Ремоут має безліч переваг, які особливо відчуваються в похмурі морозні дні — коли сидиш удома в ковдрі, доки під вікном поспішають на роботу захекані офісні працівники. А що очікує на темній стороні? Ось кілька спостережень від рекрутингового агентства Indigo.
1. Зловити Макконахі
Зануритися в журбу легше, коли працюєш наодинці, ніж у різношерстому галасливому колективі. Так, усе залежить від темпераменту та того, наскільки ти задовбався від метушні в до-віддаленому житті. Але самотній вовк на ремоуті — явище більш популярне. Є безліч альтернатив: коворкінги, кав’ярні, парки та пляжі в літню пору. Проте, за даними дослідження State of Remote Work 2018, 78% віддалених працівників обирають саме хоум-офіс. За таких обставин жваві бесіди з героями серіалів, що грають для фончика, — не тривожний знак, а спосіб зберегти соціальні навички.
До речі: згідно зі State of Remote Work 2018, саме самотність та дефіцит спілкування були визнані респондентами найбільшими недоліками ремоут-роботи (такі варіанти обрали по 22% опитаних). Лишатися мотивованими складно 14% респондентів.
2. Довести, що реально працюєш
Людям, які звикли працювати в офісі, важко усвідомити, що займатися чимось корисним та прибутковим можна в піжамі. Сидячи на улюбленому продавленому домашньому стільці. Якщо ці люди мешкають поряд — у них може з’явитися підступна думка: а чого б тихим сапом не перекласти побільше клопотів на плечі того, хто все одно сидить удома? Хіба це складно — зганяти в ЖКХ, метнутися кабанчиком у крамницю, випрасувати всій родині шнурки, погратися з трьома дітлахами?
Але якщо пояснити все близьким можна, домовитися з самим собою часом складніше: «Цілий день вдома, а посуд не помив? Ай-ай-ай. . . »
3. Втратити береги
«Ви ніколи не перетнете океан, якщо не випустите з уваги береги», — гарно ж сказав Колумб! При ремоуті буває дещо інакше: від берегів відірвався — і бовтаєшся в своєму самотньому човнику неподалік. При класичному форматі роботи в команді правила встановлює хтось. Є робочі години — нехай навіть гнучкі, але зазвичай це стимулює планувати навантаження в цих межах. Є обідня перерва — і якщо сам не спромігся відірватися від клавіатури, відтягти може хтось із колег. Коли сам собі і планувальник, і мотиватор, і контролер — все на власній відповідальності. І замість того, щоб знайти баланс, є ризик втратити його повністю. А графік стає таким гнучким, що розтягується на 23, 5 години. Усвідомити це можна, наприклад, після чергової робочої ночі, коли снідаєш позавчорашньою яєчнею.
Інша крайність — коли занадто відволікаєшся на сторонні справи замість того, щоб робити діло. Дослідження State of Remote Work 2018 свідчить: відволікаючі фактори вдома — третя з найбільших проблем віддаленої роботи. Є вірогідність заплутатися не тільки у власних, а і у чужих кордонах — наприклад, з’являється ілюзія, що день і ніч переплутали всі навкруги. І після 10-годинного дня в офісному вулику для повного щастя людям не вистачає одного: твого довжелезного листа з назвою «АСАП!»
4. Зануритися в невластиві справи
Є різні варіанти віддаленої роботи. Якщо це не фріланс, а стабільна ремоут-робота, де процеси налаштовані — зазвичай кожний займається своєю справою. Але якщо такої можливості немає, доводиться опановувати безліч професій і функцій, від яких може навіть трошки нудити. Не станеш самому для себе маркетологом — ніхто не дізнається про твої послуги. Не опануєш звітування та податки — матимеш штраф. Добре, що нині є нагода позбутися всього невластивого. Аутсорс: і самому веселіше, і профільному товаришу по віддаленій роботі — хліб.
5. Нахапатися
Якщо працюєш на одну компанію, яка забезпечує стабільною зайнятістю — зазвичай все ок. Якщо роботою забезпечуєш себе сам, а постійного потоку замовлень немає — можна набрати «поки є» стільки роботи, що і вп’ятьох не подужали б. Результат — невиконані обіцянки й вигорання. В якому навіть звинуватити, крім себе, нікого.
6. Втратити хватку
На ремоуті шеф не випхає силою на мітапчик, а колега не запросить із собою на воркшоп. А тому можна заіржавіти. Чого допускати не можна в жодному разі. А отже, коли скролиш стрічку замість роботи, варто звертати увагу і на цікаві івенти. І планувати бюджет на розвиток.
7. Застрягти в колесі
Якщо нехтувати плануванням та усвідомленим керуванням ресурсами, віддалена робота може запустити по колу: вічно працюєш, а жити не встигаєш. Тому таскери, планувальники, додатки тощо — маст-хев.
Попри все перераховане, віддалений формат роботи — це вибір багатьох команд і фахівців, і переваг у ньому вистачає. Журитися, імітувати діяльність, втрачати баланс легко і в опен-спейсі — все залежить від мотивації, самоорганізації, особистих уподобань, періоду життя й інших факторів. До речі: цікаво, що, згідно зі State of Remote Work 2018, для 8% віддалених працівників реальна проблема — це пошук надійного інтернету. Сподіваємося, це тому, що люди масово мандрують і працюють з екзотичних островів.
А чи маєте ви досвід віддаленої роботи? Що було складним для вас?
автор: Катя Маєвська