Чим рекрутерам замінити російський софт: альтернативи

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Тисячі компаній в усьому світі свідомо припинили свою роботу та будь-яку співпрацю, й також масово відмовляються користуватись їх онлайн-сервісами. Український бізнес, звісно, першим припинив використання російських сервісів – неприпустимо сплачувати податки і тримати дані своїх компаній під контролем у російського програмного забезпечення. Розглянемо, від яких сервісів російського походження варто позбутись українським рекрутерам і які є гідні, а часом і набагато кращі українські та європейські альтернативи.

Команда Социальная ответственность Подбор персонала

Сьогодні важко уявити роботу сучасного рекрутера без автоматизованої системи з пошуку та підбору персоналу. Але використання програмного забезпечення російського походження – це ризики. Наприклад, повна або часткова втрата даних, які напряму потрапляють до власників софту, втрата конфіденційності, можливе використання отриманої інформації для підступних задач і військових злочинів – ми всі вже мали нагоду переконатися у хворій, кровожерливій фантазії країни-агресора. І це ми ще не торкаємося етичного аспекту проблеми, економічної підтримки у такий спосіб рф тощо. 

Отже, нагадуємо найрозповсюдженіші сервіси для рекрутингу з російським корінням:

  • Amazing Hiring, 
  • E-Staff, 
  • Huntflow, 
  • FriendWork, 
  • Talantix тощо. 

На противагу цьому український ринок пропонує відмінні варіанти та умови, йде на зниження цін та виявляє гнучкість по відношенню до кожного клієнта «на стадії переходу». Український софт для рекрутингу не лише нічим не поступається, а й часто перевершує російський за якістю функціоналу. Вибирати є з кого та є з чого. В залежності від специфіки компанії або напрямку роботу рекрутерів можна підшукати релевантну автоматизовану систему в переліку нижче, майже всі надають демо-версії. 

Наприклад:

WideNest орієнтований на IT-сорсинг, пропонує лаконічні результати пошукових запитів, структурування запитів у відповідних пошукових полях, інтелектуальний пошук за синонімами IT термінів тощо. Ідеологи системи поставили собі за мету консолідувати в одному місці усі можливі канали й звичні експериментальні підходи, які рекрутери використовують для знаходження спеціалістів. Алгоритми розроблені за технічними завданнями сорсерів.

CleverStaff повністю автоматизує процес пошуку персоналу на будь-які вакансії. В наявності: потужна інтеграція з job-сайтами, електронною поштою, LinkedIn, власними джерелами і базами кандидатів; гнучке налаштування параметрів в процесі пошуку та автоматичний збір резюме за заданими критеріями; додавання претендентів в 1 клік і швидке створення власної бази кандидатів; зручні шаблони листів для розсилки кандидатам на посаду; створення звітів будь-якого типу. Розробники підрахували: користуючись сервісом, рекрутер може заощадити до 10 робочих тижнів на рік.

TurboHiring пропонує гнучкі фільтри підбору, можливість обирати кандидатів за роками досвіду, місцезнаходженням, навичками, володінням англійською тощо. Система тримає всі контакти спеціаліста в єдиному місці, можна зв'язатись з кандидатом напряму, використовуючи публічно доступні контакти, зібрані системою з різних джерел. Можна відбирати самостійно або усією командою кандидатів у «розумні папки» під час сорсінгу та вести їх по етапам відбору на вакансію тощо.

Hurma пропонує автоматизацію не лише рекрутингу, а й усіх HR-процесів в цілому. Система звільняє від рутини, оптимізує залучення талантів, адаптацію і утримання співробітників, збирає статистику та аналітику, допомагає керувати цілями та ключовими показниками компанії тощо. Є особистий кабінет для кожного співробітника, чат-бот для комунікації між співробітниками і компанією, база кандидатів/вакансій, інтеграція з job-порталами, автоматизація Welcome Interview, Adaptation, Probation, Performance Review, Exit Interview, гейміфікація тощо.

PersiaHR пропонує прискорити та автоматизувати роботу команди рекрутерів, а саме – збирати і зберігати резюме з різних джерел в єдину базу, автоматично розпізнавати дублікати, публікувати вакансії, налаштовувати етапи роботи з вакансією, спілкуватися з кандидатами та відслідковувати історію взаємодії з ним, групові співбесіди тощо. За допомогою спеціального розширення для браузерів PersiaHR Extension можна в один клік скопіювати резюме з job-сайту, а також створити резюме кандидата на основі його профіля в LinkedIn тощо.

В якості прикладу ми навели лише кілька популярних автоматизованих систем для рекрутингу з українським корінням, всі вони різні за багатьма параметрами та опціоном. Але серед них з великою ймовірністю знайдуть «свою» систему і рекрутингові відділи великих компаній, і агенції з підбору персоналу, і рекрутери-фрілансери.  

До речі, всі вищезгадані компанії в перші дні вторгнення без жодних вагань відмовились від роботи з російськими клієнтами. 

Що ще може знадобитись рекрутеру в умовах відмови від російського

Автоматизація – це далеко не все, що потрібно рекрутеру. Кожний сучасний фахівець живе в оточенні програм, сервісів, додатків. Нещодавно Опендатабот за допомогою агенції інтернет-маркетингу Netpeak зібрав перелік українських та світових компаній, якими можна безпечно замінити ПЗ російського походження. Нижче наводимо альтернативні варіанти, що на що можна замінити рекрутеру за необхідності.

Чим загрожує російський софт?

Крім прямої інформаційної загрози, яку несе російське програмне забезпечення українським рекрутерам, його використання може закінчитися покаранням для компанії.

Так, наразі в Україні готують комплексний закон про врегулювання відносин за участю осіб, пов’язаних із державою-агресором. Поки він не прийнятий, парламент та уряд встановили низку тимчасових правил.

По-перше, заборонено здійснювати будь-які платежі (надання будь-яких послуг, виконання будь-яких робіт) на користь росіян, російських компаній, а також українських компаній, в яких кінцевим бенефіціарним власником або власником частки в 10 і більше відсотків є рф, громадянин рф або російська компанія.

По-друге, забороняється виконання будь-яких (грошових та інших) зобов’язань на користь: 1) російської федерації; 2) її громадян; 3) компаній, зареєстрованих у рф; 4) компаній, зареєстрованих в Україні, в яких кінцевим бенефіціарним власником або власником частки в10 і більше відсотків є рф, громадянин рф або російська компанія.

Це передбачено постановою КМУ 187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією російської федерації» від 03.03.2022.

Отже, давайте позбавлятися мотлоху агресора, якщо він ще з комфортом сидить на вашому робочому «компі», розпочинає і завершує з вами день, знає всю вашу інформацію. Після всіх жахливих подій, які вже були і, на жаль, ще будуть, ми маємо щільно і надовго «закрити двері», не даючи жодного шансу ворожому бізнесу проникнути в наш контекст. І краще це зробити зараз.

Инфо
Автор: INDIGO Tech Recruiters
1148 Просмотров
Категория Рекрутинг
01.06.2022
Похожие статьи
6 способов сделать свою компанию максимально приятным местом для работы
По результатам опроса на ДОУ, IT-специалисты высоко ценят профессиональный рост. Именно ради него 54% опрошенных выбрали сферу IT..
Добро ли пожаловал: чек-лист для «правильной» адаптации новичков
Как помочь человеку пройти тернистый путь ньюкамера, быстрее влиться в команду и выйти на нужный уровень продуктивности? Рекрутинговое агентство Indigo подготовило удобны..
«Твоя личность сливается с твоим стартапом: если все хорошо – и тебя драйвит, если плохо – ты тоже “падаешь”»: интервью с Александром Дятловым, General Manager Ukraine в Very Good Security
Сфера защиты чувствительных данных становится все перспективнее. На каком участке этот «океан» пока голубой? На какие еще ниши обратить внимание стартаперам, чтобы улетет..
От продактов и дизайнеров до back-end, QA и девопсов: как Киевстар развивает у себя команды для создания IT продуктов. Интервью с СРО Киевстар Михаилом Нестором
IT и Product направление в Украине развивается и растет постоянно. А в Киевстар решили развивать его внутри..
Как создать успешный HR-бренд. Опыт General Electric, Netflix, Google
Как компании выживают в условиях всё большей ориентации рынка труда на кандидатов? Это особенно актуально в отношении технических специалистов..
Обзор зарплат Product Roles в украинских IT компаниях
СЕО Екатерина Осадчук и команда INDIGO Tech Recruiters провели обзор заработных плат для Product Roles в IT. Напомним, что ежегодно мы выпускаем обзор заработных плат C-L..
Закрыть незакрываемое: что такое Executive search? Ищем лучших кандидатов на топовые вакансии
Что такое executive search, кому поможет и как подобрать агентство, которое поможет найти топового специалиста — разбираемся дальше...
Как захантить крутого Product Manager к себе в команду?
Со временем количество задач, проектов и команда растут, а руководитель физически не может разорваться и полноценно уследить за всем. Не утонуть в коммуникации между разн..
На ремоуте до конца 2020: как «тимбилдиться» онлайн
Позумиться, списаться, включить камеру, выключить микрофон — будем откровенны, многие порядком устали от удаленки и хотят простого офисного «пойдем на кофе?». Но условия ..
«Высокий потенциал у финтех-решений, которые «откусывают» функции классических банков»: интервью с сооснователем YayPay Евгением Выборовым
Финтех — привлекательный рынок для стартапов, учитывая темпы трансформации сферы финансов
«In diversity we trust»: интервью с Максом Ковалем, head of operations Djinni.co
Привлекать IT-таланты, учитывая конкуренцию за них, сложно. Привлекать их быстро — задачка из разряда «найти Святой Грааль до ближайшего четверга». Благо есть продукты и ..
“Мы стараемся сделать рекрутинг предсказуемым” - диалог с WeelWork
WeelWork - это платформа для работы с фриланс-рекрутерами и рекрутинговыми агентствами. Запустилась она в октябре 2019 - буквально месяц назад..
«Наши руководители тратят около 30% своего времени на поиск талантов»: интервью с Максимом Штепой, СЕО SocialTech
По опыту Indigo, один из ключей к качеству рекрутинга — в диалоге сторон. Поэтому мы решили подготовить серию интервью с СЕО компаний, команды которых помогаем усилить I..
ЗОЖ для офисного планктона: как поощрить заботу о здоровье в коллективе, и не облажаться
В СНГ отношение к проблемам со здоровьем - всегда “внезапно”. Рак, гипертонический криз и позвоночная грыжа наступают как снег для коммунальных служб зимой. Но все эти бо..
Почему компании из США открывают офисы в Украине?
Среди мировых имен все больше компаний с R&D-центрами в Украине ― EPAM, Luxoft, Ciklum, Intetics, TEAM International Services и Softjourn..