7 трендів ринку праці в IT з цифрами (які ви, звичайно, заперечите)

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Формулювати тренди — зазвичай справа невдячна: ризикуєш або зіграти в капітана Очевидність, або нарватися на чийсь відгук на кшталт «Не вигадуйте — насправді все навпаки», причому підкріплений прикладами та даними

HR IT Рекрутинг Прогнозы Тренды
7 трендів ринку праці в IT з цифрами (які ви, звичайно, заперечите)

Формулювати тренди — зазвичай справа невдячна: ризикуєш або зіграти в капітана Очевидність, або нарватися на чийсь відгук на кшталт «Не вигадуйте — насправді все навпаки», причому підкріплений прикладами та даними. Проте ми з рекрутинговим агентством Indigo вважаємо, що іноді підбивати підсумки та аналізувати загальні риси ринку праці корисно — щоб розуміти, куди ми все-таки йдемо. Такі топ-7 трендів українського ринку праці можна виокремити наразі.

1. IT-фахівців стає більше. . .

Так, за результатами опитування DOU, тільки за 2018 рік кількість працівників IT збільшилася на чверть із гаком, і станом на кінець року склала майже 160 тис. фахівців. За два роки галузь зросла аж на 60%. А за даними свіжого огляду від IT-компанії N-iX, кількість українських девелоперів у 2019 році зросте до 200 тис. , а в наступному році — ще на 20 тис.

2. Але попит все ще перевищує пропозицію

За даними DOU, чисельність ваканій протягом 2018 року зросла в 1, 5 рази, а роботодавців, які розміщують пропозиції для IT-фахівців — майже на 40%. До того ж, у минулому році українські компанії вдвічі активніше відкривали нові офіси в українських містах, і це позначилося на затребуваності фахівців (як відзначає огляд N-iX). Загалом, наша рідна галузь в Україні зростає приблизно на 20% на рік (за даними різних експертів). Для порівняння, загальносвітовий приріст — приблизно 6, 2% (за підрахунками BRDO та асоціації IT Ukraine).

3. Аутсорсинг працевлаштовує більшість фахівців

Так, в огляді N-iX згадується про те, що 60% представників професії IT працюють саме в аутсорсингових компаніях. Водночас і частка інших типів роботодавців збільшується: стартапів в Україні нараховується вже більше 2000, міжнародних R&D-офісів — більше 100.

4. IT-фахівці повертаються додому

П’ять років тому посилився і так уже активний відтік IT-талантів за кордон. Наразі ж експерти відзначають протилежну тенденцію — вони повертаються, з різних причин, зокрема — економічної: зарплати вищі, але вартість життя, податки та інші фінансові витрати «з’їдають» більшу частину цієї різниці. Скільки саме повернулося — визначити важко, експерти називають різні цифри, аж до половини IT-фахівців, які поїхали в 2014-2015 роках (тут посилаємося на матеріал HB, що включає відгуки експертів та ще трохи фактів на підтвердження вищевказаного тезису). Доволі оптимістичні дані і щодо планів: за результатами дослідження DOU «Портрет ІТ-спеціаліста», 45% опитаних відзначили, що «думають про еміграцію, але поки нічого не роблять», а 35% — що «не мають таких планів». Активно готуються до від’їзду лише 8% респондентів.

5. Гендерний баланс вирівнюється

Щоправда, д-у-у-уже поступово. Так, за «Портрет ІТ-спеціаліста» від DOU, частка жінок у галузі в 2019 році зросла лише на 1% і склала в середньому 24% (водночас в аутсорсингових компаніях частка жінок — 28%, в продуктових та стартапах — 23% та 22% відповідно).

6. Покоління Z тікають з офісів

Молоді люди, які вже зараз активні на ринку праці (і їхня частка збільшуватиметься з кожним роком), надзвичайно цінують не тільки гнучкість та свободу. Конкурувати роботодавцям доведеться і з духом підприємництва, який особливо розвинений саме в «зетів». Так, за даними дослідження Randstad Employer Brand Research, саме серед Z-респондентів (18-24 роки) більше тих, хто віддасть перевагу власній справі (аж 40%).

7. Вища освіта втрачає позиції

І цей тренд актуальний для усіх галузей. Lifelong learning, навчання peer-to-peer та онлайн забирають переваги неповороткого та неадаптивного до блискавичних змін тривалого навчання. Згідно з опитуванням DOU 2019 щодо вищої освіти серед IT-фахівців, наразі лише 6% респондентів взагалі не радять вступати до вишів. Проте опитані фахівці наголошують: повний набір знань вища школа не дає, отже, необхідна самоосвіта, а також є сенс уже з 1-2 курсу шукати стажування чи роботу, щоб орієнтуватися в актуальних вимогах.


А які зміни на ринку праці в IT-секторі спостерігаєте ви — його безпосередні гравці? Поділіться думками в коментарях :)

Инфо
Автор: INDIGO Tech Recruiters
2773 Просмотров
Категория HR
13.09.2019
Похожие статьи
6 способов сделать свою компанию максимально приятным местом для работы
По результатам опроса на ДОУ, IT-специалисты высоко ценят профессиональный рост. Именно ради него 54% опрошенных выбрали сферу IT..
Обзор уровня заработных плат для C-Level на рынке украинского IT в 2021 году
СЕО Екатерина Осадчук и команда Indigo Tech Recruiters провели третий ежегодный обзор заработных плат для C-level в IT. Делимся результатами и благодарим Royallex в лице..
Обзор уровня заработных плат для C-level на рынке украинского IT по результатам 2019 года
СЕО Екатерина Осадчук и команда Indigo Tech Recruiters провели второй ежегодный обзор заработных плат для C-level в IT. Делимся результатами. Ошибка найма и потеря ключев..
Добро ли пожаловал: чек-лист для «правильной» адаптации новичков
Как помочь человеку пройти тернистый путь ньюкамера, быстрее влиться в команду и выйти на нужный уровень продуктивности? Рекрутинговое агентство Indigo подготовило удобны..
«Твоя личность сливается с твоим стартапом: если все хорошо – и тебя драйвит, если плохо – ты тоже “падаешь”»: интервью с Александром Дятловым, General Manager Ukraine в Very Good Security
Сфера защиты чувствительных данных становится все перспективнее. На каком участке этот «океан» пока голубой? На какие еще ниши обратить внимание стартаперам, чтобы улетет..
От продактов и дизайнеров до back-end, QA и девопсов: как Киевстар развивает у себя команды для создания IT продуктов. Интервью с СРО Киевстар Михаилом Нестором
IT и Product направление в Украине развивается и растет постоянно. А в Киевстар решили развивать его внутри..
Прожить 6 месяцев без зарплаты: главный аналитик HUG’s рассказал о грамотном инвестировании
Финансовая грамотность — тот скилл, которого часто не хватает даже опытным профессионалам в своем деле. Мы поговорили о ней с главным аналитиком робоэдвайзера HUG'S Арте..
Как создать успешный HR-бренд. Опыт General Electric, Netflix, Google
Как компании выживают в условиях всё большей ориентации рынка труда на кандидатов? Это особенно актуально в отношении технических специалистов..
Обзор зарплат Product Roles в украинских IT компаниях
СЕО Екатерина Осадчук и команда INDIGO Tech Recruiters провели обзор заработных плат для Product Roles в IT. Напомним, что ежегодно мы выпускаем обзор заработных плат C-L..
Закрыть незакрываемое: что такое Executive search? Ищем лучших кандидатов на топовые вакансии
Что такое executive search, кому поможет и как подобрать агентство, которое поможет найти топового специалиста — разбираемся дальше...
Как захантить крутого Product Manager к себе в команду?
Со временем количество задач, проектов и команда растут, а руководитель физически не может разорваться и полноценно уследить за всем. Не утонуть в коммуникации между разн..
На ремоуте до конца 2020: как «тимбилдиться» онлайн
Позумиться, списаться, включить камеру, выключить микрофон — будем откровенны, многие порядком устали от удаленки и хотят простого офисного «пойдем на кофе?». Но условия ..
Как украинский IT-бизнес адаптируется к «карантинному» рынку: результаты опроса
Карантин и экономическая встряска усложнили работу всех отраслей и не обошли стороной IT-рынок..
«Я не жду от рекрутеров, что они будут ходить с застывшей улыбкой 24/7 и татуировкой “люблю людей”»: интервью с HR Director Ajax Systems Дарьей Назаркиной 
Украинская компания Ajax Systems разрабатывает и изготавливает умные беспроводные системы безопасности, которые покупают в 80+ странах. Бизнес масштабируется, команда быс..
«Высокий потенциал у финтех-решений, которые «откусывают» функции классических банков»: интервью с сооснователем YayPay Евгением Выборовым
Финтех — привлекательный рынок для стартапов, учитывая темпы трансформации сферы финансов