Огляд зарплат СТО в українському IT

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних плат C-Level-працівників. А зараз заглиблюємося в деталі і розглядаємо окремі посади з дослідження. Ми вже писали про СЕО і СОО, тепер – черга СТО.

Огляд зарплат IT Професії CTO Топ-менеджер Бізнес
Катерина Осадчук — СEO Indigo Tech Recruiters Катерина Осадчук — СEO Indigo Tech Recruiters

СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних плат C-Level-працівників.

А зараз заглиблюємося в деталі і розглядаємо окремі посади з дослідження. Ми вже писали про СЕО і СОО, тепер – черга СТО.

Опис позиції технічного директора буде широко варіюватися від бізнесу до бізнесу, але є загальна суть ролі – технічна реалізація бізнес-рішень.

Яка оплата такої ключової позиції у IT-компаніях на території України?

Нижче ми покажемо результати опитування 32 СТО в Україні.

Рис. 1. Країна заснування компанії Рис. 1. Країна заснування компанії
Рис. 2. Кількість працівників у компанії Рис. 2. Кількість працівників у компанії
Рис. 3 Відсоток учасників з аутсорсингових, аутстафінгових і продуктових компаній Рис. 3 Відсоток учасників з аутсорсингових, аутстафінгових і продуктових компаній

Відповідальність CTO можна умовно розділити на три частини:

  • технології (вибір і аудит, управління технічними ризиками);
  • бізнес (участь в управлінні організацією, технічний аспект реалізації бізнес-цілей, комунікації з іншими топами в ролі не лише керівника, але й експерта);
  • команда (координація роботи, участь в рекрутингу, навчанні, оцінці тощо). Щоб успішно виконувати завдання, для CTO важливий як досвід в технологіях (більшість СТО виросли з PM'ів, тімлідів, архітекторів), так і розвинені навички управління, комунікації, планування і т. п.

Більшість СТО заробляють $6000. Загалом вилка від $3605 до $10 000. Було декілька СТО з зарплатою $13 000-14 000, але, відповідно до правил статистики, 10 % нижніх і верхніх даних не увійшли до огляду.

Рис. 4 Загальна вилка винагороди (зарплата плюс бонуси) Рис. 4 Загальна вилка винагороди (зарплата плюс бонуси)

Рівень зарплати СТО залежить від найрізноманітніших факторів.

Хочу звернути увагу на те, що пункти, за якими ми отримали менше чотирьох даних, були усунуті, тому що не можуть бути досить валідними для ухвалення рішень.

Так, наприклад, якщо тільки чотири СТО відповіли, що їхній досвід у ролі топменеджера обмежується трьома роками, ми прибирали ці цифри як недостатньо показові і брали до уваги лише ті, де п’ять і більше відповідей.

На рисунку ці дані відображені у вигляді плоскої риски (в таблицях вони просто не вказані). Так, наприклад, тільки четверо опитаних мають досвід у ролі топменеджера від одного до двох років – цих даних недостатньо для об'єктивних висновків.

Рис. 5. Вилка «зарплата + бонус» у розрізі досвіду роботи в ролі топменеджера Рис. 5. Вилка «зарплата + бонус» у розрізі досвіду роботи в ролі топменеджера

Цифри показують, що немає прямої кореляції між досвідом роботи СТО в ролі топменеджера і рівнем зарплати. СТО і з досвідом три-чотири роки, і понад дев’ять років можуть отримувати $6000-10 000.

Рис. 6. Взаємозв'язок між винагородою СТО та кількістю років роботи в компанії Рис. 6. Взаємозв'язок між винагородою СТО та кількістю років роботи в компанії

Вилка оплати СТО, що працюють в компанії від шести років, ширша і вища. Так, СТО, які працюють у компанії від семи до восьми років, заробляють від $5500 до $11 800. Водночас СТО з досвідом роботи в компанії до року – близько $6000.

А ось з віком СТО починають заробляти більше: до 30 років медіана зарплати – $5000, після 31 року – $7500.

Рис. 7. Взаємозв'язок між винагородою та віком СТО Рис. 7. Взаємозв'язок між винагородою та віком СТО

Вік компанії також впливає на зарплату. Найбільш високий рівень для цієї позиції в компаніях, які більше десяти років на ринку, – $8000 на медіані і $13 200 на 90 м перцентилі.

Рис. 8. Взаємозв'язок між доходом СТО та віком компанії Рис. 8. Взаємозв'язок між доходом СТО та віком компанії
Рис. 9. Детальні вилки, що показують, як пов’язані винагорода СТО та вік компанії Рис. 9. Детальні вилки, що показують, як пов’язані винагорода СТО та вік компанії

Рівень оплати зростає і з кількістю працівників у компанії, і безпосередньо з кількістю підлеглих у СТО.

Рис. 10. Взаємозв'язок між винагородою СТО та кількістю працівників у компанії Рис. 10. Взаємозв'язок між винагородою СТО та кількістю працівників у компанії
Рис. 11. Взаємозв'язок між винагородою СТО та кількістю підлеглих Рис. 11. Взаємозв'язок між винагородою СТО та кількістю підлеглих

Більшість учасників опитування – представники продуктових компаній. На медіані рівень оплати відрізняється несуттєво – від $5150 до $6000. 

Рис. 12. Вилка доходу СТО залежно від типу компанії Рис. 12. Вилка доходу СТО залежно від типу компанії

Найбільше заробляють СТО в сфері блокчейну – від $8000 до $14 000.

Рис. 13. Вилка доходу СТО залежно від сфери роботи компанії Рис. 13. Вилка доходу СТО залежно від сфери роботи компанії

Фактори мотивації CTO та умови праці

Крім рівня заробітних плат, нам цікаво було дізнатися фактори мотивації, демотивації і деякі умови праці.

Для працівників на даній посаді однаково важливі рівень заробітної плати і професійний розвиток (по 68,75%), свобода в ухваленні рішень і їхній імплементації (56,25%).

Рис.14. Фактори мотивації СТО (клікніть на картинку для збільшення) Рис.14. Фактори мотивації СТО (клікніть на картинку для збільшення)

Демотивують насамперед недостатній рівень зарплати (37,5%) і, рівною мірою (31,25%), некомпетентний менеджмент, а також брак професійного розвитку.

Рис.15. Фактори демотивації СТО (клікніть на картинку для збільшення) Рис.15. Фактори демотивації СТО (клікніть на картинку для збільшення)

У 46,88% тих, хто нам відповів, зовсім немає показників ефективності, прив'язаних до бонусу. Більшість KPI пов'язані з реалізацією планів департаменту (37,50%) і реалізацією індивідуальних цілей (31,25%).

Рис.16. KPI, за які виплачують бонус (клікніть на картинку для збільшення) Рис.16. KPI, за які виплачують бонус (клікніть на картинку для збільшення)

68,75% СТО оформлені як фізичні особи – підприємці, 25 % – за КЗпП.

Рис.17. Тип оформлення співпраці Рис.17. Тип оформлення співпраці

І у 75 % опитаних оплата прив'язана до курсу $:

Рис.18. Валюта, до якої прив'язана виплата винагороди Рис.18. Валюта, до якої прив'язана виплата винагороди

Будемо раді, якщо інформація виявиться корисною для ухвалення правильних бізнес-рішень. І нагадаємо, що готові допомогти компаніям з пошуком CТO та інших C-Level-менеджерів.

P. S. Дякуємо Віталію Луженцову за професійну допомогу в обробці даних.

 Авторка: Катерина Осадчук, СЕО INDIGO Tech Recruiters

Інфо
Автор статті: INDIGO Tech Recruiters
2628 Переглядів
Категорія C-level
30.04.2020

Схожі статті

«Твоя особистість зливається з твоїм стартапом: якщо все добре – і тебе драйвить, якщо погано – ти теж "падаєш"»: інтерв'ю з Олександром Дятловим, General Manager Ukraine у Very Good Security
Сфера захисту чутливих даних стає все перспективнішою (sensitive data – це, наприклад, біометричні дані, інформація про здоров'я, фінанси та інші особисті відомості). У я..
IOWNIT: ми докладаємо всіх зусиль, щоб зберегти технічну культуру на високому рівні. Це імпонує фахівцям з такими ж цінностями
Якщо ви ще не чули про iownit (що було б дивно), дозвольте нам це виправити. iownit Capital and Markets, Inc
"Любов з першого погляду", або як Indigo з випускниками школи "Hillel" спілкувались :)
Між собою ми жартома вирішили що зустріч була схожа нателешоу «Любов з першого погляду» :). Випускники школи мали можливість поспілкуватись з HR’ами і рекрутерами і запит..
Огляд зарплат Product Roles в українських IT-компаніях
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели огляд заробітних плат для Product Roles в IT. Нагадаємо: щорічно ми випускаємо огляд заробітних плат C-Level..
Почути головне: 8 порад щодо оцінки цінностей топ-кандидата
Ціна помилки при наймі топ-менеджера вкрай висока і може коштувати бізнесові самого бізнесу. Окрім досвіду, знань та навичок, при executive search особливу увагу слід при..
Як найняти кращих? Працюємо над брендом IT-компанії
Днями ми підіймали одну болючу тему (особливо, для власників і СЕО компаній), чому до вас не йдуть працювати кращі кандидати ринку IT. Серед причин — проблеми з брендом ..
Скільки заробляють СЕО на ринку українського IT?
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних п..
СОО: роль и зарплата в реалиях украинского IT?
Об авторе: Екатерина Осадчук — СEO Indigo Tech Recruiters , экономист, профессиональный психолог, HRD и директор по оргразвитию с более чем 10-летним опытом. Функции СО..
Як налаштувати воронку в IT-рекрутингу
Воронка рекрутингу описує послідовні етапи взаємодії роботодавця з кандидатами від запиту на пошук до найму..
Штучний інтелект замість боса, фахівці з різноманіття та бебі-бумери на заміну «зетам»: рекрутингові тренди нової декади 
Про тенденції в своїй галузі наприкінці року не пише хіба що лінивий, а оскільки ми з it recruitment agency Indigo — невтомні бджілки, вирішили і собі проаналізувати, чо..
Бермудські трикутники: 9 небезпечних зон, де ми втрачаємо кандидатів 
Чому замість черги кандидатів під офісом гуляє тільки вітер? В процесі рекрутингу є безліч етапів, коли пул пошукачів поступово зменшується, і в результаті на співбесіді,..
Як стати family-friendly роботодавцем: 15 цікавих практик 
Окрім турботи про самих співробітників — що ще може зробити компанія, щоб показати своє ставлення до людей? Налагодити стосунки з їхніми родинами. Family-friendly — важли..
Екранні уроки: 6 епічних кіноспівбесід в IT
Вчитися проводити співбесіди можна не тільки на власному досвіду, а і у своїх колег з великих та малих екранів..
День прийдешній: 10 рис команди майбутнього
Ми вже розповідали про персональні навички майбутнього. А наразі вирішили подумати про те, як трансформуються команди, і які саме навички та риси варто розвивати їм..
24-26 вересня в Одесі пройде VII Всеукраїнська конференція HR-IT
“Думаю, навчання для менеджерів із персоналу та рекрутерів — це стан постійний. — коментує директор компанії-організатора Оксана Краснопольська..