Тільки наймудріші та найдурніші
не піддаються навчанню.
Конфуцій
Щоб бути гарним керівником (менеджером), потрібно не просто «руками водити», а й вміти приймати правильні управлінські рішення. А навчитися цьому є 2 способи: на своїх помилках і переймаючи досвід інших. Зупинімося на здобутті досвіду та знань від інших. А на своїх помилках ви й самі зможете навчитися всього, що потрібно.
Розгляньмо, де і як у 2019 році можна буде навчатися та розвиватися українським менеджерам зі сфери IT.
Почнемо з MBA
Специфіка IT-сфери така, що в більшості випадків до керівних позицій тут люди доростають із технічної позиції, наприклад full stack developer. Маючи за плечима потужний технічний бекграунд, часом буває досить складно одразу «потрапити в струмінь» і розібратися у всіх премудростях менеджменту (таки технарі та гуманітарії мислять трохи по-різному). І тут на допомогу менеджеру з технічною освітою приходить MBA. Сучасні програми такої освіти дозволяють за відносно короткий проміжок часу отримати навички в бізнес-адмініструванні й перебудувати технічне мислення на управлінське.
Як справи з MBA освітою в Україні? Не погано. Варіантів закладів, куди йти вчитися, вистачає. Ось деякі з них:
- MBA International. Тут можна отримати ступінь MBA, підтверджений дипломом IPAC та SIC.Є бакалаврат (BBA) — чудовий варіант для тих, хто планує продовжити професійну діяльність у закордонних компаніях. Є дистанційні та Full MBA програми. Терміни навчання – від 12 місяців. Вартість - від 40000 грн.
- Міжнародний інститут бізнесу. Пропонує кілька програм навчання для керівників різного рівня: Executive MBA (досвідчених керівників), General MBA (для менеджерів середньої ланки, а також для власників малого та середнього бізнесу), Ukrainian MBA (програма акредитована Association of MBAs та МОН України) та International MBA (програма подвійного диплома, розроблена спільно з австрійською бізнес-школою MCI).
- Академія ДПЕК. Тут можна знайти довгострокові програми MBA навчання, так і нетривалі тренінги для менеджерів різного рівня (від 1 дня).
Навчання, менеджерів, орієнтоване на IT-сферу
Є чому повчитися і в ближчих і знайомих будь-якого Project Manager або іншого IT фахівця компаніях.
У EPAM Тренінг-центр, наприклад, є багато чого цікавого для менеджерів. На лютий та березень 2019 року на його базі заплановані тренінги для бізнес-аналітиків. Така освіта буде корисною і власним менеджерам для роботи на користь своєї компанії, і тим, хто бере участь у клієнтських проєктах.
Звичайно ж, корисним для менеджера у сфері IT буде і знання методології Agile (створеної розробниками для розробників). Де цьому можна навчатись в Україні? Варіанти такі:
- Курси та тренінги від AgileLAB. З найближчих на 2019 рік такі заплановані на 26-28 січня, 9-10 та 23 лютого (Київ). Докладніше можете дізнатися на сайті компанії.
- IT Education Academy. Тут є курс Agile/Scrum, який буде корисним менеджерам з IT-сфери. Орієнтовна вартість навчання — 6000 грн.
- Brainrain. Компанія пропонує Agile та Scrum тренінги. Надає послуги з корпоративного навчання.
- Спайдер Україна. Тут можна пройти курс підготовки до екзамену PMI-ACP. Попри те, що іспит складається лише англійською мовою, тут можна прослухати курс російською або English. Тривалість – 5 днів.
ITIL
Не менш важливі для успішного IT-менеджера та знання в інших сферах. ITIL – одна з них.
ITIL можна охарактеризувати як методологію управління у сфері IT, яка полягає у безперервному налагодженні та покращенні бізнес-процесів. Вивчивши всі 7 томів бібліотеки ITIL, менеджер володітиме набором процесів, що дозволяють забезпечити постійну якість послуг та досягти високого рівня задоволеності клієнтів.
Вчать, звичайно ж, не всі одразу. Допускається освоювати складові методології поступово. В Україні це можна зробити у таких місцях:
- Учбовий центр «Мережеві технології». На липень та жовтень 2019 року тут заплановано 2 курси« ITIL-Sec Управління Інформаційної Безпекою».
- IT Education Academy. Тут вибір програм трохи більший. Окрім вивчення процесів управління інформаційною безпекою, за допомогою цієї компанії можна освоїти управління фінансами, основи організації ІТ-компанії та інші питання.
- Учбовий центр MUK. Тут також представлено кілька варіантів курсів та тренінгів щодо вивчення різних аспектів методології ITIL.
Питання для самостійного вивчення та самоосвіти
Курси, семінари та тренінги з деяких питань, які можуть бути корисними для менеджера, знайти не так вже й просто. І якщо не виходить, щось можна спробувати освоїти самостійно. Ми рекомендуємо вам знайти час та можливості для ознайомлення з:
- Міжнародним стандартом з інформаційної безпеки ISO 27001.
- Вендорно-залежною сертифікацією.
- Набором практик DevOps.
Ну і звичайно ж, для IT-менеджера англійська — «Must have». Розвивайтесь у цьому напрямку постійно, щоб розмовляти з клієнтами та партнерами однією мовою. А ось де прокачувати свій English менеджерам сфери IT – це окрема розмова. Варіантів маса. Напевно, це можна робити просто у вашій компанії, не відриваючись від «виробничого» процесу. А ось вам ще корисна добірка ресурсів з вивчення англійської мови від Indigo IT рекрутингової агенції.
Загалом рухатися є куди. Успіхів вам в освоєнні нових знань і навичок і в прокачуванні всіх необхідних скілів.
автор: Денис Малов