Вирішімо маленьке завдання.
Дано:
Кар'єра займає 40-60% часу вашого усвідомленого життя.
Питання:
Якщо робота не в радість, що ви готові зробити?
Вихідні дані:
Виявляється, що у вас є тільки робота.
Спочатку вона смиренно вміщається у відведені вісім годин. Потім раптом стає вашою постійною гостею і вечорами, непомітно займаючи ваші думки навіть тоді, коли ви лягаєте спати. Вона ж перша стукає, як тільки ви відкриваєте очі. Ще може наполегливо нагадувати себе навіть у снах. І тут ви зовсім безсилі зберегти свій особистий простір. Хоча й в інший час доби, як виявляється, також.
При цьому, вона дуже ревнива та владна. Запобігає будь-яким, навіть найсміливішим, спробам інших людей або ваших інтересів посягнути на її “власність”, тобто вас. Ви й хотіли б позбутися цієї настирливої гості, але не знаєте, як. Все зайшло надто далеко.
Ви катастрофічно відстали від своїх успішніших колег
На оперативках негативу вам дістається найбільше, показники роботи вже давно не дотягують до планових, ви відчуваєте, що ставку роблять на інших. Навіть якщо ви не опустили руки, а намагаєтеся реанімувати ситуацію і працюєте ще більш старанно, суєти стає більше, а результату — на жаль, менше. Це не означає, що ви невдаха. Просто вам чогось не вистачає. Можливо, якихось знань, а можливо, впевненості.
Ви вперлися в стелю
Точно? Може, варто всього лише зробити пару кроків… убік! Перед вами відкриються нові горизонти й ви побачите: до стелі ще зростати й зростати. Питання тільки, в який бік зробити крок.
Вас не заводить
Навіть те, що раніше драйвило в роботі, стало прісним, і доводиться буквально змушувати себе “проковтнути ще шматочок” провести пару співбесід, оптимізувати звіт. . Або ще один сигнал, коли знаходишся на професійній тусовці – всім весело, а вам сумно. Хоча весело має бути, як і їм. Як було раніше. Тепер ви відчуваєте себе на іншій орбіті. І тоді стає відкритим питання: чи повернутися туди, де все зрозуміло та звично, але не гріє. Або йти у відкритий космос — де є надія на іншу, дружню та цікаву планету. Але страшно.
Вам страшно
А раптом там, за межами нехай недосконалого, нехай набридлого, але такого знайомого і нагрітого світу, буде голодно, холодно, небезпечно, самотньо, недружелюбно (тут фантазія зазвичай розігрується не на жарт)? Страхи зазвичай говорять набагато голосніше та наполегливіше наших справжніх бажань. І, на жаль, часто перемагають.
Що ж робити?
Можна звернутися за порадою до самого себе, прочитати багато корисних книг, відвідати тренінги. Якщо відчуваєте, що потрібна вагоміша група підтримки, можете залучити чоловіка/дружину, друга. Або зверніться до кар'єрного коуча, що я щиро радила б зробити.
Чому?
Бо, по-перше, коуч — обличчя неупереджене, і він слідуватиме лише вашим справжнім інтересам. Часом вони заховані глибоко під пластами соціальних норм і правил, і коуч допоможе дістатись них.
По-друге, коуч поза системою, бачить ситуацію з боку. Він зможе розширити рамки, які ваша свідомість старанно побудувала, щоб захистити вас від можливих невдач. Але й від потенційного успіху також.
По-третє, хороший коуч допоможе реально оцінити та підготувати вашу “фізичну форму” (рівень знань та умінь) та моральний дух (впевненість у собі) для реалізації прийнятого рішення.
І на завершення, в ньому ви знайдете досвідченого і надійного партнера на всьому шляху прокладання нового маршруту в кар'єрі.
Ну, ви знаєте, до кого звертатися :). Ольга Іванова, сертифікований коуч (ICF)