Як позбутися помилок у тексті?

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Та взагалі-то ніяк. І хоча мені подобається втішати себе дешевими відмазами на кшталт “люди, які багато опечатуються тримають фокус на глобальному” і взагалі якось там неформатно мислять, але насправді це не працює

Розвиток Копірайтинг
Як позбутися помилок у тексті?

Та взагалі-то ніяк. І хоча мені подобається втішати себе дешевими відмазами на кшталт “люди, які багато опечатуються тримають фокус на глобальному” і взагалі якось там неформатно мислять, але насправді це не працює.


Помилка - це випадковість. І слава ховрахам, ми живемо у світі, де думка цінується значно більше форми. У той самий час, помилки у тексті значно зменшують довіру читача. Я вже мовчу про випадки, коли нариваєшся на радикального грамар троля, бо тут тобі, мій друже, одразу ж підкажуть, що бездарам на кшталт тебе краще мити унітази замість письменницької роботи. До речі, про грамар тролів.


І оскільки я живу з хронічною друкарською хворобою (хто знає, може це різновид дислексії? Тому, що неможливо ж!), то розповім про пігулки - раптом і вас трішки відпустить. Отже. Що в моїй аптечці:


1. Клавіша F7 у Ворді. Пам-пам. Елементарна перевірка орфографії в текстовому редакторі для ледарів на зразок мене. Але краще перестрахуватися додатковим сервісом, тому що редактор відзначає далеко не всі факапи.

2. Сліпий набір. Дууже вирішує, тому що не потрібно а) дивитися на клавіатуру + б) більше уваги рядкам + в) куди менше втомлюються очі.


Років 8 тому я здолала Соло на клавіатурі Шахіджаняна і жодного разу не пошкодувала. Зазначу, що практика не для слабкодухих, тому що останні уроки (із завданням у 100 рядків без жодної друкарської помилки) зривають дах і потоки лайки.Кажуть, є ще такі онлайн тренажери: «Клавогонки», Klava.org, «Усі 10». І офлайн: StaminaVerseQ, але особисто я їх не мацала. Якщо ви знайомі – відпишіться як враження.


3. Головний редактор. Гарна штука, але не зваблюйтеся. Хоч Главред і позбавляє текстового сміття, але юзати його потрібно з включеною головою. Іноді сервіс ставить 10 балів тексту, які все ще го*но. Є дуже схожий редактор “стоп-слів немає” - також допомагає писати без “абсолютно” та “у сучасному світі”. 4. Ще. Іноді мені допомагає звичка вичитувати вголос. Але це не точно.


5. "Типограф" Артемія Лебедєва. У сервісі всього дві кнопки: «Очистити» та «Відтипографувати». Зробить гарні лапки (поміняє “на”) і замінить тире на дефіс. 6. Хвалений LanguageTool обіцяє перевірити граматику, пунктуацію, орфографію та стиль, але насправді перевіряє лише орфографію. Тож акуратніше. А щоб не відкривати постійно вкладку з програмою, можна встановити розширення для браузерів.


7. О! Дуже кумедний сервіс Analizpisem.ru з дивним дизайном.Знаходить слова, відповідні певним емоціям і роздає діагнози авторам з написаного тексту. До речі, більшість Злоїних рядків транслюють тлін і безвихідь:

Як позбутися помилок у тексті?
Як позбутися помилок у тексті?


8. Якщо пишете Українською - ось вам Соловейко.


I ще трошки толкових інструментів:

  • R2U — переклад з російської та пошук стилістичних відповідників в українській мові;
  • StaliVyrazy — переклад фразеологізмів та різних сталих виразів з інших мов;
  • «Словотвір» — переклад запозичених слів, адаптація термінів.
  • Академічний тлумачний словник української мови

9. До речі. Ось тут і тут можна брати синоніми.


А підсумки такі, що позбутися очеп'яток майже неможливо. Особливо якщо тримаєш фокус на думці, а не на химерності речень. Тому я намагаюся не віддавати тексти в той же день і перечитати в різні часи й в різній свіжості розуму. Найкраще працює варіант, коли хтось дивиться на текст. Перевірено - краще за мою Катю жоден редактор не вичитає. Катя, ти ❤.


Так що не комплексуйте - юзайте редактори, тримайте інтелект в чистоті й за можливістю частіше забивайте на форму. ЗИ. До речі, цей текст я перевіряла за допомогою LanguageTool – начебто нічого так:)

Інфо
Автор статті: INDIGO Tech Recruiters
3495 Переглядів
29.01.2019
Схожі статті
«Твоя особистість зливається з твоїм стартапом: якщо все добре – і тебе драйвить, якщо погано – ти теж "падаєш"»: інтерв'ю з Олександром Дятловим, General Manager Ukraine у Very Good Security
Сфера захисту чутливих даних стає все перспективнішою (sensitive data – це, наприклад, біометричні дані, інформація про здоров'я, фінанси та інші особисті відомості). У я..
Прожити 6 місяців без зарплати: головний аналітик HUG's розповів про грамотне інвестування
Фінансова грамотність — той скілл, якого часто не вистачає навіть досвідченим професіоналам у своїй справі. Ми поговорили про неї з головним аналітиком робоедвайзера HUG'..
Крізь вогонь, воду й фазу штормінгу: 5 стадій розвитку команди
Безліч концепцій описують динаміку розвитку груп. Простою та зручною для використання на практиці ми, команда IT рекрутерів Indigo, вважаємо теорію, запропоновану америк..
«Любов з першого погляду», або як Indigo з випускниками школи «Hillel» спілкувались :)
Між собою ми жартома вирішили що зустріч була схожа нателешоу «Любов з першого погляду» :). Випускники школи мали можливість поспілкуватись з HR’ами і рекрутерами і запит..
ЗСЖ для офісного планктону: як заохотити турботу про здоров'я у колективі, та не облажатися
У СНД ставлення до проблем зі здоров'ям – завжди “раптово”. Рак, гіпертонічний криз та хребетна грижа наступають як сніг для комунальних служб узимку. Але всі ці хвороби ..
"Філософія дуже проста: не володій, а май": Максим Соловйов, засновник sharing economy сервісів Carbar і Apple4Teams
Команда Indigo – Tech Recruiters дізналася у фаундера – Максима Соловйова, чим вигідні такі рішення, як оцінити благонадійність потенційного клієнта за його соціальним ка..
«Не чекати на «осяяння» згори, а робити кроки щодня, збирати свою “інноваційну фішку” з невеликих, але ефективних складових»: Максим Слободянюк, засновник Nika Tech Family
Це інтерв'ю ми взяли у Максима до ситуації з пандемією і, здається, настає час, коли компанії починають повертатися до колишнього режиму, а хтось і зростатиме..
Штучний інтелект замість боса, фахівці з різноманіття та бебі-бумери на заміну «зетам»: рекрутингові тренди нової декади 
Про тенденції в своїй галузі наприкінці року не пише хіба що лінивий, а оскільки ми з it recruitment agency Indigo — невтомні бджілки, вирішили і собі проаналізувати, чо..
НЕ СМІШНО. Чому рекрутери пишуть погані вірші
“У день чудовий, день пригожий постукала до Вас сюди” (с), щоб швиденько сказати пару слів про те, як креативіт вітчизняний рекрутер. А креативіт він нещадно, несамовито,..
Бермудські трикутники: 9 небезпечних зон, де ми втрачаємо кандидатів 
Чому замість черги кандидатів під офісом гуляє тільки вітер? В процесі рекрутингу є безліч етапів, коли пул пошукачів поступово зменшується, і в результаті на співбесіді,..
Екранні уроки: 6 епічних кіноспівбесід в IT
Вчитися проводити співбесіди можна не тільки на власному досвіду, а і у своїх колег з великих та малих екранів..
IT-FEST in UKRAINE #it-fest
IT Fest – це 20 доповідей у ​​7 різних напрямках від 14 спікерів рівня senior для 2500 учасників. Захід націлений на кар'єру початківців в IT і тих, хто тільки замислюєть..
24-26 вересня в Одесі пройде VII Всеукраїнська конференція HR-IT
«Думаю, навчання для менеджерів із персоналу та рекрутерів — це стан постійний», — коментує директор компанії-організатора Оксана Краснопольська..
Рекомендаційний лист: структура, правила написання, приклади
Рекомендаційний лист знадобиться під час працевлаштування, подавання заявки на стажування у відому компанію і для трудової імміграції. З’ясовуємо, як написати рекомендаці..
Тестувальник програмного забезпечення: де вчитися?
Ми зібрали 10 найкращих курсів тестувальників, які допоможуть опанувати професію або підвищити кваліфікацію. У добірці - онлайн-програми, очні курси в Україні, стажування..