Закон про мову. Чого чекати?

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Ленту фейсбучека бомбит - новость хорошая, но не понятно что с ней делать

IT Прогнози
Закон про мову. Чого чекати?

Ленту фейсбучека бомбит - новость хорошая, но не понятно что с ней делать. Резко переводить сайты?


(*кстати, да - немного странно и даже стыдненько, если у компаний, которые ведут дела в Украине до сих пор нет украиноязычной версии сайта). Срочно искать украиноязычных копирайтеров? Мигрировать?


Опережая возмущаторов - сам закон вовсе не о радикальном притеснении русского языка и инакоговорящих. И не о том, чтобы штрафовать собственников непереведенных сайтов. Це про те, що ігнорувати українську мову більше не вийде.


Можеш розмовляти і збочуватись, як тобі зручно (что я прямо сейчас и делаю) - но отныне есть протекция на государственном уровне. Самое главное - не истерить. Будет нормально. Я немного поспрашивала ребят, которые в теме, и вот что получается:
(чуть не забыла: ссылка на законопроект).

Когда закон вступит в действие?

После того, как его подпишет действующий Президент. И через 2 месяца после обнародования текста. Некоторые пункты закона будут вступать в силу постепенно - на это уйдет от нескольких месяцев до 2х лет.

Что затрагивает?

Прежде всего, закон распространяется на интернет магазины, официальные СМИ, сайты гос. учреждений. Если это частный сайт о котиках и макраме - он может быть на любом языке. Кроме того, пока еще есть время для маневров, потому что сама норма на перевод вступит в силу не раньше, чем через год. - Первым делом перемены коснутся крупных сайтов. Чем мельче сайт - тем больше времени на допилить и привести все в порядок. Конечно, за нарушение закона предусмотрены штрафы (до 7500 UAH). И кажысь эти суммы куда меньше, чем стоимость экстренной локализации.


Главная страница онлайн-ресурсов должна по дефолту открываться на украинском языке. На мультязычных сайтах - загружаться первой. - Количество контента на украинском должно быть не меньше, чем на других языках.


К слову, если только пилите сайт - есть смысл делать сразу в двух версиях. Очевидное дело, что разные языковые версии хороши для трафика. Если в цифрах, то до 2015 года, например, посещения украиноязычного раздела могли быть около 5%, а сейчас все 25-30%.


В украинском SEO конкуренции практически нет. Но трафик по украиноязычным запросам растет. Пока украиноязычное SEO мало конкурентно, то стоит, разумеется, дешевле. Чем дальше - тем бодрее и дороже. - Спрос на нейтив спикер копирайтеров будет расти. Если на примете есть хорошие - обнимите и не отпускайте.


Програмное обеспечение, которое используется на территории Украины должно быть на государственном языке. Допускается использование софта с официальными языками ЕС (всего их 23, если шо), включительно с английским

Что еще?

Украинский язык становится обязательным в сферах рекламы, культуры, образования и медиа. Это значит, что в театрах, кинотеатрах, по радио и телеку має звучати українська мова. Представления, передачи и фильмы на иностранном языке должны сопровождаться субтитрами.

Украинский становится основным в сфере обслуживания. Представители сферы могут переходить на любой другой язык по просьбе.


Все остальные причудинки в личном общении - по совести и желанию. Вроде ничего кровожадного и радикального, правда?

Закон про мову. Чого чекати?
Теги
Інфо
Автор статті: INDIGO Tech Recruiters
2825 Переглядів
Категорія HR
30.04.2019
Схожі статті
Огляд рівня заробітних плат для C-level на ринку українського IT в 2022 році
Як війна в країні вплинула на рівень доходу та мотивацію топ-менеджерів українського ІТ – про це у нашому новому огляді зарплат...
6 способів зробити свою компанію максимально приємним місцем для роботи
За результатами опитування на ДОУ, IT-фахівці високо цінують професійне зростання. Саме задля нього 54% ​​опитаних обрали сферу ІТ..
Огляд заробітних плат для C-level на українському IT-ринку 2021 року
CEO Катерина Осадчук і команда Indigo Tech Recruiters провели третій щорічний огляд зарплат для C-level в IT. Ділимося результатами й дякуємо Royallex в особі Віталія Луж..
Огляд рівня заробітної плати для C-level на ринку українського IT за результатами 2019 року
СЕО Катерина Осадчук та команда Indigo Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-level в IT. Ділімося результатами. Помилка найму та втрата ключ..
Чи ласкаво просимо: чек-лист для «правильної» адаптації новачків
Знайти IT-талант – це вже завдання із зірочкою, але рано зітхати з полегшенням. Як допомогти людині пройти тернистий шлях ньюкамера, якнайшвидше влитися в команду і вийти..
«Твоя особистість зливається з твоїм стартапом: якщо все добре – і тебе драйвить, якщо погано – ти теж "падаєш"»: інтерв'ю з Олександром Дятловим, General Manager Ukraine у Very Good Security
Сфера захисту чутливих даних стає все перспективнішою (sensitive data – це, наприклад, біометричні дані, інформація про здоров'я, фінанси та інші особисті відомості). У я..
Від продактів та дизайнерів до back-end, QA та девопсов: як Київстар розвиває у себе команди для створення IT продуктів. Інтерв'ю із СРО Київстар Михайлом Нестором
IT та Product напрямок в Україні розвивається та зростає постійно. А в Київстарі вирішили розвивати його всередині..
Прожити 6 місяців без зарплати: головний аналітик HUG's розповів про грамотне інвестування
Фінансова грамотність — той скілл, якого часто не вистачає навіть досвідченим професіоналам у своїй справі. Ми поговорили про неї з головним аналітиком робоедвайзера HUG'..
«Любов з першого погляду», або як Indigo з випускниками школи «Hillel» спілкувались :)
Між собою ми жартома вирішили що зустріч була схожа нателешоу «Любов з першого погляду» :). Випускники школи мали можливість поспілкуватись з HR’ами і рекрутерами і запит..
Огляд зарплат Product Roles в українських IT-компаніях
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели огляд заробітних плат для Product Roles в IT. Нагадаємо: щорічно ми випускаємо огляд заробітних плат C-Level..
Закрити незакриване: що таке Executive Search? Шукаємо найліпших кандидатів на топові вакансії
Що таке Executive Search, кому він допоможе та як дібрати агентство, що допоможе знайти топового спеціаліста, — розбираємося далі...
Як український IT-бізнес адаптується до «карантинного» ринку: результати опитування
Карантин та економічний струс ускладнили роботу всіх галузей і не оминули стороною IT-ринок
«Я не чекаю від рекрутерів, що вони ходитимуть із застиглою посмішкою 24/7 та татуюванням “люблю людей”»: інтерв'ю з HR Director Ajax Systems Дар'єю Назаркіною
Українська компанія Ajax Systems розробляє та виготовляє розумні бездротові системи безпеки, які купують у 80+ країнах. Бізнес масштабується, команда швидко зростає – на ..
"Важливо робити добре те, що робиш" - діалог з Артуром Міхном, співзасновником Work.ua
Нам в Indigo стало цікаво, що відбувається з HR-Tech сферою в Україні