Рік у IT-сорсингу: 6 важливих висновків

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Поза сферою HR мало хто знає, чим сорсер відрізняється від рекрутера, що й не дивно, адже сам дідько ніжки зламає в тих HR-професіях, яких наразі щось там із -надцять

Підбір персоналу HR IT Рекрутинг Розвиток
Рік у IT-сорсингу: 6 важливих висновків

Поза сферою HR мало хто знає, чим сорсер відрізняється від рекрутера, що й не дивно, адже сам дідько ніжки зламає в тих HR-професіях, яких наразі щось там із -надцять.

Та уявіть собі рекрутера мовчазного жанру: шукає профілі кандидатів, звіряє, чи метчаться вони з вакансією, а потім — пише, пише десятки і сотні листів і меседжів, розповідає подробиці про компанію і проєкт, стукає часом аж надміру настирливо у месенджери, знайомить із відповідальним рекрутером, але співбесіди не проводить. Оце і є IT-сорсер, Talent Sourcer або ж IT-ресечер (як ще цього фахівця не зовсім коректно називають на нашому ринку праці, адже researcher — це дослідник на наукових теренах, а не шукач талантів у IT). Часто саме із сорсингу розпочинається шлях у рекрутинг, хоча сорсинг може бути цілком самостійним напрямом, в якому можна рости і розвиватися.


Буває, що в сорсера немає амбіцій переходу в рекрутинг, і він зосереджується на поглибленні технічних чи креативних шляхів пошуку кандидатів, стає лідом сорсерів. У невеликих IT-компаніях більш поширений формат, коли рекрутер займається і пошуком, і проведенням співбесід, не делегуючи cорсинг, натомість посада сорсера не рідкість в рекрутингових агенціях і великих компаніях. Які ж інсайти я отримала після року віддаленої роботи в INDIGO Tech Recruiters у цій ролі? Поїхали.

1. IT-рекрутинг — це про продажі

На відміну від рекрутингу в будь-якій іншій сфері, IT-рекрутинг має в собі чимало від сфери продажів, адже лише приблизно 10% розробників на ринку готові змінювати місце роботи, тож конверсія відповідей на листи та меседжі відповідна. Тривалий час новачка такий відгук на листи може дивувати, обурювати або навіть засмучувати: «Чому я пишу їм, пишу, пишу, а на мене всі мовчать? Що я роблю не так?». Ситуація стає зрозумілою, якщо розпитати знайомих розробників, скільки пропозицій роботи від рекрутерів їм надходить щодня))


До такого стану справ у IT можна виявитися не готовим. Тож якщо ви вирішили опанувати цю професію — приготуйтеся, що легко не буде. Потрібно стукати в «зачинені двері», виявляти настирливість і терпіння, вести переговори, вчитися працювати із запереченнями, орієнтуватися на результат, бачити позитив у, на перший погляд, негативних кейсах. Класно, коли до сорсингу ви мали досвід роботи в продажах, техпідтримці чи кол-центрі. Знадобляться напрацьовані комунікативні навички і стресостійкість.

2. Сорсинг навчив мене вдячності

Рік у IT-сорсингу: 6 важливих висновків

Коли кандидат позитивно відповідає на листа чи меседж, перше, що роблю — це дякую за відгук та інтерес до вакансії. Навіть якщо це відмова — все одно дякую за відповідь. Погодьтеся, кандидат узагалі не зобов’язаний переглядати десятки пропозицій, які йому надходять щодня та ще й знаходити час, щоб ознайомитися з листами і відповісти. Коли ж він працюватиме?


Тож відповідь на меседж — це вже неабиякий комплімент, адже вам вдалося написати так, що вашу пропозицію помітили і вирішили не залишати без відповіді. Часом бувають цікаві випадки: потенційні кандидати відповідають через 3-4 місяці)) До слова, вдячність як гарна звичка загалом неабияк покращить якість вашого життя. Не вірите? Спробуйте.

3. Стратегія передусім

Коли в роботі з'являється нова вакансія, перше, що краще зробити — скласти найбільш оптимальну стратегію пошуку фахівця, адже в рекрутинговій агенції непроста вакансія потребує одночасної роботи сорсера і рекрутера по всіх фронтах (меседжі в ЛінкедІн, мейлинг, власний нетворкінг, рекомендації колег, пошук на Джинні тощо), щоб показати першого кандидата найшвидше. Натомість пошук фахівця рівня Junior — зовсім інша історія. Але є нюанс — щоб прогнозувати процес найму і мати чітке розуміння, яку стратегію найкраще обирати для тієї чи іншої вакансії, необхідний певний досвід пошуку розробників різних профілів.

4. Динаміка як вона є

Сфера IT-рекрутингу настільки ж динамічна як і розвиток технологій загалом, тому досить часто доводиться переглядати стратегію, інструменти і підходи до пошуку розробників: те, що працювало ще кілька місяців тому, сьогодні вже не дає бажаного результату.


Тож, щоб бути на одній хвилі з ринком, ніяк не можна застрягати в старих процесах. І це величезний плюс, адже, постійно розвиваючись, складно стати незатребуваним. Навіть якщо завтра сорсинг/рекрутинг частково автоматизують)Освітній ринок рекрутингу зараз дуже потужний, тож завжди можна знайти порцію свіжих знань. Ви ж знаєте, що в Indigo Tech Recruiters є власна Школа рекрутингу? Велкам. Тільки актуальні кейси з перших вуст.

5. Куди ж без труднощів

Робота в рекрутинговій агенції — це концентрація змінних, адже ледь не щодня відбуваються різноманітні ситуації, які не завжди вдається трактувати в позитивному ключі: контрофер, замовник ставить вакансію на холд, кандидат в останній момент вирішує не виходити на роботу, компанія змінює вимоги у вакансії, внаслідок чого кандидатів потрібно шукати заново. . . Тож навіть успішний найм кандидата часом не компенсує низку емоцій від змальованих кейсів))


Поєднання віддаленого формату зайнятості, роботи на результат із суттєвим рівнем стресу може спричинити емоційне вигорання: проблеми зі здоров’ям у різних виявах і/або ж занепадницькі настрої. Втім, якщо вчасно спостерегти в собі зміни і працювати з цим станом, можна з неабиякою користю використати навіть такий досвід для власного розвитку: розібратися із внутрішніми проблемами, відкоригувати work-life balance, перестати відкладати на понеділок обіцянки регулярно займатися спортом, прокачати свої цілі і стати сильнішим (в усіх сенсах), аніж раніше.

6. Ідеальний бекграунд для рекрутера

В IT-рекрутинг потрапляють різними шляхами: одні змінюють сферу діяльності і стартують у IT-рекрутинг одразу після курсів, хтось приходить вже рекрутерами/HR-ми з інших сфер. Але ті фахівці, що «виростають» із сорсерів, мають більш глибоке розуміння ринку і можуть чудово поєднувати обов'язки сорсера і інтерв'юера. Особливо цінним є досвід роботи в агенції, адже є можливість працювати з десятками різних компаній і сотнями різноманітних позицій, натомість інхаус сорсер (чи рекрутер) завжди обмежений конкретною компанією і часто не має нагоди працювати з різноманітними вакансіями. Більш того, якщо в компанії раптом псується репутація через процеси, на які рекрутер не має впливу, найм працівників стає завданням з багатьма зірочками.


Якщо ви працюєте/працювали як Talent Sourcer, діліться своїми висновками в коментарях)

автор:
Юлія Куцай, Talent Acquisition Manager в Indigo

Інфо
Автор статті: INDIGO Tech Recruiters
5568 Переглядів
Категорія Рекрутинг
02.12.2019
Схожі статті
Огляд рівня заробітних плат для C-level на ринку українського IT в 2022 році
Як війна в країні вплинула на рівень доходу та мотивацію топ-менеджерів українського ІТ – про це у нашому новому огляді зарплат...
6 способів зробити свою компанію максимально приємним місцем для роботи
За результатами опитування на ДОУ, IT-фахівці високо цінують професійне зростання. Саме задля нього 54% ​​опитаних обрали сферу ІТ..
Огляд заробітних плат для C-level на українському IT-ринку 2021 року
CEO Катерина Осадчук і команда Indigo Tech Recruiters провели третій щорічний огляд зарплат для C-level в IT. Ділимося результатами й дякуємо Royallex в особі Віталія Луж..
Огляд рівня заробітної плати для C-level на ринку українського IT за результатами 2019 року
СЕО Катерина Осадчук та команда Indigo Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-level в IT. Ділімося результатами. Помилка найму та втрата ключ..
Чи ласкаво просимо: чек-лист для «правильної» адаптації новачків
Знайти IT-талант – це вже завдання із зірочкою, але рано зітхати з полегшенням. Як допомогти людині пройти тернистий шлях ньюкамера, якнайшвидше влитися в команду і вийти..
«Твоя особистість зливається з твоїм стартапом: якщо все добре – і тебе драйвить, якщо погано – ти теж "падаєш"»: інтерв'ю з Олександром Дятловим, General Manager Ukraine у Very Good Security
Сфера захисту чутливих даних стає все перспективнішою (sensitive data – це, наприклад, біометричні дані, інформація про здоров'я, фінанси та інші особисті відомості). У я..
Від продактів та дизайнерів до back-end, QA та девопсов: як Київстар розвиває у себе команди для створення IT продуктів. Інтерв'ю із СРО Київстар Михайлом Нестором
IT та Product напрямок в Україні розвивається та зростає постійно. А в Київстарі вирішили розвивати його всередині..
Прожити 6 місяців без зарплати: головний аналітик HUG's розповів про грамотне інвестування
Фінансова грамотність — той скілл, якого часто не вистачає навіть досвідченим професіоналам у своїй справі. Ми поговорили про неї з головним аналітиком робоедвайзера HUG'..
Крізь вогонь, воду й фазу штормінгу: 5 стадій розвитку команди
Безліч концепцій описують динаміку розвитку груп. Простою та зручною для використання на практиці ми, команда IT рекрутерів Indigo, вважаємо теорію, запропоновану америк..
Як створити успішний HR-бренд. Досвід General Electric, Netflix, Google
Як компанії виживають в умовах дедалі більшої орієнтації ринку праці на кандидатів? Це особливо актуально щодо технічних фахівців..
«Любов з першого погляду», або як Indigo з випускниками школи «Hillel» спілкувались :)
Між собою ми жартома вирішили що зустріч була схожа нателешоу «Любов з першого погляду» :). Випускники школи мали можливість поспілкуватись з HR’ами і рекрутерами і запит..
Огляд зарплат Product Roles в українських IT-компаніях
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели огляд заробітних плат для Product Roles в IT. Нагадаємо: щорічно ми випускаємо огляд заробітних плат C-Level..
Закрити незакриване: що таке Executive Search? Шукаємо найліпших кандидатів на топові вакансії
Що таке Executive Search, кому він допоможе та як дібрати агентство, що допоможе знайти топового спеціаліста, — розбираємося далі...
Як захантити крутого Product Manager до себе в команду?
Згодом кількість завдань, проєктів та команда зростають, а керівник фізично не може розірватися та повноцінно встежити за всім. Не потонути у комунікації між різними відд..