СОО – роль і зарплата в реаліях українського IT. Огляд – 2020

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

СЕО Катерина Осадчук і команда Indigo Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних плат C-Level-працівників. А зараз заглиблюємося в деталі і розглядаємо окремі посади з дослідження. Починаємо з ролі СОО.

Топ-менеджер Бізнес Огляд зарплат IT Професії COO


CEO INDIGO Tech Recruiters - Катерина Осадчук CEO INDIGO Tech Recruiters - Катерина Осадчук

СЕО Катерина Осадчук і команда Indigo Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних плат C-Level-працівників.

А зараз заглиблюємося в деталі і розглядаємо окремі посади з дослідження. Починаємо з ролі СОО.

Роль головного операційного директора є найнезрозумілішою посадою в бізнесі і в IT-сфері зокрема.

В ідеалі є СЕО, яка (який) формує стратегію і спрямовує зусилля на зростання і розвиток бізнесу. І СОО – людина, що відповідає за реалізацію стратегії, а також побудову та моніторинг процесів. Одна сфокусована на зовнішньому світі компанії, інша – на внутрішньому.

За відсутності СОО CEO намагається вирішувати всі завдання відразу: формування стратегії, делівері, спілкування з партнерами, ключовими клієнтами, контроль фінансових показників, маркетинг, продажі – та ще й встигати будувати процеси в компанії. Це складно і загрожує проблемами з масштабуванням бізнесу, та й просто проблеми – коли виникає пожежа за пожежею.

В ідеалі операційний директор – головна опора виконавчого директора, яку б роботу той не виконував. Насправді жоден виконавчий директор, без кореляції з досвідом, не може закрити складні аспекти управління всіма функціями компанії.

У чомусь роль СОО схожа на діагноста – іноді доводиться діяти в режимі екстреної швидкої допомоги, іноді – на випередження і займатися профілактикою.

Якщо ж все занедбано і час реанімувати бізнес, то СОО теж буде дуже доречним.

Втім, краще заздалегідь тримати руку на пульсі і стежити за наявністю ресурсів для безперебійної роботи: люди, гроші, техніка, матеріали. Контролювати законність дій компанії, піклуватися про юридичний захист. Організовувати раціональне використання ресурсів – оптимізуючи, автоматизуючи процеси і мінімізуючи витратну частину компанії.

Нечітке розуміння ролі і функцій призводить до широкої вилки оплати праці на даній посаді.

В основі цього матеріалу – дані, отримані від 29 CОO, що працюють в IT-компаніях на території України. 62 % компаній засновані в Україні, 13,79% – в США або Канаді і 10,34% – в країнах Європи.

Рис. 1. Країна заснування компанії Рис. 1. Країна заснування компанії

6,9% працюють у великих компаніях з кількістю працівників від 800 осіб, 13,79% – від 201 до 800 осіб, більшість опитаних – 34,48% – працюють у компаніях від 81 до 200 осіб; 20,69% – від 21 до 80 осіб і 24,14% – до 20 осіб.

Рис. 2. Кількість працівників у компаніі Рис. 2. Кількість працівників у компаніі
Рис. 3. Відсоток учасників з аутсорсингових, аутстафінгових і продуктових компаній Рис. 3. Відсоток учасників з аутсорсингових, аутстафінгових і продуктових компаній

Діапазон заробітної плати

Різноманітність обов'язків і різний рівень компаній впливають і на ширину вилки зарплат.

Рис. 4. Загальна вилка винагороди Рис. 4. Загальна вилка винагороди

Далі покажемо, як рівень зарплати пов'язаний з досвідом людини, віком і розміром компанії, віком і статтю СОО тощо.

Хочемо звернути увагу на те, що пункти, за якими ми отримали менше чотирьох показників, були вилучені, тому що не можуть бути досить валідними. Так, наприклад, якщо тільки четверо СОО відповіли, що їхній досвід у ролі топменеджера становить десять років, то ми вилучали такі дані як недостатньо показові і брали до уваги лише ті, де п’ять і більше відповідей.

Рис. 5. Вилка «зарплата + бонус» у розрізі досвіду роботи у ролі топменеджера Рис. 5. Вилка «зарплата + бонус» у розрізі досвіду роботи у ролі топменеджера

Цифри показують, що середня зарплата зростає з роками досвіду в ролі менеджера вищої ланки. Так, СОО з досвідом у ролі топа від чотирьох до п’яти років на медіані отримують $6000, в середньому – $5920.

Зв'язок доходу СОО і років, відданих компанії, наведений ​​нижче.

Рис. 6. Взаємозв'язок між винагородою СОО і кількістю років роботи в компанії Рис. 6. Взаємозв'язок між винагородою СОО і кількістю років роботи в компанії

Вік самої компанії не має великого впливу на рівень оплати роботи СОО.

Рис. 7. Взаємозв'язок між винагородою СОО і віком компанії Рис. 7. Взаємозв'язок між винагородою СОО і віком компанії
Рис. 8. Взаємозв'язок між винагородою СОО і доходом компанії Рис. 8. Взаємозв'язок між винагородою СОО і доходом компанії

Більшість СОО в нашому опитуванні – у віці від 31 до 40 років. На медіані в такому віці дохід – $5000, середній дохід – $5394.

Рис. 9. Взаємозв'язок між винагородою СОО і віком працівника Рис. 9. Взаємозв'язок між винагородою СОО і віком працівника

Значну різницю в оплаті праці СОО можна побачити у взаємозв'язку зі статтю працівника. Чоловіки СОО на медіані отримують $5000, а жінки – $3500.

Рис. 10. Взаємозв'язок між винагородою СОО і статтю працівника Рис. 10. Взаємозв'язок між винагородою СОО і статтю працівника

На медіані зарплата СОО в аутсорсингових і продуктових компаніях однакова – $5000, але середня заробітна плата вище у респондентів з продуктових компаній – $6155, у порівнянні з $4791 – в аутсорсингових.

Рис. 11. Взаємозв'язок між доходом СОО і типом компанії Рис. 11. Взаємозв'язок між доходом СОО і типом компанії

Фактори мотивації та демотивації  

Окрім рівня заробітних плат, нам цікаво було дізнатися фактори мотивації, демотивації і деякі умови праці.

Рівень зарплати для СОО знаходиться не на першому місці серед факторів мотивації і важливий так само, як культура довіри в компанії (58,62%). Найважливіші мотиви для таких співробітників – професійний розвиток (75,86%) свобода в ухваленні рішень (68,97%), а також бонуси (51,72%).

Рис. 12. Фактори мотивації СОО Рис. 12. Фактори мотивації СОО

Демотивують операційних директорів насамперед відсутність професійного розвитку і балансу робота-життя (58,62%), культура недовіри (55,17%), некомпетентний і неефективний менеджмент, відсутність свободи в ухваленні рішень (51,72%).

Рис.13. Фактори демотивації СОО. Рис.13. Фактори демотивації СОО.

Несправедливість оплати праці демотивує 48,28% опитаних. Більшість COO отримують бонус за виконання KPI по прибутку компанії - 48,28%.

Рис. 14. KPI, за які виплачують бонус Рис. 14. KPI, за які виплачують бонус

65,52% СОО працюють лише в офісі, у 31,03% є можливість іноді працювати віддалено.

Рис. 15. Формат роботи Рис. 15. Формат роботи

Тому не дивно, що в статусі фізичних осіб – підприємців оформлені 55,17% (у порівнянні з 74 % в минулому році) СОО. Ми ж в IT.

Рис. 16. Форма оформлення співпраці Рис. 16. Форма оформлення співпраці

У 75,86% опитаних оплата прив'язана до курсу $.

Рис. 17. Валюта, до якої прив'язана виплата винагороди Рис. 17. Валюта, до якої прив'язана виплата винагороди

Нагадаємо, що готові допомогти компаніям з пошуком COO та інших C-Level-менеджерів. У наступному огляді плануємо поділитися інформацією про винагороду СЕО. Будемо раді, якщо інформація виявиться корисною для  ухвалення правильних бізнес-рішень.

Залишайтеся на зв'язку!

P. S. Дякуємо Віталію Луженцову за професійну допомогу в обробці даних.

Авторка: Катерина Осадчук, СЕО Indigo Tech Recruiters

Інфо
Автор статті: INDIGO Tech Recruiters
1857 Переглядів
Категорія C-level
04.05.2020

Схожі статті

«Твоя особистість зливається з твоїм стартапом: якщо все добре – і тебе драйвить, якщо погано – ти теж "падаєш"»: інтерв'ю з Олександром Дятловим, General Manager Ukraine у Very Good Security
Сфера захисту чутливих даних стає все перспективнішою (sensitive data – це, наприклад, біометричні дані, інформація про здоров'я, фінанси та інші особисті відомості). У я..
IOWNIT: ми докладаємо всіх зусиль, щоб зберегти технічну культуру на високому рівні. Це імпонує фахівцям з такими ж цінностями
Якщо ви ще не чули про iownit (що було б дивно), дозвольте нам це виправити. iownit Capital and Markets, Inc
"Любов з першого погляду", або як Indigo з випускниками школи "Hillel" спілкувались :)
Між собою ми жартома вирішили що зустріч була схожа нателешоу «Любов з першого погляду» :). Випускники школи мали можливість поспілкуватись з HR’ами і рекрутерами і запит..
Огляд зарплат Product Roles в українських IT-компаніях
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели огляд заробітних плат для Product Roles в IT. Нагадаємо: щорічно ми випускаємо огляд заробітних плат C-Level..
Почути головне: 8 порад щодо оцінки цінностей топ-кандидата
Ціна помилки при наймі топ-менеджера вкрай висока і може коштувати бізнесові самого бізнесу. Окрім досвіду, знань та навичок, при executive search особливу увагу слід при..
Як найняти кращих? Працюємо над брендом IT-компанії
Днями ми підіймали одну болючу тему (особливо, для власників і СЕО компаній), чому до вас не йдуть працювати кращі кандидати ринку IT. Серед причин — проблеми з брендом ..
Огляд зарплат СТО в українському IT
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних п..
Скільки заробляють СЕО на ринку українського IT?
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних п..
СОО: роль и зарплата в реалиях украинского IT?
Об авторе: Екатерина Осадчук — СEO Indigo Tech Recruiters , экономист, профессиональный психолог, HRD и директор по оргразвитию с более чем 10-летним опытом. Функции СО..
Як налаштувати воронку в IT-рекрутингу
Воронка рекрутингу описує послідовні етапи взаємодії роботодавця з кандидатами від запиту на пошук до найму..
Штучний інтелект замість боса, фахівці з різноманіття та бебі-бумери на заміну «зетам»: рекрутингові тренди нової декади 
Про тенденції в своїй галузі наприкінці року не пише хіба що лінивий, а оскільки ми з it recruitment agency Indigo — невтомні бджілки, вирішили і собі проаналізувати, чо..
Бермудські трикутники: 9 небезпечних зон, де ми втрачаємо кандидатів 
Чому замість черги кандидатів під офісом гуляє тільки вітер? В процесі рекрутингу є безліч етапів, коли пул пошукачів поступово зменшується, і в результаті на співбесіді,..
Як стати family-friendly роботодавцем: 15 цікавих практик 
Окрім турботи про самих співробітників — що ще може зробити компанія, щоб показати своє ставлення до людей? Налагодити стосунки з їхніми родинами. Family-friendly — важли..
Екранні уроки: 6 епічних кіноспівбесід в IT
Вчитися проводити співбесіди можна не тільки на власному досвіду, а і у своїх колег з великих та малих екранів..
День прийдешній: 10 рис команди майбутнього
Ми вже розповідали про персональні навички майбутнього. А наразі вирішили подумати про те, як трансформуються команди, і які саме навички та риси варто розвивати їм..