самостійно: встановлювати пріоритети, відповідальних та дедлайни, стежити за статусом виконання завдань, розподіляти ресурси тощо. А отже, мають на це повноваження.

3. Відповідальність

Випливає з попереднього пункту — де більше свободи, там більше відповідальності, і за всі помилки колективу більше не відповідатиме тільки керівник. Продуктивні команди майбутнього складатимуться із людей, які готові нести відповідальність як за колективні перемоги, так і за поразки, не граючи провиною у пінг-понг.

4. Гнучкість

Це стосується усіх аспектів роботи: умови змінюються швидко, а тому і цілі переглядаються частіше, горизонти планування скорочуються, і це все потребує високої адаптивності — не лише на персональному рівні, а і на командному.

5. Віддаленість

Але тільки фізична — все більше команд продуктивно працюють із різних куточків планети — як команда рекрутингового агентства Indigo, наприклад. І при цьому мають більш теплі та конструктивні стосунки, аніж у багатьох із тих, хто кожного дня сидить поряд. Щоб тримати контакт, є багато цікавих практик — наприклад, може стати в нагоді одна з таких ідей.

6. Різноманіття

День прийдешній: 10 рис команди майбутнього

За всіма можливими критеріями: стать, вік, національність, переконання, стиль життя, погляди тощо. У командах майбутнього не буде місця дискримінації за будь-якими ознаками — навпаки, різноманіття буде визнано потенціалом, який не можна втрачати. Це стосується і залучення до роботи фахівців із суміжних або зовсім інших галузей, щоб мати можливість подивитися на звичні проблеми по-новому.

7. Управління конфліктами

Команди завтрашнього дня не закривають очі на конфлікти — вони необхідні, щоб спільна справа розвивалася. Але також такі команди володіють інструментами управління конфліктами, зокрема — медіації, щоб не просто вичерпувати спори, а виносити із них користь.

8. Координація

Тобто здатність ефективно узгоджувати усі процеси в команді — управляти інформацією, розподіляти відповідальність, підтримувати одне одного і домовлятися між собою.

9. Варіативність ієрархії

Компанії вже тестують командні формати, у яких немає керівників, а колективи самокеровані. Такі експерименти проходять більш або менш успішно, проте легко припустити, що структури команд будуть реформуватися і звичні піраміди з часом втратять актуальність.

10. Людяність

День прийдешній: 10 рис команди майбутнього

За даними звіту Deloitte Global Human Capital Trends 2019, замість терміну «досвід працівника (employee experience)» роботодавці сфокусуються на понятті «досвід людини (human experience)» — воно включає набагато більше питань, таких як добробут, емоційний стан і навіть пошуки сенсу в роботі. Командам також варто сфокусуватися саме на цьому: адже немає просто Front End розробників у «чистому вигляді», кожний у команді — це людина з власним світом, який у підсумку впливає на загальну продуктивність. Це необхідно брати до уваги. А що думаєте ви — як саме трансформуються команди майбутнього?


автор: Катя Маєвська

Інфо
Автор статті: INDIGO Tech Recruiters
1901 Переглядів
27.06.2019

Схожі статті

«Твоя особистість зливається з твоїм стартапом: якщо все добре – і тебе драйвить, якщо погано – ти теж "падаєш"»: інтерв'ю з Олександром Дятловим, General Manager Ukraine у Very Good Security
Сфера захисту чутливих даних стає все перспективнішою (sensitive data – це, наприклад, біометричні дані, інформація про здоров'я, фінанси та інші особисті відомості). У я..
Крізь вогонь, воду й фазу штормінгу: 5 стадій розвитку команди
Безліч концепцій описують динаміку розвитку груп. Простою та зручною для використання на практиці ми, команда IT рекрутерів Indigo, вважаємо теорію, запропоновану америк..
IOWNIT: ми докладаємо всіх зусиль, щоб зберегти технічну культуру на високому рівні. Це імпонує фахівцям з такими ж цінностями
Якщо ви ще не чули про iownit (що було б дивно), дозвольте нам це виправити. iownit Capital and Markets, Inc
"Любов з першого погляду", або як Indigo з випускниками школи "Hillel" спілкувались :)
Між собою ми жартома вирішили що зустріч була схожа нателешоу «Любов з першого погляду» :). Випускники школи мали можливість поспілкуватись з HR’ами і рекрутерами і запит..
Огляд зарплат Product Roles в українських IT-компаніях
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели огляд заробітних плат для Product Roles в IT. Нагадаємо: щорічно ми випускаємо огляд заробітних плат C-Level..
Почути головне: 8 порад щодо оцінки цінностей топ-кандидата
Ціна помилки при наймі топ-менеджера вкрай висока і може коштувати бізнесові самого бізнесу. Окрім досвіду, знань та навичок, при executive search особливу увагу слід при..
Як найняти кращих? Працюємо над брендом IT-компанії
Днями ми підіймали одну болючу тему (особливо, для власників і СЕО компаній), чому до вас не йдуть працювати кращі кандидати ринку IT. Серед причин — проблеми з брендом ..
Огляд зарплат СТО в українському IT
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних п..
Скільки заробляють СЕО на ринку українського IT?
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних п..
СОО: роль и зарплата в реалиях украинского IT?
Об авторе: Екатерина Осадчук — СEO Indigo Tech Recruiters , экономист, профессиональный психолог, HRD и директор по оргразвитию с более чем 10-летним опытом. Функции СО..
Штучний інтелект замість боса, фахівці з різноманіття та бебі-бумери на заміну «зетам»: рекрутингові тренди нової декади 
Про тенденції в своїй галузі наприкінці року не пише хіба що лінивий, а оскільки ми з it recruitment agency Indigo — невтомні бджілки, вирішили і собі проаналізувати, чо..
Бермудські трикутники: 9 небезпечних зон, де ми втрачаємо кандидатів 
Чому замість черги кандидатів під офісом гуляє тільки вітер? В процесі рекрутингу є безліч етапів, коли пул пошукачів поступово зменшується, і в результаті на співбесіді,..
Як стати family-friendly роботодавцем: 15 цікавих практик 
Окрім турботи про самих співробітників — що ще може зробити компанія, щоб показати своє ставлення до людей? Налагодити стосунки з їхніми родинами. Family-friendly — важли..
Погані ідеї: 5 способів завалити бренд роботодавця
Ви можете формувати персональний бренд або ні — але ваша репутація бігтиме поперед вас, немов конферансьє..
24-26 вересня в Одесі пройде VII Всеукраїнська конференція HR-IT
“Думаю, навчання для менеджерів із персоналу та рекрутерів — це стан постійний. — коментує директор компанії-організатора Оксана Краснопольська..