Microlearning для команди: що, куди й навіщо?

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Часи, коли знаннями з часів універу можна було послуговуватися десятками років, були та загули. Звісно, ще лишилися олдові сфери, яких жодним боком не торкнувся прогрес і діджиталізація, але зараз мова не про них

HR Развитие Менеджмент Культура Команда
Microlearning для команди: що, куди й навіщо?

Часи, коли знаннями з часів універу можна було послуговуватися десятками років, були та загули. Звісно, ще лишилися олдові сфери, яких жодним боком не торкнувся прогрес і діджиталізація, але зараз мова не про них. Щоб залишатися затребуваним на ринку зараз, просто добре робити свою роботу — занадто мало, lifelong learning або ж безперервне навчання — вже не просто тренд, а реальність, особливо в IT.


Більшість IT-компаній має в своїх процесах освітню складову: бібліотеку професійної літератури, компенсації за відвідані конференції, оплату сертифікації працівника, власні внутрішні тренінги абощо. Втім, часто трапляється так, що це перестає працювати. Потужний потік задач і багатогодинні мітинги щоденно, овертайми, на носі ще й реліз проекту — і ось тімка все менше часу присвячує відвідуванню тренінгів, перегляду вебінарів, вивченню професійних ресурсів. Потім це входить у звичку, а через якийсь час — застій і деградація детектед. І що робити? Один із найефективніших способів підтягнути знання команди — вплести в робочі процеси мікронавчання.

Далі ми зібрали основне, що слід знати, щоб запровадження мікрольорнінгу не стало макрофейлом.

Microlearning для команди: що, куди й навіщо?

Коротко про головне


Microlearning — навчання на межі фану, адже мікрокурси можуть поєднувати у собі найрізноманітніший контент: відео, подкасти, презентації, схеми, тести, інтерактивні елементи тощо. Найкраще, коли тривалість одного інфоблоку не перевищує 5 хвилин, адже втримувати увагу довше дуже складно: кліпове мислення і складнощі з концентрацією уваги вносять свої правки в процес навчання.

Гарним прикладом мікронавчання є мобільні додатки для вивчення іноземних мов: в них поєднується різноманітна активність, інформація є лаконічною, в будь-який момент процес можна легко перервати і так само легко до нього повернутися, не втрачаючи розуміння контексту.

Мікронавчання vs онлайн-курси

Перш за все, мікронавчання не слід плутати зі звичайним онлайн-курсом, адже основна фішка
навчання мікропорціями в тому, що студенту пропонуються невеликі завершені блоки інформації, що присвячені вузьким темам. У свою чергу онлайн-курс — просто розтягнутий у часі великий шмат знань, на який треба виділяти як мінімум кілька годин щотижнево. Крім того, проходження онлайн-курсу потребує занурення в процес, а не відволікатись у шквалі сповіщень месенджерів і дзвінків ой як непросто. Та й часто вписати собі в режим ще одну діяльність, нехай і конче корисну, буває недоречно навіть із точки зору пріоритезації завдань. До слова, 15-40% студентів, що розпочинають онлайн-курс, його не завершують.


В які процеси запровадити?

Мікрольорнінг є доречним у цілій низці випадків: вихід нової технології, перекваліфікація працівників, необхідність підвищити рівень знання іноземної, кардинальні зміни у внутрішній кухні (особливо, якщо компанія велика) тощо.

Прийом навчання дрібними порціями можна застосовувати не лише для отримання вузьких технознань, але й для процесів онбордингу, замінивши нудні 100-сторінкові інструкції, приміром, на живі і яскраві ролики, в яких коротко і наочно розповідатиметься, що й до чого у вашій компанії: щодо структури, процесів, культурних цінностей, традицій, цікавих особливостей.

Звісно, для цього доведеться розробити власний продукт, але користі від нього буде чимало. До слова, на ринку зараз достатньо компаній, які пропонують розробку систем мікронавчання відповідно до ваших потреб. Величезною перевагою мікрольорнінгу є те, що працівники можуть обирати, коли їм зручно вчитися: на роботі чи то стоячи в корку, за чашкою кави, вдома, в черзі абощо. Тож не забудьте подбати, щоб мікрокурси були однаково зручно доступні як з лептопу, так і зі смартфону чи планшету.


Microlearning & гейміфікація

Сам по собі мікрольорнінг — вже захоплюючий і цікавий інструмент, а вкупі із гейміфікацією можнаотримати вибухову мотивуючу систему, що сприятиме ефективному навчанню і здоровій конкуренції.

Для цього добре з певною періодичністю візуально демонструвати, хто скільки поїнтів набрав, який левел (чи то звання) отримав, обговорювати процес проходження левелів усією командою, щоб зібрати фідбеки і оперативно вдосконалювати систему. Кльово, якщо найкращих заохочувати різноманітними призами, нехай навіть дрібними: книга улюбленої тематики переможця, похід у кіно, сертифікат на яскраві враження тощо.


Як не налажати?

Впровадження новинок — процес не з простих, адже всьому свій час.
Приміром, якщо ви оголосите про новий формат навчання, коли команди вкрай завантажені роботою, є ризик, що інновація буде сприйнята скептично, співробітники не знайдуть часу і сил, щоб розібратися в нюансах, а ваш рейтинг їхніх в очах похитнеться. Сезон відпусток — також не найвдаліший період для запуску мікронавчання. Також краще напередодні скасувати ті умовно обов’язкові способи навчання, які за тривалий час не виявилися ефективними і виконуються лише формально, щоб мікрольорнінг раптом не став п’ятим колесом до воза.


Автор: Юлія Куцай

Инфо
Автор: INDIGO Tech Recruiters
2619 Просмотров
Категория HR
10.07.2019
Похожие статьи
6 способов сделать свою компанию максимально приятным местом для работы
По результатам опроса на ДОУ, IT-специалисты высоко ценят профессиональный рост. Именно ради него 54% опрошенных выбрали сферу IT..
Добро ли пожаловал: чек-лист для «правильной» адаптации новичков
Как помочь человеку пройти тернистый путь ньюкамера, быстрее влиться в команду и выйти на нужный уровень продуктивности? Рекрутинговое агентство Indigo подготовило удобны..
«Твоя личность сливается с твоим стартапом: если все хорошо – и тебя драйвит, если плохо – ты тоже “падаешь”»: интервью с Александром Дятловым, General Manager Ukraine в Very Good Security
Сфера защиты чувствительных данных становится все перспективнее. На каком участке этот «океан» пока голубой? На какие еще ниши обратить внимание стартаперам, чтобы улетет..
От продактов и дизайнеров до back-end, QA и девопсов: как Киевстар развивает у себя команды для создания IT продуктов. Интервью с СРО Киевстар Михаилом Нестором
IT и Product направление в Украине развивается и растет постоянно. А в Киевстар решили развивать его внутри..
Прожить 6 месяцев без зарплаты: главный аналитик HUG’s рассказал о грамотном инвестировании
Финансовая грамотность — тот скилл, которого часто не хватает даже опытным профессионалам в своем деле. Мы поговорили о ней с главным аналитиком робоэдвайзера HUG'S Арте..
Как создать успешный HR-бренд. Опыт General Electric, Netflix, Google
Как компании выживают в условиях всё большей ориентации рынка труда на кандидатов? Это особенно актуально в отношении технических специалистов..
Обзор зарплат Product Roles в украинских IT компаниях
СЕО Екатерина Осадчук и команда INDIGO Tech Recruiters провели обзор заработных плат для Product Roles в IT. Напомним, что ежегодно мы выпускаем обзор заработных плат C-L..
Закрыть незакрываемое: что такое Executive search? Ищем лучших кандидатов на топовые вакансии
Что такое executive search, кому поможет и как подобрать агентство, которое поможет найти топового специалиста — разбираемся дальше...
Как захантить крутого Product Manager к себе в команду?
Со временем количество задач, проектов и команда растут, а руководитель физически не может разорваться и полноценно уследить за всем. Не утонуть в коммуникации между разн..
На ремоуте до конца 2020: как «тимбилдиться» онлайн
Позумиться, списаться, включить камеру, выключить микрофон — будем откровенны, многие порядком устали от удаленки и хотят простого офисного «пойдем на кофе?». Но условия ..
Как украинский IT-бизнес адаптируется к «карантинному» рынку: результаты опроса
Карантин и экономическая встряска усложнили работу всех отраслей и не обошли стороной IT-рынок..
«Я не жду от рекрутеров, что они будут ходить с застывшей улыбкой 24/7 и татуировкой “люблю людей”»: интервью с HR Director Ajax Systems Дарьей Назаркиной 
Украинская компания Ajax Systems разрабатывает и изготавливает умные беспроводные системы безопасности, которые покупают в 80+ странах. Бизнес масштабируется, команда быс..
«Высокий потенциал у финтех-решений, которые «откусывают» функции классических банков»: интервью с сооснователем YayPay Евгением Выборовым
Финтех — привлекательный рынок для стартапов, учитывая темпы трансформации сферы финансов
"Важно делать хорошо то, что делаешь" - диалог с Артуром Михно, со-основателем Work.ua
Нам в Indigo стало интересно, что происходит с HR-Tech сферой в Украине
“Мы стараемся сделать рекрутинг предсказуемым” - диалог с WeelWork
WeelWork - это платформа для работы с фриланс-рекрутерами и рекрутинговыми агентствами. Запустилась она в октябре 2019 - буквально месяц назад..