Як бізнес в Україні працює під час війни?

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Сучасні споживачі по всьому світу бойкотують російські товари та підтримують український ринок як ніколи раніше. Це допомагає Україні покращувати свій економічний стан та забезпечує чудовий маркетплейс для нового капіталу. Як саме працює український бізнес під час війни — ділимося з вами у матеріалі.

Бизнес

Законодавчі зміни

Що змінилось у законодавстві? Що змінилось у законодавстві?

За час повномасштабного вторгнення рф в Україну майже кожен підприємець відчув на собі, як війна змінила усталений порядок ведення бізнесу. Проте, як зазначено на офіційному веб порталі парламенту України, наразі підприємці та бізнес здатні стабільно працювати в умовах війни. А для їх кращого функціонування було внесено певні законодавчі зміни, ось деякі з них:

  • зменшення податкового тиску, спрощення і поліпшення податкових правил на період дії воєнного стану;
  • послаблення вимог щодо отримання та перевірок дозвільних документів (ліцензій);
  • спрощення умов ведення бізнесу для ФОПів;
  • релокація бізнесу за сприяння державних і місцевих органів влади.

Що говорять цифри

Згідно зі статистикою Work.ua, ІТ-галузь увійшла у топ-3 сфери, на які попит під час війни майже не зменшився.

За даними Djinni, IT-індустрія в кращій формі, ніж ми всі могли сподіватися. Кандидати стали краще реагувати на нові офери, а частота відповідей збільшилася вдвічі, якщо порівнювати зі статистикою 2021 року. Проте змінився підхід роботодавців до кандидатів, адже конкурентність зросла і тепер відбір відбувається більш прискіпливо.

Порівняння вхідних запитів із відповідями Порівняння вхідних запитів із відповідями

CEO INDIGO Tech Recruiters Катерина Осадчук наразі рекомендує українським IT-компаніям, які продовжують працювати та отримувати дохід, змістити фокус найму саме на український ринок кандидатів. Адже він переповнений спеціалістами, які готові працювати за нижчими ставками через воєнний стан у країні. Окрім цього,  компанії отримають лояльних співробітників, яким вони подарували нові можливості у скрутні часи.

Відповідно до аналітики Асоціації «ІТ Ukraine», ІТ-компанії досить швидко адаптувалися до нових умов роботи, оскільки більшість з них мають бізнес-плани для подолання кризи. Що призвело до мінімальних втрат серед співробітників та замовників. 

Статистика від IT Ukraine Association  Статистика від IT Ukraine Association 

Що говоримо ми 

Для підтримки економіки під час війни, Україна потребує внутрішніх та зовнішніх заходів, саме тому ми — Indigo Tech Recruiters, працюємо у посиленому режимі. Ми вже багато що пережили, переживемо й війну. У 2008 році ми пересилили першу світову кризу на ринку праці, у 2020-му — вийшли з коронакризи з піднятою головою. Сьогодні, у 2022 році, ми віримо в перемогу рідної країни та шквал іноземних інвестицій. Підтримуємо зв’язок із своїми клієнтами у 26 країнах світу. Спираючись на досвід цих років, можемо точно сказати, що IT-сфера, попри всі перешкоди, наразі є однією з найстабільніших, тому ми продовжуємо працювати у своєму сегменті та, як і завжди, залишаємося на сторожі технічних талантів!

Станом на сьогодні, як зазначає НІДС, українці замислюються щодо отримання знань у нових галузях у повоєнний період. Відтак, 49% опитуваних мають намір отримати додаткову освіту, 38% респондентів планують освоїти нову професію, 27% — хочуть започаткувати власний бізнес, а 21% мають намір піти на нову роботу після завершення війни. 

А як працюють інші сфери під час воєнного стану

Від середини березня в офіційному додатку «Київ Цифровий» з'явилася інтерактивна мапа працюючого бізнесу в Україні. Наразі вона налічує більше 1000 відміток: від медичних центрів та логістичних послуг до кав’ярень і салонів краси.

Український бізнес оживає та адаптується до нових реалій:

• ресторатор Алекс Купер став співзасновником соціального проєкту «Паляниця» — мережа закладів безкоштовного харчування для людей похилого віку;

• громадська організація за права тварин «Кожна Тварина» очолила проєкт «Веганська Кухня України», протягом якого у 7-ми містах України безкоштовно годують бажаючих поласувати рослинною їжею;

• майстерня кастомних прикрас «Цвіте Терен» 30% від свого доходу надсилає нужденним, які звернулися за допомогою в особисті повідомлення;

• українські шоуруми крім звичної роботи додатково займаються пошиттям військового екіпірування, серед них Minnim, Kasandra, stl Katin;

• підтримати локальний бізнес шляхом підвішування сертифікату на придбання одягу у майбутньому запропонували GRMN BRAND;

• також, каву із солоденьким можна підвісити у київських закладах Honey і «Завертайло».

Загалом, війна створила безліч цікавих та надихаючих ініціатив, тож гуртуймося та підтримуємо своїх!

Цікаві кейси від різногалузевих українських компаній

• Простір для вивчення нової професії Genius.Space під час війни відкрив усі свої професійні курси для українців безкоштовно.

• Незалежне креативне агентство Banda Agency разом із Міністерством цифрової трансформації України очолили міжнародну кампанію «BE BRAVE LIKE UKRAINE». Білборди з однойменним написом вже можна знайти на вулицях понад 15 країн світу. Проєкт створено за підтримки Офісу Президента та Уряду України.

• Укрпошта ввела безкоштовну доставку до України разом із своїми іноземними партнерами (вже у 14 країнах світу). 

Теги
Инфо
Автор: Маруся Власова
1727 Просмотров
Категория C-level
16.05.2022
Похожие статьи
6 способов сделать свою компанию максимально приятным местом для работы
По результатам опроса на ДОУ, IT-специалисты высоко ценят профессиональный рост. Именно ради него 54% опрошенных выбрали сферу IT..
«Твоя личность сливается с твоим стартапом: если все хорошо – и тебя драйвит, если плохо – ты тоже “падаешь”»: интервью с Александром Дятловым, General Manager Ukraine в Very Good Security
Сфера защиты чувствительных данных становится все перспективнее. На каком участке этот «океан» пока голубой? На какие еще ниши обратить внимание стартаперам, чтобы улетет..
От продактов и дизайнеров до back-end, QA и девопсов: как Киевстар развивает у себя команды для создания IT продуктов. Интервью с СРО Киевстар Михаилом Нестором
IT и Product направление в Украине развивается и растет постоянно. А в Киевстар решили развивать его внутри..
Прожить 6 месяцев без зарплаты: главный аналитик HUG’s рассказал о грамотном инвестировании
Финансовая грамотность — тот скилл, которого часто не хватает даже опытным профессионалам в своем деле. Мы поговорили о ней с главным аналитиком робоэдвайзера HUG'S Арте..
Как создать успешный HR-бренд. Опыт General Electric, Netflix, Google
Как компании выживают в условиях всё большей ориентации рынка труда на кандидатов? Это особенно актуально в отношении технических специалистов..
Как украинский IT-бизнес адаптируется к «карантинному» рынку: результаты опроса
Карантин и экономическая встряска усложнили работу всех отраслей и не обошли стороной IT-рынок..
«Я не жду от рекрутеров, что они будут ходить с застывшей улыбкой 24/7 и татуировкой “люблю людей”»: интервью с HR Director Ajax Systems Дарьей Назаркиной 
Украинская компания Ajax Systems разрабатывает и изготавливает умные беспроводные системы безопасности, которые покупают в 80+ странах. Бизнес масштабируется, команда быс..
«Высокий потенциал у финтех-решений, которые «откусывают» функции классических банков»: интервью с сооснователем YayPay Евгением Выборовым
Финтех — привлекательный рынок для стартапов, учитывая темпы трансформации сферы финансов
"Важно делать хорошо то, что делаешь" - диалог с Артуром Михно, со-основателем Work.ua
Нам в Indigo стало интересно, что происходит с HR-Tech сферой в Украине
«In diversity we trust»: интервью с Максом Ковалем, head of operations Djinni.co
Привлекать IT-таланты, учитывая конкуренцию за них, сложно. Привлекать их быстро — задачка из разряда «найти Святой Грааль до ближайшего четверга». Благо есть продукты и ..
“Мы стараемся сделать рекрутинг предсказуемым” - диалог с WeelWork
WeelWork - это платформа для работы с фриланс-рекрутерами и рекрутинговыми агентствами. Запустилась она в октябре 2019 - буквально месяц назад..
«Наши руководители тратят около 30% своего времени на поиск талантов»: интервью с Максимом Штепой, СЕО SocialTech
По опыту Indigo, один из ключей к качеству рекрутинга — в диалоге сторон. Поэтому мы решили подготовить серию интервью с СЕО компаний, команды которых помогаем усилить I..
Почему компании из США открывают офисы в Украине?
Среди мировых имен все больше компаний с R&D-центрами в Украине ― EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM International Services и Softjourn..
«Философия очень проста: не владей, а имей»: Максим Соловьев, основатель sharing economy сервисов Carbar и Apple4Teams
Команда Indigo Tech Recruiters узнала у фаундера – Максима Соловьева, чем выгодны такие решения, как оценить благонадежность потенциального клиента по его социальному кап..
«Не ждать «озарения» свыше, а делать шажки каждый день, собирать свою “инновационную фишку” из небольших, но эффективных составляющих»: Максим Слободянюк, основатель Nika Tech Family
Это интервью мы взяли у Максима до ситуации с пандемией и, кажется, наступает время, когда компании начинают возвращаться к прежнему режиму, а кто-то и расти..