Ніштяки для ньюкамера: 9 ідей, що покласти у welcome package

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Щоб новий співробітник не «загостив» роботодавця і все-таки повернувся після обідньої перерви в перший день, компанії готові на все. Топ-менеджери особисто вітають новачків, на їхню честь влаштовують вечірки

Культура Подбор персонала Найм HR
Ніштяки для ньюкамера: 9 ідей, що покласти у welcome package

Щоб новий співробітник не «загостив» роботодавця і все-таки повернувся після обідньої перерви в перший день, компанії готові на все. Топ-менеджери особисто вітають новачків, на їхню честь влаштовують вечірки. І навіть подарунки: раніше їх треба було заслужити сумлінною працею, а тепер — просто погодитися на роботу, і от — маєш welcome package, або оnboarding box. Що покласти в таку коробку — корисного та приємного? Ось добірка ідей, яку склало рекрутингове агентство Indigo.

Три ознаки вдалого welcome package

По-перше, бажано, щоб він був оформлений у корпоративній стилістиці — логотипи, корпоративні кольори та інші деталі дозволять ненав’язливо потрапити у світ новачка, стати частиною його оточення, оздобити поки що пустий робочий стіл. І засвідчить, що тепер ви — в одному прайді. Гарний приклад — велкампак Sega з її відомим на увесь світ Соніком.

Ніштяки для ньюкамера: 9 ідей, що покласти у welcome package

По-друге, набір новачка має відповідати цінностям компанії: наприклад, свідчити про те, що команда живе за еко-принципами та піклується про здоров’я та комфорт своїх людей.


По-третє, цінується персональний підхід — іменні презенти, речі з індивідуальним дизайном і підписані власноруч привітання замість «наштампованих» чашок. Наприклад, як у компанії Facebook: набір класичний — блокнот, ручка, футболка, усе брендоване, включно із мишкою, але на столі — табличка з ім’ям власника.

1. Командний одяг

Зазвичай це брендовані футболки, толстовки та кепки. Але не найкраща ідея — просто закупити оптом партію білих футболок та шльопнути на них логотипи. Одяг має бути таким, щоб його хотілося носити — отже, варто мати речі різних розмірів, із стильним, цікавим, оригінальним дизайном. Можливо — кумедними чи мотивуючими цитатами та малюнками, які мають особливе значення для вашої команди або спільноти. А якщо команда позиціонує свою культуру як сімейну — чому б не покласти в пакет новачка зручні м’якенькі капці? :)

2. Прикольні чашки

Це неодмінний атрибут працівника і традиційний символ посвяти до команди: якщо ми п’ємо капучінку з однакових чашок — ми вже майже родичі. Але, знову-таки, добре, якщо чашка буде гарною — такою, щоб не соромно було зробити селфі з нового крутого робочого місця. Непогана ідея — термокухоль, що збереже температуру кави Front End Developer, який запрацюється. Або смарт-чашка, яка нагадає, що варто поповнити водний баланс.

3. Смаколики та «девайси» до них

Варіантів безліч: від шоколадних батончиків, цукерок, брендованих пряників, тістечок, наборів кави та чаю до свіжих фруктів або корисних снеків без цукру. Можна також додати щось практичне для зберігання їжі — наприклад, ланчбокс, пляшку для води або підставку для чашки.

4. Привіт від керівника

Ніштяки для ньюкамера: 9 ідей, що покласти у welcome package

Наприклад, новачків Ebay зустрічає лист-привітання. Новачку особливо приємно, якщо його відзначить лідер команди. Найпростіший варіант — листівка від СЕО, в якій він/вона вітає новачка на борту і бажає усіляких успіхів, написана або принаймні підписана особисто. А краще — запрошення на персональну зустріч, наприклад, сніданок або просто неформальну розмову, для особистого знайомства.

5. Корисна канцелярія

Зазвичай це блокноти, календарі, щоденники: навіть найтехнологічніші компанії не відмовляються від паперових способів фіксування інформації. Зокрема, компанія IBM. Також ручки та інші корисні дрібнички, такі як тримач для телефона. Щоб додати індивідуальності — можна додати корпоративний стікерпак або наліпки для лептопа. Також це можуть бути потрібні технічні девайси, наприклад, power-банки. Наприклад, в Uber (офісі), окрім стандартного набору, співробітники отримують кубики-антистрес. А новачки Nike — навушники.

6. Ідейні речі

Ті, які працівник зможе використовувати не тільки на роботі, а і в особистому житті. Наприклад, для компаній, які сповідують еко-принципи, це можуть бути еко-сумки, рюкзаки або вироби з переробленої сировини. А також речі, які символізують приналежність до компанії (корпоративні значки тощо).

7. Національний елемент

В компаніях, до яких долучаються колеги з-за кордону, до welcome package доречно додати щось актуальне саме для іноземця, наприклад — розмовник або книгу про цікаві місцеві пам’ятки, заклади, події.

8. Коди доступу

Тобто суто практичні речі, які необхідні усім співробітникам — електронні ключі від офісних приміщень, оформлений пропуск та девайс для нього. А також — якщо у компанії є паперовий варіант — книга новачка, або welcome-book із базовою інформацією про цінності, проекти, колектив, контакти та інші корисні відомості (наприклад, розклад корпоративних тренувань) тощо.

9. Інтелектуальна прокачка

Наприклад, нова цікава книга з професійної тематики, бестселер, яким зачитується світ, або інші цікаві речі (пазли, головоломки, настільні ігри).


Проте важливо не тільки ЩО ми даруємо, а і ЯК. Можна просто залишити коробку на столі новачка, а можна — вручити після дружнього привітання, чаювання чи екскурсії. Все-таки головне — не речі, а емоції, які ми даруємо разом із ними. А що ви кладете в набори своїм новачкам? Поділіться ідеями в коментарях :)


Инфо
Автор: INDIGO Tech Recruiters
2248 Просмотров
Категория HR
19.07.2019

Похожие статьи

Как создать успешный HR-бренд. Опыт General Electric, Netflix, Google
Как компании выживают в условиях всё большей ориентации рынка труда на кандидатов?Это особенно актуально в отношении технических специалистов - например, сильный java раз..
6 способов сделать свою компанию максимально приятным местом для работы
По результатам опроса на ДОУ, IT-специалисты высоко ценят профессиональный рост. Именно ради него 54% опрошенных выбрали сферу IT..
Добро ли пожаловал: чек-лист для «правильной» адаптации новичков
Как помочь человеку пройти тернистый путь ньюкамера, быстрее влиться в команду и выйти на нужный уровень продуктивности? Рекрутинговое агентство Indigo подготовило удобны..
От продактов и дизайнеров до back-end, QA и девопсов: как Киевстар развивает у себя команды для создания IT продуктов. Интервью с СРО Киевстар Михаилом Нестором
IT и Product направление в Украине развивается и растет постоянно. А в Киевстар решили развивать его внутри..
Обзор зарплат Product Roles в украинских IT компаниях
СЕО Екатерина Осадчук и команда INDIGO Tech Recruiters провели обзор заработных плат для Product Roles в IT. Напомним, что ежегодно мы выпускаем обзор заработных плат C-L..
На ремоуте до конца 2020: как «тимбилдиться» онлайн
Позумиться, списаться, включить камеру, выключить микрофон — будем откровенны, многие порядком устали от удаленки и хотят простого офисного «пойдем на кофе?». Но условия ..
Как украинский IT-бизнес адаптируется к «карантинному» рынку: результаты опроса
Карантин и экономическая встряска усложнили работу всех отраслей и не обошли стороной IT-рынок..
«Я не жду от рекрутеров, что они будут ходить с застывшей улыбкой 24/7 и татуировкой “люблю людей”»: интервью с HR Director Ajax Systems Дарьей Назаркиной 
Украинская компания Ajax Systems разрабатывает и изготавливает умные беспроводные системы безопасности, которые покупают в 80+ странах. Бизнес масштабируется, команда быс..
«Высокий потенциал у финтех-решений, которые «откусывают» функции классических банков»: интервью с сооснователем YayPay Евгением Выборовым
Финтех — привлекательный рынок для стартапов, учитывая темпы трансформации сферы финансов
"Важно делать хорошо то, что делаешь" - диалог с Артуром Михно, со-основателем Work.ua
Нам в Indigo стало интересно, что происходит с HR-Tech сферой в Украине
«In diversity we trust»: интервью с Максом Ковалем, head of operations Djinni.co
Привлекать IT-таланты, учитывая конкуренцию за них, сложно. Привлекать их быстро — задачка из разряда «найти Святой Грааль до ближайшего четверга». Благо есть продукты и ..
“Мы стараемся сделать рекрутинг предсказуемым” - диалог с WeelWork
WeelWork - это платформа для работы с фриланс-рекрутерами и рекрутинговыми агентствами. Запустилась она в октябре 2019 - буквально месяц назад..
«Наши руководители тратят около 30% своего времени на поиск талантов»: интервью с Максимом Штепой, СЕО SocialTech
По опыту Indigo, один из ключей к качеству рекрутинга — в диалоге сторон. Поэтому мы решили подготовить серию интервью с СЕО компаний, команды которых помогаем усилить I..
ЗОЖ для офисного планктона: как поощрить заботу о здоровье в коллективе, и не облажаться
В СНГ отношение к проблемам со здоровьем - всегда “внезапно”. Рак, гипертонический криз и позвоночная грыжа наступают как снег для коммунальных служб зимой. Но все эти бо..
Как правильно составить джоб-оффер для IT-специалиста
Разбираемся, что к чему, с Екатериной Осадчук, СЕО IT-рекрутингового агентства INDIGO Tech Recruiters