Загорніть, будь ласка, ще: 13 можливих переваг для продажу вакансії

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Презентувати вакансію так, щоб кандидат захотів долучитися до команди, — наразі справжнє мистецтво. Адже «прилавки» на ринку праці в IT переповнені пропозиціями, яскравими, цікавими та корисними — для гаманця і не тільки

Підбір персоналу Найм IT Рекрутинг Співбесіди

Презентувати вакансію так, щоб кандидат захотів долучитися до команди, — наразі справжнє мистецтво. Адже «прилавки» на ринку праці в IT переповнені пропозиціями, яскравими, цікавими та корисними — для гаманця і не тільки. Як звернути на себе увагу та залучити кандидата? З командою рекрутингового агентства Indigo розглядаємо основні фактори.

1. Всі гроші світу

Якщо зарплата вища за ринкову, більша порівняно з попередньою пропозицією, передбачає перспективу суттєвого зростання — це очевидна перевага, яка автоматично робить пропозицію привабливою. Як і додаткові фінансові переваги — бонуси, премії, участь у прибутку, опціони, а також компенсації — зокрема, овертаймів. Та не грошима єдиними.

2. Крутий менеджер

За даними дослідження Ultimate Software (опитано 2000+ працівників), половина респондентів між роботою з хорошим менеджером та на 10% більшою зарплатою оберуть перший варіант. Отже, це важливий фактор утримання, але не тільки. Враження, яке наймаючий менеджер складає ще на співбесіді, має сильний вплив на рішення щодо прийняття пропозиції. Чудово, якщо менеджер здається таким, який діє прозоро, комунікує відкрито, вміє підтримувати, цікавиться баченням іншого, може та хоче обмінюватися, а не мірятися досвідом.


Важливий момент — як саме побудована взаємодія, наприклад, хто встановлює цілі та моніторить прогрес, де фізично знаходяться лідери.

3. Цікавезний проект/продукт

Пропітчити проект треба особливо професійно: зміст та виклики, з яким стеком технологій потрібно працювати, склад та структура команди, як побудовані процеси тощо. «Цікавий» — поняття відносне. Наприклад, для фахівців початкового та мідл-рівня може стати особливо важливою можливість працювати з досвідченим ментором та отримувати нові навички, а для Senior/Lead рівня — розробка архітектури з нуля, можливість приймати відповідальні рішення тощо. Загалом виклик творить дива: якщо проект непересічний, фахівці часто закривають очі на відсутність класичних плюшок і готові на компроміси в оплаті праці (наприклад, коли йдеться про масштабні проекти в державному секторі, де рівень впливу, складність завдань та «непаханість» поля — безпрецедентні).

4. Бренд

Який кандидати на стартові позиції можуть розглядати більш поверхово — коли гучна назва та красива картинка сама собою є магнітом, адже буде дуже презентабельно виглядати в пустому CV. З досвідченими «вовками» складніше — вони мають гострий нюх та розпізнають непідтверджені обіцянки. А отже, і бренд зовнішній для них стане ласим, якщо базуватиметься на сильних позиціях бренда внутрішнього, підтвердженого думкою інсайдерів.

5. Плюшки (мотиваційний пакет)

Загорніть, будь ласка, ще: 13 можливих переваг для продажу вакансії

Від смаколиків на кухні до сігвеїв, на яких можна гасати по офісу — IT-фахівців нині можна здивувати тим, що цього всього компанія не пропонує. Ба більше: щоб залучати перш за все не мисливців за нітштяками, а тих, кому цікаві проект та команда, на етапі найму навіть не всі акцентують увагу.


Цінність плюшок — індивідуальна. Хтось щасливий ласувати капучінкою з соєвим молоком, а когось цікавить наповнення пакета медичного страхування для родини або пенсійних накопичень — зважаючи на життєві обставини. І не обов’язково в першому випадку йдеться про 18-річного джуна, а в другому — про сеньора 40+. Наприклад, дослідження свідчать, що нове покоління Z, яке вже з’являється на ринку праці, за своїми цінностями ближчі до своїх бабусь та дідусів, ніж батьків: наприклад, вони прагнуть заощаджувати. Та особливо цінують компанії, які піклуються про їхнє здоров’я (за даними Gen Z Workplace Survey, це пріоритет і вибір 37% Z-респондентів).

6. Ергономічне робоче місце

Комфортний офіс, меблі, техніка — реально важливі речі для тих, хто займається складною інтелектуальною працею і не хоче, щоб щось зависало, тиснуло, щоб бракувало кисню, світла та інших базових речей. Багато кандидатів -впевнені, що провести екскурсію та показати робоче місце та «інструменти», а також зону відпочинку, варто ще на етапі переговорів щодо найму. А якщо цього не роблять — є що приховувати: усе старе, іржаве, в павутинні, а працювати доведеться одне в одного на голові. Локація офісу також має значення, адже щоранку добиратися до місця роботи трьома тролейбусами чи півгодини шукати місце для парковки — також не надто ергономічно.

7. Гнучкість

Віддалене робоче місце або як мінімум гнучкі робочі години. Складно сказати, чого хоче більшість: працювати в гарному офісі чи віддалено. Наприклад, за даними New Coder Survey (31 000 респондентів), думки розділилися: 47% обрали б офіс, а не ремоут. Імовірно, ідеальний варіант — мати вибір: коли і попрацювати наодинці дозволяють, і достатньо можливостей зібратися з командою. Так, автори книги «Офіс не обов’язковий» писали, що з командою працюють у ремоут-форматі, але мають офіс із кімнатою для презентацій та столом для пінг-понгу, де всі збираються принагідно: «Чи необхідний він нам? Звичайно, ні, але ми його заслужили. Це розкіш, а не необхідність».

8. Розвиток

Загорніть, будь ласка, ще: 13 можливих переваг для продажу вакансії

Команда LinkedIn проаналізувала 32 млн профайлів, щоб виокремити фактори, які впливають на утримання працівників. Виявилося, що один із них — окрім гарного керівника та можливості впливати на свою роботу — це розвиток та зміна позицій. Причому йдеться не тільки про вертикальне просування — ротації та інші варіації зміни ролей також позитивно впливають на лояльність. Отже, про такі можливості варто розповідати превентивно, на співбесіді, особливо якщо є особливо цікаві можливості (наприклад, стажування чи можливість ротації за кордон): чим краще людина бачить можливий шлях та перспективи в організації, тим краще.

9. Навчання

Можливість отримати з підтримкою компанії цінні сертифікати, пройти навчання, підтримувати знання англійської мови. Зокрема, велике значення має для фахівців початкового рівня: коли компанія усвідомлює дефіцит знань та навичок, але готова інвестувати в їхній розвиток «на виріст».

10. Соціальна позиція

Також стає дедалі важливішою. Наприклад, за даними Cone Gen Z CSR Study, 94% представників покоління Z хотіли б працювати в компанії, яка робить внесок у розв’язання соціальних та екологічних проблем. Участь компанії в проблемах, які виходять за межі офісу, для багатьох кандидатів свідчить про спільні цінності і про те, що працювати разом буде комфортно. Зверніть увагу, як засяють оченята еко-свідомого кандидата, коли він побачить бокси для збору батарейок та сортування сміття.

11. Команда

«– Чому у нас сьогодні немає вечері? — Бо тато працює в молодому дружному колективі».


Така історія не про IT. Але команда, що не кажи — має значення, особливо коли йдеться про офісну співпрацю. Добре, якщо відносини в колективі можна показати ще на етапі знайомства — тон та стиль спілкування відчувається вже на співбесіді.

12. Здоров’я та баланс

Що компанія робить, аби допомогти людям підтримувати їх? Говорити варто про все: гнучкі умови праці, медичне обслуговування за страховкою, людські лікарняні, відпустки та вихідні, сабатікали, сімейні івенти — все це має значення, коли йдеться про побудову довготривалих відносин.

13. Історії успіху

Кандидати знають, що для ефектної самопрезентації треба вміти розповідати про свої досягнення та наводити приклади. Це працює і для компаній: розповідайте, які складні завдання мали можливість розв’язувати в межах проектів, якими прикладами кар’єрного та професійного зростання колег пишається команда тощо. Історії з життя рулять.


А з вашого досвіду — чого хочуть IT-фахівці і на чому варто акцентувати увагу, коли продаєш вакансію?


автор: Катя Маєвська

Інфо
Автор статті: INDIGO Tech Recruiters
1695 Переглядів
Категорія Рекрутинг
04.12.2019

Схожі статті

«Твоя особистість зливається з твоїм стартапом: якщо все добре – і тебе драйвить, якщо погано – ти теж "падаєш"»: інтерв'ю з Олександром Дятловим, General Manager Ukraine у Very Good Security
Сфера захисту чутливих даних стає все перспективнішою (sensitive data – це, наприклад, біометричні дані, інформація про здоров'я, фінанси та інші особисті відомості). У я..
IOWNIT: ми докладаємо всіх зусиль, щоб зберегти технічну культуру на високому рівні. Це імпонує фахівцям з такими ж цінностями
Якщо ви ще не чули про iownit (що було б дивно), дозвольте нам це виправити. iownit Capital and Markets, Inc
"Любов з першого погляду", або як Indigo з випускниками школи "Hillel" спілкувались :)
Між собою ми жартома вирішили що зустріч була схожа нателешоу «Любов з першого погляду» :). Випускники школи мали можливість поспілкуватись з HR’ами і рекрутерами і запит..
Огляд зарплат Product Roles в українських IT-компаніях
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели огляд заробітних плат для Product Roles в IT. Нагадаємо: щорічно ми випускаємо огляд заробітних плат C-Level..
Почути головне: 8 порад щодо оцінки цінностей топ-кандидата
Ціна помилки при наймі топ-менеджера вкрай висока і може коштувати бізнесові самого бізнесу. Окрім досвіду, знань та навичок, при executive search особливу увагу слід при..
Як найняти кращих? Працюємо над брендом IT-компанії
Днями ми підіймали одну болючу тему (особливо, для власників і СЕО компаній), чому до вас не йдуть працювати кращі кандидати ринку IT. Серед причин — проблеми з брендом ..
Огляд зарплат СТО в українському IT
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних п..
Скільки заробляють СЕО на ринку українського IT?
СЕО Катерина Осадчук і команда INDIGO Tech Recruiters провели другий щорічний огляд заробітних плат для C-Level в IT. Нагадаємо, що раніше ми випустили огляд заробітних п..
СОО: роль и зарплата в реалиях украинского IT?
Об авторе: Екатерина Осадчук — СEO Indigo Tech Recruiters , экономист, профессиональный психолог, HRD и директор по оргразвитию с более чем 10-летним опытом. Функции СО..
Як налаштувати воронку в IT-рекрутингу
Воронка рекрутингу описує послідовні етапи взаємодії роботодавця з кандидатами від запиту на пошук до найму..
Штучний інтелект замість боса, фахівці з різноманіття та бебі-бумери на заміну «зетам»: рекрутингові тренди нової декади 
Про тенденції в своїй галузі наприкінці року не пише хіба що лінивий, а оскільки ми з it recruitment agency Indigo — невтомні бджілки, вирішили і собі проаналізувати, чо..
Бермудські трикутники: 9 небезпечних зон, де ми втрачаємо кандидатів 
Чому замість черги кандидатів під офісом гуляє тільки вітер? В процесі рекрутингу є безліч етапів, коли пул пошукачів поступово зменшується, і в результаті на співбесіді,..
Як стати family-friendly роботодавцем: 15 цікавих практик 
Окрім турботи про самих співробітників — що ще може зробити компанія, щоб показати своє ставлення до людей? Налагодити стосунки з їхніми родинами. Family-friendly — важли..
Погані ідеї: 5 способів завалити бренд роботодавця
Ви можете формувати персональний бренд або ні — але ваша репутація бігтиме поперед вас, немов конферансьє..
Екранні уроки: 6 епічних кіноспівбесід в IT
Вчитися проводити співбесіди можна не тільки на власному досвіду, а і у своїх колег з великих та малих екранів..