Як найняти кращих? Працюємо над брендом IT-компанії

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Днями ми підіймали одну болючу тему (особливо, для власників і СЕО компаній), чому до вас не йдуть працювати кращі кандидати ринку IT. Серед причин — проблеми з брендом компанії. У цій статті ви знайдете кілька дієвих кроків, реалізація яких не лише привабить зірок у вашу команду, але й «оживить» поточні бізнес-процеси.

Бизнес Подбор персонала Найм Команда IT Рекрутинг Стратегия

Днями ми підіймали одну болючу тему (особливо, для власників і СЕО компаній), чому до вас не йдуть працювати кращі кандидати ринку IT. Серед причин — проблеми з брендом компанії. У цій статті ви знайдете кілька дієвих кроків, реалізація яких не лише привабить зірок у вашу команду, але й «оживить» поточні бізнес-процеси.

Ви можете сперечатися до втрати пульсу, але для А-гравців галузі пропозиція ринкової зарплати, гнучкого графіку, фрі-кави/фруктів/печивка — майже порожній звук. Вже нікого не здивуєш ані тренажерним залом в офісі, ані медстрахівкою, ані вечірками у п'ятницю. У той час як порада хорошого друга зааплаїтися на вакансію — справді залізний аргумент, навіть якщо у вас із бенефітами не дуже, адже це гарантія, що в компанії кльові внутрішні процеси і комфортні умови. Як відомо, друг не порадить абищо.

Втім, закрити вакансію рекомендацією співробітника часто складно, тож спробуємо визначити, що можна зробити, щоб наймати кращих якомога швидше.

Присутність компанії он-лайн

Звучить дико, але часто розробників шукають компанії, про які у свою чергу неможливо знайти інформацію на DOU чи glassdoor, на LinkedIn та й будь-де загалом. Вакуум. І сайту може не бути, адже його ще не розробили)). Цікаво, що таким компаніям може бути по кілька років.

Як результат — часто розробник робить висновок, що працедавець ви сумнівний, і навряд зможете гарантувати стабільність проекту. Або взагалі тут кинуть на гроші. Всіляке буває.

Тож навіть якщо вашій компанії лічені місяці, подбайте про всеможливі канали присутності вашого бренду он-лайн. Це може бути сайт, соцмережі штибу Facebook, LinkedIn, профільні спільноти, Youtube, Telegram-канал або ж навіть Instagram. Якщо складно це зробити самостійно — найміть фахівця (копірайтера, SMM-менеджера) на міні-проект із просування вашого бренду.

Задійте свої сильні сторони

Ви орендували «смачнющий» офіс із яскравим інтер’єром? У вас є своя фішка — неймовірний вид на місто з тераси чи ексклюзивні ергономічні меблі? Може, ви подбали про працівників-велосипедистів і встановили душову, продумали спеціальні бонуси для фанів здорового способу життя? Чи ви пропонуєте поїздки на найвідоміші IT-конференції світу?

Ви ввели захоплюючу гейміфікацію робочих процесів? Минулоріч посіли перші місця у відомому рейтингу компаній, але вже встигли про це добряче забули? Згадайте все, що вирізняє ваш бренд на ринку і говоріть про це рекрутерам і кандидатам.

Усі ці поїнти допоможуть вам краще продати свою вакансію. Так, вам не почулося — саме продати. Давайте чесно — немає на ринку такої кількості сіньорів, якої потребують компанії.

Не нехтуйте розробниками

Ви із перших хвилин інтерв’ю розумієте, що кандидат із якихось причин — хлопака (дівчина) не ваш/а? Це не привід поводитися з людиною абияк. Зараз усі довкола говорять про софтскіли розробників, але представники компаній не поспішають демонструвати власні.

Комфортний тон співбесіди, уважність до запитань кандидата, детальний фідбек опісля інтерв’ю — усе це складові позитивного враження про вас. Чимала кількість негативних відгуків про компанію на тематичних ресурсах пов’язана саме з «багами» у процесі найму.

Чому б не провести кандидату на співбесіді міні-екскурсію (навіть он-лайн), продемонструвавши свою відкритість і тим самим розтопити лід першого знайомства?

Внутрішня кухня: а що там?

На бренд працедавця добряче впливає і те, що відбувається в тімках. Якщо овертайми, робота у вихідні і свята, затримки зарплат — для вас звична практика, дарма сподіватися, що про це ніколи ніхто не дізнається. У той же час якісно поставлені HR-процеси, реалізована програма попередження емоційного вигорання, довірливі відносини між працівниками — не лише сприятимуть кращому перформансу, але й підвищать лояльність до бренду.

Часом у колективі відбуваються процеси, про які менеджмент не має уявлення. Адже ви всі працюєте віддалено чи ваша компанія досить велика, тож зрозуміти стан і настрій кожного — завдання не з простих. Але цілком реальне.

Жорстка позиція «я начальник — ти ніхто» точно не для IT. Є еджайл, скрам, горизонтальна структура ієрархії. Тож олдскул не пройде, від слова зовсім.

Сміливо йдіть «на сторону»

Виступи менеджерів компанії і співробітників на фахових конференціях, мітапах, ексклюзивне інфо під вашим брендом (аналітика, дослідження, інтерв’ю), події для широкої публіки — з цього будується справді моцний бренд гравця ринку.

Можна піти далі: власні курси, програми стажування або менторства для джуніорів, організація хакатонів, — поле діяльності нескінченне, а результат — потужний піар, що приверне до вас увагу ЗМІ, кандидатів, партнерів і клієнтів.

На негатив — ніжністю

Негативні коментарі — це не вирок і не вічна пляма на репутації. З критикою чи злостивими репліками можна працювати, якщо це дозволяє майданчик, на якому їх залишили.

Так, ваш HR-менеджер може публічно вибачитися за нульовий фідбек і з’ясувати деталі того, що сталося вже у приватному порядку з ображеним. Це правило хорошого тону неабияк покращить ваш рейтинг не лише в очах коментатора, але й усіх, хто натрапить на цей діалог.

До речі, ви можете замовити в INDIGO Tech Recruiters не тільки підбір IT-фахівців, проведення тренінгів, але й аналітику ринку і аналіз вашого бренду зі стратегією розвитку. Бо хто, як не ми.

автор: Юля Куцай

Инфо
Автор: INDIGO Tech Recruiters
689 Просмотров
Категория Рекрутинг
05.05.2019

Похожие статьи

Как создать успешный HR-бренд. Опыт General Electric, Netflix, Google
Как компании выживают в условиях всё большей ориентации рынка труда на кандидатов? ...
Обзор уровня заработных плат для C-level на рынке украинского IT по результатам 2019 года
СЕО Екатерина Осадчук и команда Indigo Tech Recruiters провели второй ежегодный обзор заработных плат ...
Прожить 6 месяцев без зарплаты: главный аналитик HUG’s рассказал о грамотном инвестировании
Финансовая грамотность — тот скилл, которого часто не хватает даже опытным профессионалам в...
На ремоуте до конца 2020: как «тимбилдиться» онлайн
СЕО INDIGO Tech Recruiters Екатерина Осадчук...
«Высокий потенциал у финтех-решений, которые «откусывают» функции классических банков»: интервью с сооснователем YayPay Евгением Выборовым
Финтех — привлекательный рынок для стартапов, учитывая темпы трансформации сферы финансов. ...
«In diversity we trust»: интервью с Максом Ковалем, head of operations Djinni.co
Привлекать IT-таланты, учитывая конкуренцию за них, сложно. Привлекать их быстро — задачка из ...