IT-герой: 6 типажів фахівців з технологій у кіно та серіалах

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

У перервах між пошуками IT-талантів ми з рекрутинговим агентством Indigo любимо відпочити за кіношкою. Але часто не відходимо далеко від улюбленої індустрії навіть на дозвіллі

IT Професії Дозвілля
IT-герой: 6 типажів фахівців з технологій у кіно та серіалах
IT-герой: 6 типажів фахівців з технологій у кіно та серіалах
IT-герой: 6 типажів фахівців з технологій у кіно та серіалах
IT-герой: 6 типажів фахівців з технологій у кіно та серіалах
IT-герой: 6 типажів фахівців з технологій у кіно та серіалах

У перервах між пошуками IT-талантів ми з рекрутинговим агентством Indigo любимо відпочити за кіношкою. Але часто не відходимо далеко від улюбленої індустрії навіть на дозвіллі. Наприклад, ми вже готували кінодобірки про штучний інтелект та крутих лідерів. А наразі проаналізували, на які типажі можна (звісно, умовно) розподілити усіх IT-фахівців, яких зустрічали на великих та малих екранах: геніальних, кумедних і небезпечних, уявних, чи з реального життя. 1. Гуру
Ці герої зустрічаються в байопіках — стрічках про тернистий шлях до визнання лідерів IT-індустрії: як вони трималися за свої мрії в гаражах та університетських гуртожитках, не маючи нічого, збирали команди, влаштовували революції на ринку, балансували між провалами та тріумфами. Наприклад, це «Джобс: Імперія спокуси» (jOBS, 2013) та «Стів Джобс» (Steve Jobs, 2015) про легендарного засновника Apple, «Пірати Кремнієвої долини» (Pirates of Silicon Valley, 1999), який розповідає про походження ПК через історію Джобса, Гейтса, Возняка та інших, «Соціальна мережа» (The Social Network, 2010) про Марка Цукерберга тощо. Такими можуть бути і вигадані персонажі (які напевно все-таки мають прототипів): наприклад, Еймон Бейлі зі «Сфери» (The Circle, 2017) про корпорацію, що об’єднує в єдину систему дані користувачів, щоб отримати універсальний онлайн-ідентифікатор. Чи «IT-магнат» Гері Уінстон з «Небезпечної правди» (Antitrust, 2001) про зворотній бік успішних корпорацій.
2. ХакерВони отримують несанкціонований доступ до комп'ютерних систем, але це не завжди Злодії Злодійовичі. Їхні наміри можуть бути різними — зокрема хорошими і зі статусом «усе складно». Наприклад, у серіалі «Містер Робот» (Mr. Robot, з 2015) йдеться про інженера кібербезпеки і хакера за сумісництвом, який розчарувався у суспільстві і його фальшивих героях. Це також фільми «Хто я» (Who Am I, 2014), «Кібер» (Blackhat, 2015), «Пароль „Риба-меч“» (Swordfish, 2001). Олдскульні «Воєнні ігри» (Wargames, 1983), «Тихушники» (Sneakers, 1992) та «Хакери» (Hackers, 1995).
«Професія» кіберзлочинця фігурує у деяких епізодах антології «Чорне дзеркало»: наприклад, у 3 серії 3 сезону невідомий поганець примушує людей виконувати дивні завдання, тому що знає їхні брудні секрети, а в 6 серії 3 сезону хакер використовує дронів-бджіл, щоб влаштувати хештег-апокаліпсис. Є серед картин і біографічні — наприклад, «Взлом» (Takedown, 2000) про хакера Кевіна Мітника, і близькі за тематикою «Сноуден» (Snowden, 2016) та «П’ята влада» (The Fifth Estate, 2011), присвячена Джуліану Ассанжу й Wikileaks.
3. СтартаперЗазвичай це комічні герої, яких надихає досвід IT-гуру і які мають унікальний талант — рухатися від одного факапу до іншого, не втрачаючи ентузіазму. Такі, зокрема, персонажі американського комедійного телесеріалу«Кремнієва долина» (Silicon Valley, з 2004) про підприємця, який відкрив у власному будинку інкубатор для стартапів. Та британський ситком «Комп’ютерники» (The IT Crowd, 2006-2010) про вигадану корпорацію «Рейнхолм Індастріз» у Лондоні.
Якщо не до жартів, можна переглянути драматичний серіал «Зупинись і гори» (Halt and Catch Fire, 2014-2017) про розвиток комп’ютерної індустрії у 80-ті: у компанії Cardiff Electric, яку створила команда героїв, є прототип — Compaq. 4. Рятівник
Такі герої, окрім бездоганного знання технологій, мають ще один талант — бажання рятувати світ. Є в командах, які розслідують злочини і полюють на злодіїв — зокрема, ексцентричні колишні хакери Пенелопа в «Мислити як злочинець» (Criminal Minds, з 2005 р. ) та Річ Дотком у «Сліпій зоні» (Blindspot, з 2015). У фільмі «Файрвол» (Firewall, 2006) герой, фахівець з комп’ютерних систем безпеки банку, вимушений рятувати свою родину, яку шахрай захоплює у заручники з вимогою перевести на свій рахунок мільйони доларів. А в історичній драмі «Гра в імітацію» (The Imitation Game, 2014) йдеться про воєнного криптографа, якого нині називають «батьком сучасної інформатики», Алана Тюрінга: він розшифрував код німецької шифрувальної машини «Енігма» в часи Другої світової війни.
5. «Ламер»Або герой, який у технологіях ні бум-бум, проте обставини привели його в IT-індустрію. Наприклад, у фільмі «Стажери» таких одразу двоє: колишні продажники, яких скорочують на роботі, потрапляють на стажування Google. Пригоди розпочинаються ще на онлайн-співбесіді, де між пошукачами та командою компанії відбувається такий діалог:
- У графі досвід роботи ви вказали« С++». - Насправді є тільки один плюс. Другий я поставив випадково, бо клавіша на комп’ютері заїла. Але в школі у нас були уроки друкування, тому я знаю, куди тицяти своїми пальцями.
Або Джен Барбер з «Комп’ютерників», яка впевнена, що «якщо спитати Google про Google, можна зламати весь інтернет». 6. Гість із майбутнього
Зустрічаються у фантастиці, антиутопіях, картинах у жанрі кіберпанк. Наприклад, «Трон» (Tron, 1982) про талановитого програміста, що «оцифровується» і потрапляє у світ гри, та «Трон: Спадок» (Tron: Legacy, 2010), у якому зникнення батька у віртуальному світі багато років потому розслідує вже його син — авжеж, також обдарований програміст. Культовий «Той, що біжить по лезу» (Blade Runner, 1982) про суспільство, розділене на живих та штучних людей — реплікантів, та його сіквел «Той, що біжить по лезу 2049» (Blade Runner 2049, 2017). І, звісно, трилогія «Матриця» (The Matrix, 1999-2003) — до того як стати Обраним, Нео був звичайнісіньким програмістом удень, і хакером — вночі. Або, наприклад, «Джонні Мнемонік» (Johnny Mnemonic, 1995) про футурологічного кур’єра, який перевозить цінну інформацію у чіпі, що вживляється у мозок. А також антиутопія «Анон» (Anon, 2018) та «Кодер» (Cypher, 2002) про «цифрового» корпоративного шпіона. А хто ваш улюблений IT-кіногерой? І з ким ви асоціюєте себе? ;)
автор: Катерина Маєвська

Інфо
Автор статті: INDIGO Tech Recruiters
1699 Переглядів
07.06.2019

Схожі статті

«Твоя особистість зливається з твоїм стартапом: якщо все добре – і тебе драйвить, якщо погано – ти теж "падаєш"»: інтерв'ю з Олександром Дятловим, General Manager Ukraine у Very Good Security
Сфера захисту чутливих даних стає все перспективнішою (sensitive data – це, наприклад, біометричні дані, інформація про здоров'я, фінанси та інші особисті відомості). У я..
IOWNIT: ми докладаємо всіх зусиль, щоб зберегти технічну культуру на високому рівні. Це імпонує фахівцям з такими ж цінностями
Якщо ви ще не чули про iownit (що було б дивно), дозвольте нам це виправити. iownit Capital and Markets, Inc
"Любов з першого погляду", або як Indigo з випускниками школи "Hillel" спілкувались :)
Між собою ми жартома вирішили що зустріч була схожа нателешоу «Любов з першого погляду» :). Випускники школи мали можливість поспілкуватись з HR’ами і рекрутерами і запит..
Огляд зарплат Product Roles в українських IT-компаніях
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели огляд заробітних плат для Product Roles в IT. Нагадаємо: щорічно ми випускаємо огляд заробітних плат C-Level..
Як найняти кращих? Працюємо над брендом IT-компанії
Днями ми підіймали одну болючу тему (особливо, для власників і СЕО компаній), чому до вас не йдуть працювати кращі кандидати ринку IT. Серед причин — проблеми з брендом ..
Огляд зарплат СТО в українському IT
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних п..
Скільки заробляють СЕО на ринку українського IT?
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних п..
СОО: роль и зарплата в реалиях украинского IT?
Об авторе: Екатерина Осадчук — СEO Indigo Tech Recruiters , экономист, профессиональный психолог, HRD и директор по оргразвитию с более чем 10-летним опытом. Функции СО..
Як налаштувати воронку в IT-рекрутингу
Воронка рекрутингу описує послідовні етапи взаємодії роботодавця з кандидатами від запиту на пошук до найму..
Штучний інтелект замість боса, фахівці з різноманіття та бебі-бумери на заміну «зетам»: рекрутингові тренди нової декади 
Про тенденції в своїй галузі наприкінці року не пише хіба що лінивий, а оскільки ми з it recruitment agency Indigo — невтомні бджілки, вирішили і собі проаналізувати, чо..
Бермудські трикутники: 9 небезпечних зон, де ми втрачаємо кандидатів 
Чому замість черги кандидатів під офісом гуляє тільки вітер? В процесі рекрутингу є безліч етапів, коли пул пошукачів поступово зменшується, і в результаті на співбесіді,..
Як стати family-friendly роботодавцем: 15 цікавих практик 
Окрім турботи про самих співробітників — що ще може зробити компанія, щоб показати своє ставлення до людей? Налагодити стосунки з їхніми родинами. Family-friendly — важли..
Екранні уроки: 6 епічних кіноспівбесід в IT
Вчитися проводити співбесіди можна не тільки на власному досвіду, а і у своїх колег з великих та малих екранів..
День прийдешній: 10 рис команди майбутнього
Ми вже розповідали про персональні навички майбутнього. А наразі вирішили подумати про те, як трансформуються команди, і які саме навички та риси варто розвивати їм..
24-26 вересня в Одесі пройде VII Всеукраїнська конференція HR-IT
“Думаю, навчання для менеджерів із персоналу та рекрутерів — це стан постійний. — коментує директор компанії-організатора Оксана Краснопольська..