СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели другий щорічний огляд зарплат для C-level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд зарплат працівників C-Level.
А тепер заглиблюємося в деталі й розглядаємо окремі посади з дослідження.
У світі технологій ролі VP of Engineering і СТО часто взаємозамінні через схожість виконуваних функцій. Однак між цими позиціями все ж таки є тонкі відмінності.
У невеликій компанії зазвичай одна роль — СТО, і це часто хтось із засновників компанії. Зі зростанням бізнесу CTO опиняється в ситуації, коли на нього тисне кількість функцій, пов’язаних з найманням та утриманням людей, масштабуванням продукту й делівері. І тоді потрібен VP of Engineering.
Ключові відмінності:
- Бачення. Завдання VP of Engineering — утілювати в життя концепцію продукту з урахуванням якості делівері, а CTO відповідає за підтримання рівня технічної переваги компанії в порівнянні з конкурентами й з огляду на світові тренди.
- Відповідальність. VPE відповідає за формування й утримання команди через підбір персоналу й розроблювання програм для кар’єрного зростання працівників. А CTO — за формування інженерної культури та бачення компанії.
- Спеціалізація. VPE спеціалізується на керуванні людьми, процесами й програмами, проводячи багато часу в роботі з командою, щоб домогтися найліпших результатів. CTO зосереджується на технічному керівництві й лідерстві; більшість часу досліджує нові платформи, архітектури й переглядає наявний технологічний стек, щоб поліпшити його.
- Делівері. Тоді як VP of Engineering планує виконання та масштабування проєктів для своєчасного виведення продукту на ринок, технічний директор більше турбується про те, як усе створюється, приділяючи увагу якості коду / продукції, що поставляється.
- Співпраця. Роль VP of Engineering більше внутрішня: він/вона працює з командою над розроблянням і реалізуванням стратегії. А CTO є «технічним обличчям» компанії: залучений у безліч заходів, орієнтованих на клієнтів, співпрацює з іншими функційними керівниками та радою директорів.
Для успіху компанії треба, щоб CTO і VP of Engineering працювали разом, доповнюючи роботу один одного.
Яка оплата СТО в IT-компаніях на території України?
Нижче ми покажемо результати опитання 50 СТО в Україні. Серед СТО, які взяли участь в опитуванні, не було жодної жінки.
70% опитаних працюють у продуктних компаніях, 48% — бізнеси, засновані в Україні; 48% — це компанії розміром від 21 до 200 працівників.
На медіані СТО заробляють 7250 $ (2020-го було 6000 $). Загалом вилка від 4000 $ до 12 200 $. Було кілька СТО із зарплатою 13 000—14 000 $ — вони потрапили в 10% верхнього значення вибірки, тому статистично були обрізані як можливі аутлаєри або статистично малоймовірні.
Наприклад, якщо тільки четверо СТО відповіли, що їхній досвід у ролі топменеджера обмежений трьома роками досвіду, ми видаляли ці цифри як недостатньо показові й брали до уваги тільки ті, де п’ять і більше відповідей.
На рисунку ці дані зображені у формі плоскої лінії (у таблицях вони просто не вказані). Так, тільки четверо опитаних мають досвід роботи топменеджером від 1 до 2 років — цих даних недостатньо для об’єктивних висновків.
Видно, що СТО з досвідом роботи на позиції C-Level заробляють значно більше від колег з меншим досвідом на вищих позиціях — 11 000 $.
А ось залежність від кількості років роботи в одній компанії в СТО незначна.
Більшість опитаних СТО віком від 35 до 39 років. На медіані їхня винагорода становить 8000 $. У молодших і старших колег — на 1400—2000 $ менше.
Якщо дивитися на вік компанії, то можна побачити поодинокі випадки, коли винагорода 20 000 $ може бути як у компанії віком від 1 до 3 років, так і в «дорослішому» бізнесі, віком від 10 до 20 років.
Однакова медіана в компаніях від 5 до 10 років і від 10 до 20 років — 8 000 $.
За кількістю працівників найвищі зарплати в компаніях розміром від 81 до 200 і від 201 до 800 осіб — 15 200 $ і 16 400 $ відповідно. Хоча на медіані в компаніях від 21 до 80 осіб і у великих, від 81 до 200 осіб, винагорода однакова — 8000 $.
Більшість учасників опитування — представники продуктних компаній. А ось винагорода більша в аутсорсингових. Водночас рівень ставки на медіані не надто різниться. Але, схоже, в аутсорсингу бонусна частка вища.
Це можна пояснити тим, що таких великих продуктних компаній (з кількома тисячами осіб), як аутсорсингові, практично немає в Україні.
Тільки семеро СТО повністю задоволені своєю роботою, і їхній дохід становить від 6300 $ до 14 400 $.
П’ятеро осіб, що незадоволені своєю роботою, отримують від 2800 $ до 6300 $.
Крім рівня зарплат, нам цікаво було дізнатися чинники мотивації, демотивації та деякі умови роботи.
Для працівників на цій посаді передусім важливий рівень зарплати (по 70%), свобода в ухваленні рішень і їх імплементації (64%), професійний розвиток (62%) і культура довіри в компанії (58%).
Демотивують насамперед недостатній рівень зарплати (44%), некомпетентний менеджмент (40%) і однаковою мірою (38%) брак свободи в ухваленні рішень і їх імплементації, культура недовіри й дисбаланс між роботою та особистим життям.
У 42% тих, хто відповів, зовсім немає показників ефективності, прив’язаних до бонусу. Більшість KPI пов’язані з реалізацією планів департаменту (32%) і доходом компанії (28%).
44% СТО не отримують бонусів. Більшість (28%) отримує річний бонус.
48% СТО зазначають, що можуть працювати за гнучким графіком, 46% мають медичне страхування, 34% отримують додаткову оплачувану освіту й у 20% є опціони.
Будемо раді, якщо інформація виявиться корисною для ухвалення правильних бізнесових рішень.
P. S. Дякуємо Royallex в особі Віталія Луженцова за професіональну допомогу з опрацюванням даних.
Авторка: Катерина Осадчук, СЕО INDIGO Tech Recruiters