СЕО Катерина Осадчук та команда Indigo Tech Recruiters провели традиційний щорічний огляд заробітної плати для COO в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили загальний огляд заробітних плат C-Level.
Дякуємо Fint8 в особі Антона Шулика та Андрія Тертишника за допомогу в обробці даних.
Робота операційного директора в ІТ-компаніях має вирішальне значення, але часто її неправильно розуміють. Генеральний директор визначає стратегію, в той час як операційний директор реалізує її, будує та контролює процеси. Без COO генеральному директору може бути складно керувати всіма аспектами бізнесу і він може зіткнутися з проблемами при масштабуванні. Операційний директор виступає в ролі головної опори для CEO, охоплюючи складні функції управління компанією.
Роль COO схожа на роль лікаря-діагноста, який іноді вимагає екстреного реагування, а іноді - проактивної профілактики. Хоча операційний директор може допомогти реанімувати занедбаний бізнес, краще заздалегідь контролювати ресурси і забезпечувати дотримання законодавства, оптимізуючі процеси для мінімізації витрат. Нечітке розуміння ролі COO може призвести до широкого діапазону оплати праці на цій посаді.
Знайти хорошого COO може бути складно з кількох причин. Роль операційного директора часто є багатогранною і складною, що вимагає унікального поєднання навичок і досвіду. Ідеальний кандидат повинен мати глибоке розуміння галузі та діяльності компанії, а також сильні лідерські, комунікаційні та стратегічні навички.
Ця роль вимагає здатності керувати кількома пріоритетами одночасно, тож стресостійкості. Це може ускладнити пошук кандидатів, які готові і здатні прийняти виклики, пов'язані з цією посадою.
Тож конкуренція за талановитих керівників вищого рівня може бути жорсткою, особливо у швидкозростаючих галузях і секторах. Це може ускладнити для компаній залучення та утримання найкращих кандидатів на цю роль.
Враховуючи ці фактори, пошук COO вимагає ретельного та продуманого підходу до підбору та відбору кандидатів. Компанії повинні бути готові інвестувати час і ресурси, необхідні для пошуку та оцінки потенційних кандидатів, а також пропонувати конкурентоспроможні компенсаційні пакети і можливості для зростання, щоб залучити найкращих талантів.
Далі розглянемо зарплатний стан для COO в Україні.
Ми отримали 28 анкет від СОО та VP of Operations, які працюють в IT компаніях, заснованих переважно в Україні.
Різноманітність обов'язків та різний рівень компаній впливає і на ширину вилки зарплат.
Цікаво, що найвищий рівень зарплат COO в компаніях, які були створені менше ніж 5 років тому. Як гіпотеза - це тому, що ця посада дуже важлива на етапі активного зростання компанії, коли треба налаштувати всі процеси та системи для стабільного зростання.
Є залежність рівня зарплати СОО та рівня доходу компанії - до 50 млн.$ доходу, зарплата СОО зростає. Але в компаніях з доходом від 50 млн.$ винагорода СОО не набагато більше, ніж в компаніях з доходом від 3х до 10 млн.$.
Більшість СОО у нашому опитуванні віком від 30 до 39 років. І зарплата між тими, чий вік 30-34 роки та тими, кому 35-39 років – значно різниться. У середньому на 42%. А серед СОО з найвищою зарплатою (90-й перцентиль) – на 60%.
І вже не в першому огляді ми бачимо, що часто зарплата топів після 40 років може бути нижчою, ніж їх молодших колег. Цікаво детальніше розібратись у причинах цього.
Особливо значущою була різниця абсолютних показників винагороди у топ 10% найбільш високооплачуваних менеджерів. Ця різниця сягала 5880$.
В порівнянні з іншими С-позиціями для COO різниця між чоловіками і жінками несуттєва - 11%, але при цьому варто відзначити що більше 80% опитаних COO - чоловіки.
Чітко видно, що немає значного відхилення у зарплатах менеджерів в залежності від типу компанії, у якій вони працюють. Це стосується усіх менеджерів у всіх перцентильних групах.
Медіана коливається від 6,1 до 7 тис$ (близько 13%)
Аналізуючи зміну винагороди СОО в залежності від розміру команди приходимо до наступних висновків:
- В компаніях, що мають до 200 співробітників, винагорода поступово збільшується: з 5,4 до 6 тис.$ (по медіані).
- Аналізуючи топ 10%, виділяємо, що найвища винагорода в компанія де більше 200 співробітників.
- Найнижча винагорода для топ 10% у компаніях з чисельністю співробітників 81-200 осіб - 7,8 тис.$.
- Але по медіані та середнім показникам є залежність - чим більше співробітників працює в компанії, тим вища винагорода СОО.
Крім рівня заробітних плат нам цікаво було дізнатися про чинники мотивації, демотивації та деякі умови роботи.
Вперше рівень зарплати для СОО знаходиться на четвертому місці (46%), а не у першій трійці. А на першому місці з однаковим % відповідей – 57% культура довіри у компанії та професійне зростання. Також важливі цінність продуктів та послуг компанії для клієнтів – 54% та місія і цілі компанії – 50%.
Демотивують операційних директорів, насамперед, некомпетентний та неефективний менеджмент та нестача work-life balance (36%), друге місце розділили (32%): відсутність свободи у прийнятті рішень та нестача професійного розвитку.
42,9% СОО отримують винагороду у формі фіксованої частини, а також бонусу. 35,7% отримують лише фіксовану винагороду.
Більшість COO отримують бонус за виконання KPI з доходу компанії – 43%.
У 89,3% опитаних оплата прив'язана до курсу долара.
У наступному огляді плануємо поділитись інформацією про винагороду HRD.
Будемо раді, якщо інформація виявиться корисною для ухвалення правильних бізнес-рішень.
Залишайтеся на зв'язку!
Автор: Катерина Осадчук, СЕО Indigo Tech Recruiters