Супровідний лист до резюме — must-have для junior-спеціалістів

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Значення супровідного листа під час пошуку роботи не можна недооцінювати, особливо якщо це початок кар’єрного шляху. Згідно з дослідженнями, рекрутери частіше реагують на резюме із супровідним листом: кандидат витратив час і сили, а отже, його справді цікавить ця вакансія. Такий лист допомагає виокремити успішне резюме кандидата з мінімальним досвідом серед сотні схожих.

Пошук роботи Кандидатам Підбір персоналу
супровідний лист супровідний лист

Значення супровідного листа під час пошуку роботи не можна недооцінювати, особливо якщо це початок кар’єрного шляху. Згідно з дослідженнями, рекрутери частіше реагують на резюме із супровідним листом: кандидат витратив час і сили, а отже, його справді цікавить ця вакансія. Такий лист допомагає виокремити успішне резюме кандидата з мінімальним досвідом серед сотні схожих.

Що таке супровідний лист?

Супровідний лист (cover letter) — це лист, який кандидат надсилає компанії разом з CV. Це перша розмова з компанією, що доповнює резюме. На відміну від останнього, тут дозволено вільніший стиль, що може розкрити кандидата не тільки з професійного, а й з особистісного боку.

Писати супровідний лист обов’язково, якщо:

 • В оголошенні про роботу чітко написано, що він потрібен. Часто таким способом компанії перевіряють, чи уважно кандидат прочитав вакансію, і відсіюють усіх, хто вже з самого початку не дотримується правил.
 • Досвід роботи мінімальний або ви змінюєте фах.

Навчимо закривати вакансії оперативніше та якісніше!

Indigo Tech Recruiters School – новий стандарт знань в IT-рекрутингу. Спікери курсу: Ірина Шамаєва, Стаська Падалка, а також експерти з Garmmarly, DataArt, Медіа-Групи Україна і, звичайно, Indigo Tech Recruiters.

Дивитись програму

Значення супровідного листа для рекрутера

 1. Відсіює тих, хто не зацікавлений у роботі аж так, щоб зробити щось більше, ніж натиснути на кнопку «відгукнутися».
 2. Допомагає дізнатися про серйозність намірів кандидата.
 3. Дає додаткові відомості, і це стосується не тільки досвіду або навичок. Нерідко рекрутер завдяки супровідному листу бачить у претендентові «свою людину» й може заплющити очі на деякі хиби в резюме.
 4. Дає змогу виявити креативне мислення, що може бути плюсом.

Тому junior-фахівцям в IT супровідний лист треба писати завжди, якщо є бажання отримати роботу.

Структура супровідного листа

Немає чіткої рекомендації щодо обсягу ідеального листа, але є загальне правило: хороший текст до CV можна прочитати за 10 секунд. Не варто писати довгі твори задля економії свого часу і часу рекрутера.

Супровідний лист потребує індивідуального підходу. Логічно, що супровідний лист тестувальника та junior frontend кардинально різнитимуться, але структура може бути однаковою:

 • привітання з рекрутером;
 • назва вакансії;
 • причини зацікавлення саме цією вакансією;
 • релевантний досвід / особисті якості, що будуть корисні на цій посаді (якщо досвіду наразі немає);
 • додаткова інформація, що виокремлює вас з-поміж інших кандидатів;
 • подяка за увагу;
 • підпис й актуальні контактні дані.

У вступі супровідного листа junior-фахівець має зацікавити рекрутера, а коли описуватиме свій досвід та успіхи, повинен переконати, що взяти його на роботу — це як отримати Ultimate Version за ціною базової.

Важливо. Супровідний лист має не дублювати дані, подані в резюме, а доповнювати їх. У ньому не потрібно розповідати свою біографію й дотримуватися штампів на кшталт «Прошу розглянути моє резюме на вакансію…». Уникайте канцеляризмів. Рекомендуємо перед надсиланням листа перевірити його через сервіс «Главред» — простий спосіб швидко та якісно відредагувати текст і викинути всі зайві слова та вислови.

З чого почати супровідний лист?

як написати супровідний лист як написати супровідний лист

Супровідний лист до резюме має стати відповіддю на вимоги вакансії. Якщо не знаєте, як написати супровідний лист, знову перечитайте оголошення про роботу, відомості про компанію. Зіставте вимоги та свій досвід, зробіть акцент на тому, що збігається.

Не варто починати лист зі слів: «Привіт! Прикріпив своє резюме, глянь, будь ласка...». Уявіть, що ви пишете листа своєму улюбленому вчителеві — без панібратства, але використовуючи прості вислови.

Лист до резюме треба починати з персонального привітання. Якщо уважно прочитати вакансію, то неможливо не помітити ім’я контактної особи — ось до неї й треба звертатися. Якщо імені рекрутера не вказано, не полінуйтеся зробити кілька пошукових запитів у Google і дізнатися, як звуть адресата. 

Привітання — найпростіша частина, але саме тут трапляється найбільше помилок.

Приклади супровідних листів

Немає універсального рецепта, як писати супровідний лист. Наведемо кілька прикладів, що можна використати як шаблони.

Приклад

Добрий день, Вікторіє!Давно стежу за новинами компанії Х і радий, що у вас з’явилася вакансія Junior PHP Developer.

У мене є базові знання PHP 7 і MySQL, добре розумію front-end-технології, розбираюся в чужих кодах. На практиці здійснював підтримку WordPress-сайтів на основі шаблонів. У минулому працював SEO-фахівцем, тому знаю все про просування сайтів.

Буду радий, якщо розглянете мою кандидатуру й ми зможемо обговорити подробиці вакансії.

З повагою Андрій

Телефон: ..., e-mail: ...

Приклад 2

Вітаю, Олександре! Багато чула про вашу компанію, тому не змогла пройти повз вакансію Junior QA Engineer. Маю досвід забезпечення якості вебсервісів і знаю системи відстеження помилок. На жаль, мені не доводилося працювати з базами даних MS SQL Server і PostgreSQL, але я ознайомлена з ними й хочу застосувати знання на практиці.Дякую за відведений час. Буду рада, якщо запросите на інтерв’ю.

З повагою Євгенія

Телефон: ..., e-mail: ...

Приклад 3

Добрий день, Оксано!

Мене зацікавила вакансія Junior HTML-тестувальника у вашій компанії. Мені було б цікаво розвиватися в міжнародній компанії, яку визнали одним з найліпших IT-роботодавців в Україні. Я закінчив курси мануального тестування в Х. Добре розумію HTML і CSS, теги, стилі, маю аналітичний склад розуму, швидко запам’ятовую нову інформацію й не боюся конструктивної критики.Буду радий виконати тестове завдання й показати свої знання на практиці.

З найліпшими побажаннями ІлляТелефон: ..., e-mail: ...

Як завершити супровідний лист?

На завершення супровідного листа незайвим буде подякувати рекрутерові й висловити надію на зворотний зв’язок. Підпишіться й залиште свої контактні дані для швидкого зв’язку.

Перед надсиланням двічі вичитайте лист, щоб перевірити відповідність правилам орфографії та пунктуації. Адже такі похибки здатні вбити навіть найкреативніший лист.

Супровідний лист до резюме IT-фахівця — це унікальна можливість, що роботодавець вас помітить і ви заповните прогалини CV. Використовуйте свій креатив, тільки в міру й без копіювання, тоді все вийде :)

Навчимо закривати вакансії оперативніше та якісніше!
Indigo Tech Recruiters School – новий стандарт знань в IT-рекрутингу. Спікери курсу: Ірина Шамаєва, Стаська Падалка, а також експерти з Garmmarly, DataArt, Медіа-Групи Україна і, звичайно, Indigo Tech Recruiters.

Дивитись програму
Інфо
Автор статті: Кристина Флоря
768 Переглядів
Категорія Рекрутинг
04.03.2021
Схожі статті
IOWNIT: ми докладаємо всіх зусиль, щоб зберегти технічну культуру на високому рівні. Це імпонує фахівцям з такими ж цінностями
Якщо ви ще не чули про iownit (що було б дивно), дозвольте нам це виправити. iownit Capital and Markets, Inc
"Любов з першого погляду", або як Indigo з випускниками школи "Hillel" спілкувались :)
Між собою ми жартома вирішили що зустріч була схожа нателешоу «Любов з першого погляду» :). Випускники школи мали можливість поспілкуватись з HR’ами і рекрутерами і запит..
Як найняти кращих? Працюємо над брендом IT-компанії
Днями ми підіймали одну болючу тему (особливо, для власників і СЕО компаній), чому до вас не йдуть працювати кращі кандидати ринку IT. Серед причин — проблеми з брендом ..
СОО: роль и зарплата в реалиях украинского IT?
Об авторе: Екатерина Осадчук — СEO Indigo Tech Recruiters , экономист, профессиональный психолог, HRD и директор по оргразвитию с более чем 10-летним опытом. Функции СО..
Як налаштувати воронку в IT-рекрутингу
Воронка рекрутингу описує послідовні етапи взаємодії роботодавця з кандидатами від запиту на пошук до найму..
Бермудські трикутники: 9 небезпечних зон, де ми втрачаємо кандидатів 
Чому замість черги кандидатів під офісом гуляє тільки вітер? В процесі рекрутингу є безліч етапів, коли пул пошукачів поступово зменшується, і в результаті на співбесіді,..
Екранні уроки: 6 епічних кіноспівбесід в IT
Вчитися проводити співбесіди можна не тільки на власному досвіду, а і у своїх колег з великих та малих екранів..
Загорніть, будь ласка, ще: 13 можливих переваг для продажу вакансії
Презентувати вакансію так, щоб кандидат захотів долучитися до команди, — наразі справжнє мистецтво. Адже «прилавки» на ринку праці в IT переповнені пропозиціями, яскравим..
Рік у IT-сорсингу: 6 важливих висновків
Поза сферою HR мало хто знає, чим сорсер відрізняється від рекрутера, що й не дивно, адже сам дідько ніжки зламає в тих HR-професіях, яких наразі щось там із -надцять..
Очманіти, дайте дві! Або 6 ідей для яскравої презентації вакансії
Другого шансу справити враження може і не бути. Тому так важливо зацікавити кандидата вакансією з першої спроби..
Найм українських розробників: що потрібно знати СЕО іноземних компаній?
Українська сфера IT порівняно молода, неймовірно стрімка і по-своєму особлива. Цю статтю ми підготували для засновників, СЕО і менеджерів компаній, які вирішили наймати у..
Recruiter - is swearing ?!
Я запитала кількох своїх друзів ІТ-шників чому вони вважають що “рекрутер” — це матюк
DevOps-інженер — як ним стати?
Професія DevOps Engineer з'явилася у 2009 році. Потреба в таких фахівцях виникла з масштабуванням бізнесу, пов'язаного з розробкою додатків та інших програмних продуктів...
Як зрозуміти, що кандидат не годиться для віддаленої роботи?
Віддалена робота — мрія кожного, хто витрачав половину своєї молодості на дорогу до школи, інституту, роботи й бачив світанки з вікна транспорту. Чи все не так? Наскільки..
Ринок праці в IT – 2021: 5 прогнозів від INDIGO Tech Recruiters
На IT-ринку 2020-й «коронарік» стимулював зростання. Бізнеси всіх сфер (у світі й Україні) зіткнувся з дефіцитом IT-рішень. Попит на IT-таланти злетів – як у великих бізн..