Скільки заробляють СЕО на ринку українського IT? Огляд 2022 року

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Де більша винагорода: в продуктових чи аутсорс компаніях? Чи зрівнялась зарплата жінок та чоловіків? Відповіді на ці та іінші питання в нашій статті.

Топ-менеджер CEO Зарплатный обзор
CEO Indigo Tech Recruiters Катерина Осадчук CEO Indigo Tech Recruiters Катерина Осадчук

СЕО Катерина Осадчук і команда Indigo Tech Recruiters провели традиційний щорічний огляд заробітної плати для CEO в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних плат усіх працівників C-Level.  Тепер докладно розглядаємо окремі посади з дослідження.

Дякуємо Fint8 в особі Антона Шулика й Андрія Тертишника за допомогу в обробці даних.

Ми отримали 52 анкети від засновників, які виконують роль СЕО у своєму бізнесі, від найманих СЕО, Country Managers і General Managers. Більшість даних отримано від топів, що працюють у компаніях, які започатковано в Україні. 42 респонденти — чоловіки, і 10 — жінки. 

Як бачимо, жінок на найвищій позиції в структурі компанії значно менше, ніж чоловіків. 

А винагорода на медіані відрізняється на майже 33% і в середньому на 31% — у жінок за поганою традицією — нижче. 

Рис. 1. Вилка винагороди чоловіків і жінок.  Рис. 1. Вилка винагороди чоловіків і жінок. 
Рис. 2. Медіана винагороди чоловіків і жінок.  Рис. 2. Медіана винагороди чоловіків і жінок. 
Найбільше заробляють СЕО, які є і фаундером чи кофаундером у своїй компанії: на медіані —10 500 дол. США, у середньому — 11 923 дол. США. І це без урахування дивідендів. 
Рис. 3. Вилка винагороди залежно від позиції. Без урахування дивідендів. Рис. 3. Вилка винагороди залежно від позиції. Без урахування дивідендів.

Ухвалюючи рішення про рівень оплати, важливо враховувати не просто загальні дані щодо винагороди, а й досвід людини, розмір компанії, кількість підлеглих тощо. Що ми й покажемо далі.  

Звертаємо увагу, що ми виключили пункти, за якими отримали менше ніж чотири даних, позаяк цього недостатньо для об’єктивності й формування вилки. 

Так, наприклад, якщо тільки чотири СЕО відповіли, що працюють у компаніях, розміром більше ніж 500 осіб, ми не враховували ці дані як недостатньо показові, і вносили лише ті, де п’ять і більше відповідей. 

Цікаво, що найбільші зарплати в керівників аутстафінгових компаній. Хоча таких анкет було небагато — лише 7. 

Рис. 4. Залежність винагороди від типу підприємства. Рис. 4. Залежність винагороди від типу підприємства.

Винагорода СЕО аутсорсингових компаній практично не змінилася проти даних 2021 року. 2021 року на медіані вона становила 7000 дол. США і в середньому 8057 дол. США. 2022 року — 7050 і 8742 дол. США відповідно. 

А в СЕО продуктових компаній дані щодо винагороди дещо нижчі, ніж 2021 року. 

2021 року на медіані було 7000 дол. США і в середньому 9327 дол. США. 2022 року — 6500 і 8850. 

Більшість СЕО в ІТ (з респондентів) віком від 30 до 39 років. 

Найвища зарплата в СЕО віком від 35 до 39 років і 45+ років. 

Вилка зарплат СЕО віком 40—44 роки найнижча, навіть проти молодших колег — 25—34 роки. Хоча й даних щодо цього віку отримано небагато — лише 9 анкет. 

Рис. 5. Залежність винагороди від віку СЕО. Рис. 5. Залежність винагороди від віку СЕО. 

Вік компанії, у якій працює головний керівник, теж має значення.  У компаніях, які на ринку понад 10 років, СЕО й на медіані й, загалом, за вилкою отримують вище за колег, які працюють у молодших компаніях. На медіані — 9000 дол. США, а в середньому — 10 724 дол. США. 

Може здатися дивним, що в компаніях, які на ринку 1—3 роки, СЕО отримують теж непоганий дохід: навіть вищий, ніж у доросліших бізнесах (3—5 років). Але це часте явище. І з року в рік ми бачимо це в наших оглядах. У молодих компаніях не налагоджено систему оплати, і часто: а) платять скільки просять, тому що не завжди легко прилучити людей до стартапу (питання стабільності); б) не завжди звіряються з ринком: це етап швидкого зростання й часто швидкість важливіша за економію. 

Рис. 6. Залежність винагороди від віку компанії.  Рис. 6. Залежність винагороди від віку компанії. 

У лідерів компаній з досвідом роботи на топовій позиції понад 10 років розмір винагороди вищий на 52% за медіаною й на 47% у середньому. 

Рис. 7. Залежність винагороди від кількості років досвіду роботи топменеджером. Рис. 7. Залежність винагороди від кількості років досвіду роботи топменеджером.

Якщо дивитися на середні показники, то бачимо, що СЕО компаній розміром понад 200 осіб заробляють найбільше — 13 000 дол. США. 

Рис. 8. Залежність винагороди від кількості співробітників у компанії.  Рис. 8. Залежність винагороди від кількості співробітників у компанії. 

На жаль, у нас було недостатньо даних щодо винагороди СЕО в компаніях із доходом понад 10 млн дол. США. Але бачимо, що в середньому СЕО в компаніях, що заробляють понад 7 млн дол. США на рік, отримують 11 536 дол. США. У них і по верху вилки (90-й процентиль) також вища оплата — 21 050 дол. США. 

Цікаво, що на медіані частіше зустрічається вища зарплата в СЕО в компаніях з невеликим доходом — до 1 млн дол. США. 

Рис. 9. Залежність винагороди від прибутку компанії.  Рис. 9. Залежність винагороди від прибутку компанії. 
Важко закриваються вакансії на C-Level позиції?

Показуємо перших кандидатів за 6 днів. Закриваємо складні вакансії 15+ років, вже 300 000+ талантів в нашій базі. 

Проконсультуйте мене

Що ж найбільше мотивує СЕО? 

Рівень зарплати стоїть на п’ятому місці у факторах мотивації (46%) (цікаво, що у 2021-му він був на третьому місці (52%). 

На першому — свобода в ухваленні рішень (60%), на другому — місія й мета компанії (56%), на третьому — професійний розвиток (54%), на четвертому — можливість підтримувати work-life balance (48%).

Рис. 10. Чинники мотивації СЕО.   Рис. 10. Чинники мотивації СЕО.  

Демотивує голів компанії насамперед брак балансу «робота/життя»: так було й 2021 року. Схоже, це особливість роботи вищого керівництва: навіть якщо ти закриваєш ноутбук, то продовжуєш думати про робочі завдання або бути на зв’язку з командою й у неробочі години. 

Рис. 11. Чинники демотивації СЕО.   Рис. 11. Чинники демотивації СЕО.  

Компенсаційний пакет для СЕО IT-компаній має такий вигляд. 

Більшість СЕО мають можливість гнучкого графіка, але як ми бачимо з малюнка вище, це не розв’язує проблему відсутності балансу «робота/життя». 

На другому місці — share-based compensation (35%). І третє місце поділили медичне страхування й оплата навчання (27%).  

Рис. 12. Поширені компенсації для СЕО.    Рис. 12. Поширені компенсації для СЕО.   

В огляді за 2019 рік майже 49% СЕО працювали в офісі, 42% — в офісі й віддалено та лише 4,65% віддалено. 

2021 року 10% працювали в офісі, 71% — в офісі й віддалено та 16% віддалено. 

2022 року ми бачимо, що навіть перші особи компанії працюють виключно віддалено в 30,8% випадків. На жаль, не лише за своїм бажанням, а й через обставини, пов’язані із загостренням війни. 

Рис. 13. Формат роботи Рис. 13. Формат роботи

Результати цього аналізу ґрунтуються на 52 анкетах CEO, General Managers, Country Managers і фаундерів, які виконують роль СЕО у своїх бізнесах. 

Більшість опитаних — чоловіки віком від 31 до 39 років, які працюють переважно в продуктових (35%) та аутсорсингових компаніях (46%) з доходом від менше як 1 млн дол. США до 7 млн дол. США та заснованих в Україні. 

Сподіваємося, що інформація була для вас корисною, і будемо раді зворотному зв’язку. 

Авторка: Катерина Осадчук, СЕО й співвласниця Indigo Tech Recruiters


Шукаєте топ-менеджера?

Ми знайшли топ-менеджерів для Vimeo, Wix.com, DataArt, Jooble та інш. клієнтів. 

Проконсультуйте мене
Инфо
Автор: Катерина Осадчук
4245 Просмотров
Категория C-level
12.01.2023
Похожие статьи
Обзор уровня заработных плат для C-Level на рынке украинского IT в 2021 году
СЕО Екатерина Осадчук и команда Indigo Tech Recruiters провели третий ежегодный обзор заработных плат для C-level в IT. Делимся результатами и благодарим Royallex в лице..
Обзор уровня заработных плат для C-level на рынке украинского IT по результатам 2019 года
СЕО Екатерина Осадчук и команда Indigo Tech Recruiters провели второй ежегодный обзор заработных плат для C-level в IT. Делимся результатами. Ошибка найма и потеря ключев..
«Твоя личность сливается с твоим стартапом: если все хорошо – и тебя драйвит, если плохо – ты тоже “падаешь”»: интервью с Александром Дятловым, General Manager Ukraine в Very Good Security
Сфера защиты чувствительных данных становится все перспективнее. На каком участке этот «океан» пока голубой? На какие еще ниши обратить внимание стартаперам, чтобы улетет..
От продактов и дизайнеров до back-end, QA и девопсов: как Киевстар развивает у себя команды для создания IT продуктов. Интервью с СРО Киевстар Михаилом Нестором
IT и Product направление в Украине развивается и растет постоянно. А в Киевстар решили развивать его внутри..
Обзор зарплат Product Roles в украинских IT компаниях
СЕО Екатерина Осадчук и команда INDIGO Tech Recruiters провели обзор заработных плат для Product Roles в IT. Напомним, что ежегодно мы выпускаем обзор заработных плат C-L..
Как захантить крутого Product Manager к себе в команду?
Со временем количество задач, проектов и команда растут, а руководитель физически не может разорваться и полноценно уследить за всем. Не утонуть в коммуникации между разн..
«Я не жду от рекрутеров, что они будут ходить с застывшей улыбкой 24/7 и татуировкой “люблю людей”»: интервью с HR Director Ajax Systems Дарьей Назаркиной 
Украинская компания Ajax Systems разрабатывает и изготавливает умные беспроводные системы безопасности, которые покупают в 80+ странах. Бизнес масштабируется, команда быс..
«Высокий потенциал у финтех-решений, которые «откусывают» функции классических банков»: интервью с сооснователем YayPay Евгением Выборовым
Финтех — привлекательный рынок для стартапов, учитывая темпы трансформации сферы финансов
«In diversity we trust»: интервью с Максом Ковалем, head of operations Djinni.co
Привлекать IT-таланты, учитывая конкуренцию за них, сложно. Привлекать их быстро — задачка из разряда «найти Святой Грааль до ближайшего четверга». Благо есть продукты и ..
«Наши руководители тратят около 30% своего времени на поиск талантов»: интервью с Максимом Штепой, СЕО SocialTech
По опыту Indigo, один из ключей к качеству рекрутинга — в диалоге сторон. Поэтому мы решили подготовить серию интервью с СЕО компаний, команды которых помогаем усилить I..
«Философия очень проста: не владей, а имей»: Максим Соловьев, основатель sharing economy сервисов Carbar и Apple4Teams
Команда Indigo Tech Recruiters узнала у фаундера – Максима Соловьева, чем выгодны такие решения, как оценить благонадежность потенциального клиента по его социальному кап..
«Не ждать «озарения» свыше, а делать шажки каждый день, собирать свою “инновационную фишку” из небольших, но эффективных составляющих»: Максим Слободянюк, основатель Nika Tech Family
Это интервью мы взяли у Максима до ситуации с пандемией и, кажется, наступает время, когда компании начинают возвращаться к прежнему режиму, а кто-то и расти..
Обзор зарплат СТО в украинском IT
Ранее мы выпустили обзор заработных плат C-Level сотрудников. Теперь углубляемся в детали и рассматриваем отдельные должности из исследования. В основе этого материала - ..
Сложный разговор: 10 правил кризисной коммуникации для лидеров (с примерами)
Когда грянул кризис, мало кто оказался к этому готов. Но если человек отвечает только за себя — он имеет роскошь завернуться в пакеты с макаронами и молча переждать кризи..
Сколько зарабатывают СЕО на рынке украинского IT?
СЕО Екатерина Осадчук и команда INDIGO Tech Recruiters провели второй ежегодный обзор заработных плат для C-level в IT. Напомним, что ранее мы выпустили обзор заработн..