Як найняти кращих? Працюємо над брендом IT-компанії

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Днями ми підіймали одну болючу тему (особливо, для власників і СЕО компаній), чому до вас не йдуть працювати кращі кандидати ринку IT. Серед причин — проблеми з брендом компанії

Стратегія Бізнес Підбір персоналу Найм Команда IT Рекрутинг
Як найняти кращих? Працюємо над брендом IT-компанії

Днями ми підіймали одну болючу тему (особливо, для власників і СЕО компаній), чому до вас не йдуть працювати кращі кандидати ринку IT. Серед причин — проблеми з брендом компанії. У цій статті ви знайдете кілька дієвих кроків, реалізація яких не лише привабить зірок у вашу команду, але й «оживить» поточні бізнес-процеси. Ви можете сперечатися до втрати пульсу, але для А-гравців галузі пропозиція ринкової зарплати, гнучкого графіку, фрі-кави/фруктів/печивка — майже порожній звук. Вже нікого не здивуєш ані тренажерним залом в офісі, ані медстрахівкою, ані вечірками у п'ятницю. У той час як порада хорошого друга зааплаїтися на вакансію — справді залізний аргумент, навіть якщо у вас із бенефітами не дуже, адже це гарантія, що в компанії кльові внутрішні процеси і комфортні умови. Як відомо, друг не порадить абищо.
Втім, закрити вакансію рекомендацією співробітника часто складно, тож спробуємо визначити, що можна зробити, щоб наймати кращих якомога швидше.

Присутність компанії он-лайн

Звучить дико, але часто розробників шукають компанії, про які у свою чергу неможливо знайти інформацію на DOU чи glassdoor, на LinkedIn та й будь-де загалом. Вакуум. І сайту може не бути, адже його ще не розробили)). Цікаво, що таким компаніям може бути по кілька років. Як результат — часто розробник робить висновок, що працедавець ви сумнівний, і навряд зможете гарантувати стабільність проекту. Або взагалі тут кинуть на гроші. Всіляке буває.


Тож навіть якщо вашій компанії лічені місяці, подбайте про всеможливі канали присутності вашого бренду он-лайн. Це може бути сайт, соцмережі штибу Facebook, LinkedIn, профільні спільноти, Youtube, Telegram-канал або ж навіть Instagram. Якщо складно це зробити самостійно — найміть фахівця (копірайтера, SMM-менеджера) на міні-проект із просування вашого бренду.

Задійте свої сильні сторони

Ви орендували «смачнющий» офіс із яскравим інтер’єром? У вас є своя фішка — неймовірний вид на місто з тераси чи ексклюзивні ергономічні меблі? Може, ви подбали про працівників-велосипедистів і встановили душову, продумали спеціальні бонуси для фанів здорового способу життя? Чи ви пропонуєте поїздки на найвідоміші IT-конференції світу?Ви ввели захоплюючу гейміфікацію робочих процесів? Минулоріч посіли перші місця у відомому рейтингу компаній, але вже встигли про це добряче забули? Згадайте все, що вирізняє ваш бренд на ринку і говоріть про це рекрутерам і кандидатам.


Усі ці поїнти допоможуть вам краще продати свою вакансію. Так, вам не почулося — саме продати. Давайте чесно — немає на ринку такої кількості сіньорів, якої потребують компанії.

Не нехтуйте розробниками

Ви із перших хвилин інтерв’ю розумієте, що кандидат із якихось причин — хлопака (дівчина) не ваш/а? Це не привід поводитися з людиною абияк. Зараз усі довкола говорять про софтскіли розробників, але представники компаній не поспішають демонструвати власні. Комфортний тон співбесіди, уважність до запитань кандидата, детальний фідбек опісля інтерв’ю — усе це складові позитивного враження про вас. Чимала кількість негативних відгуків про компанію на тематичних ресурсах пов’язана саме з «багами» у процесі найму.


Чому б не провести кандидату на співбесіді міні-екскурсію (навіть он-лайн), продемонструвавши свою відкритість і тим самим розтопити лід першого знайомства?

Внутрішня кухня: а що там?

Як найняти кращих? Працюємо над брендом IT-компанії

На бренд працедавця добряче впливає і те, що відбувається в тімках. Якщо овертайми, робота у вихідні і свята, затримки зарплат — для вас звична практика, дарма сподіватися, що про це ніколи ніхто не дізнається. У той же час якісно поставлені HR-процеси, реалізована програма попередження емоційного вигорання, довірливі відносини між працівниками — не лише сприятимуть кращому перформансу, але й підвищать лояльність до бренду. Часом у колективі відбуваються процеси, про які менеджмент не має уявлення. Адже ви всі працюєте віддалено чи ваша компанія досить велика, тож зрозуміти стан і настрій кожного — завдання не з простих. Але цілком реальне.


Жорстка позиція «я начальник — ти ніхто» точно не для IT. Є еджайл, скрам, горизонтальна структура ієрархії. Тож олдскул не пройде, від слова зовсім.

Сміливо йдіть «на сторону»

Виступи менеджерів компанії і співробітників на фахових конференціях, мітапах, ексклюзивне інфо під вашим брендом (аналітика, дослідження, інтерв’ю), події для широкої публіки — з цього будується справді моцний бренд гравця ринку. Можна піти далі: власні курси, програми стажування або менторства для джуніорів, організація хакатонів, — поле діяльності нескінченне, а результат — потужний піар, що приверне до вас увагу ЗМІ, кандидатів, партнерів і клієнтів.

На негатив — ніжністю

Як найняти кращих? Працюємо над брендом IT-компанії

Негативні коментарі — це не вирок і не вічна пляма на репутації. З критикою чи злостивими репліками можна працювати, якщо це дозволяє майданчик, на якому їх залишили.


Так, ваш HR-менеджер може публічно вибачитися за нульовий фідбек і з’ясувати деталі того, що сталося вже у приватному порядку з ображеним. Це правило хорошого тону неабияк покращить ваш рейтинг не лише в очах коментатора, але й усіх, хто натрапить на цей діалог. До речі, ви можете замовити в INDIGO Tech Recruiters не тільки підбір IT-фахівців, проведення тренінгів, але й аналітику ринку і аналіз вашого бренду зі стратегією розвитку. Бо хто, як не ми.


автор: Юля Куцай

Інфо
Автор статті: INDIGO Tech Recruiters
879 Переглядів
Категорія Рекрутинг
05.05.2019

Схожі статті

«Твоя особистість зливається з твоїм стартапом: якщо все добре – і тебе драйвить, якщо погано – ти теж "падаєш"»: інтерв'ю з Олександром Дятловим, General Manager Ukraine у Very Good Security
Сфера захисту чутливих даних стає все перспективнішою (sensitive data – це, наприклад, біометричні дані, інформація про здоров'я, фінанси та інші особисті відомості). У я..
Крізь вогонь, воду й фазу штормінгу: 5 стадій розвитку команди
Безліч концепцій описують динаміку розвитку груп. Простою та зручною для використання на практиці ми, команда IT рекрутерів Indigo, вважаємо теорію, запропоновану америк..
IOWNIT: ми докладаємо всіх зусиль, щоб зберегти технічну культуру на високому рівні. Це імпонує фахівцям з такими ж цінностями
Якщо ви ще не чули про iownit (що було б дивно), дозвольте нам це виправити. iownit Capital and Markets, Inc
"Любов з першого погляду", або як Indigo з випускниками школи "Hillel" спілкувались :)
Між собою ми жартома вирішили що зустріч була схожа нателешоу «Любов з першого погляду» :). Випускники школи мали можливість поспілкуватись з HR’ами і рекрутерами і запит..
Огляд зарплат Product Roles в українських IT-компаніях
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели огляд заробітних плат для Product Roles в IT. Нагадаємо: щорічно ми випускаємо огляд заробітних плат C-Level..
Почути головне: 8 порад щодо оцінки цінностей топ-кандидата
Ціна помилки при наймі топ-менеджера вкрай висока і може коштувати бізнесові самого бізнесу. Окрім досвіду, знань та навичок, при executive search особливу увагу слід при..
Огляд зарплат СТО в українському IT
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних п..
Скільки заробляють СЕО на ринку українського IT?
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних п..
СОО: роль и зарплата в реалиях украинского IT?
Об авторе: Екатерина Осадчук — СEO Indigo Tech Recruiters , экономист, профессиональный психолог, HRD и директор по оргразвитию с более чем 10-летним опытом. Функции СО..
Як налаштувати воронку в IT-рекрутингу
Воронка рекрутингу описує послідовні етапи взаємодії роботодавця з кандидатами від запиту на пошук до найму..
Штучний інтелект замість боса, фахівці з різноманіття та бебі-бумери на заміну «зетам»: рекрутингові тренди нової декади 
Про тенденції в своїй галузі наприкінці року не пише хіба що лінивий, а оскільки ми з it recruitment agency Indigo — невтомні бджілки, вирішили і собі проаналізувати, чо..
Бермудські трикутники: 9 небезпечних зон, де ми втрачаємо кандидатів 
Чому замість черги кандидатів під офісом гуляє тільки вітер? В процесі рекрутингу є безліч етапів, коли пул пошукачів поступово зменшується, і в результаті на співбесіді,..
Як стати family-friendly роботодавцем: 15 цікавих практик 
Окрім турботи про самих співробітників — що ще може зробити компанія, щоб показати своє ставлення до людей? Налагодити стосунки з їхніми родинами. Family-friendly — важли..
Погані ідеї: 5 способів завалити бренд роботодавця
Ви можете формувати персональний бренд або ні — але ваша репутація бігтиме поперед вас, немов конферансьє..
Екранні уроки: 6 епічних кіноспівбесід в IT
Вчитися проводити співбесіди можна не тільки на власному досвіду, а і у своїх колег з великих та малих екранів..