Як стати family-friendly роботодавцем: 15 цікавих практик 

Twitter
Linkedin
Facebook
Telegram

Окрім турботи про самих співробітників — що ще може зробити компанія, щоб показати своє ставлення до людей? Налагодити стосунки з їхніми родинами. Family-friendly — важливий світовий тренд, який поступово стає хорошим тоном серед роботодавців

Команда HR IT Тренды Социальная ответственность Культура
Як стати family-friendly роботодавцем: 15 цікавих практик 

Окрім турботи про самих співробітників — що ще може зробити компанія, щоб показати своє ставлення до людей? Налагодити стосунки з їхніми родинами.

Family-friendly — важливий світовий тренд, який поступово стає хорошим тоном серед роботодавців. Навіщо це нам — прагматичним бізнесам?

По-перше, якщо співробітник має більше можливостей виконувати свою роль у родині, проводити достатньо часу та приділяти увагу рідним, на роботі він може зосередитися саме на цілях команди. А не мучитися через те, що забув записати дитину до стоматолога/не пам’ятає, як виглядає дружина/чоловік при денному світлі.


По-друге, гарні відносини з родинами позитивно впливають на лояльність самого співробітника, а в особі рідних ми ще й отримуємо додаткових амбасадорів. Дуже впливових, погодьтеся. Отже, що саме можна робити, щоб залучити родини співробітників у поле своєї організації? Наші з рекрутинговим агентством Indigo думки — у статті.

1. Гнучкий графік

Співробітники з дітьми щодня розв’язують логістичні проблеми, які і не снилися глобальним компаніям-перевізникам. Вчасно доставити маля в садочок, школу або на гуртки — це ще той виклик при нашому трафіку. Коли дітлахів кілька — складність завдання множимо на їхню кількість. Гнучкий графік значно спрощує життя, адже прийти чи піти можна раніше/пізніше, і встигнути-таки майже все. Це стосується і віддаленої роботи — круто, якщо можна лишитися вдома, коли треба підлікувати дитину або вирішити побутові питання.

2. Вихідні на урочисті дати

Йдеться про вересневий День знань та Свято останнього дзвоника. Для дітей реально важливо, щоб батьки підтримали їх у ці дні. А татам і мамам теж хотілося б бачити такі події не тільки на світлинах. Деякі компанії мають дещо дивне обмеження — на свята відпускають лише батьків дітей з 1-го до 4-го класу. Навряд чи всі батьки мріють щороку слухати спічі депутатів. Але нишком поплакати, дивлячись на свого любого двохметрового старшачка-тінейджера — це ж святе! Також важливо мати змогу долучатися до батьківських зборів — знову-таки, зазвичай не з власного жагучого бажання, але хіба хочеш? Мусиш.

3. Свята та екскурсії для «плюсів» та «плюсиків»

Деякі івенти проходять у форматі «тільки для співробітників» — і вони мають бути, а деякі передбачають можливість запросити і рідних — чоловіка/дружину/партнера, дітей, батьків. Для малечі це зазвичай веселі вечірки з розвагами, майстер-класи, квести; інші варіанти — екскурсії офісом та робочими місцями батьків, покази мультфільмів або цікаві навчальні івенти. Для дорослих можна влаштувати барбекю, коктейльну вечірку або неформальні посиденьки під кіно.


Важливо: багато технологічних компаній запроваджують практики залучення не тільки дітей та партнерів співробітників, а і їхніх батьків. Кожний тато і мама поважного віку мають право нарешті дізнатися, що то воно таке — Java Developer, і впевнитися, що син/донька реально працює, а не просто грається компом.

4. Родина в пакеті страхування

Круто, якщо роботодавець піклується про здоров’я не тільки колеги, а і його родини. Зазвичай оплата страхування для членів сімей часткова — але це вже показник і підтвердження цінності.

5. Міні-«декрет» для батька

Дуже корисна і «гуманна» практика — надавати додаткову оплачувану відпустку чоловікам, які щойно стали батьками. Все одно в ці перші, перенасичені емоціями дні складно зосередитися на роботі. Кілька днів удома допоможуть звикнути до нової ролі, щоб згодом повернутися до справ. Зазвичай така відпустка триває близько 10 днів, а у Zillow, наприклад — аж 16 тижнів.

6. Slow Start для мам

Жінкам після перебування у відпустці по догляду за дитиною складно одразу повернутися до інтенсивного робочого режиму. Тому підтримка компанії на цьому етапі безцінна. Зазвичай достатньо можливості місяць-два працювати неповний робочий час або гнучко, а також передбачити участь наставника, який допоможе адаптуватися.

7. Робочо-родинний простір

Якщо рідні колег можуть завітати до офісу — варто передбачити хоча б мінімальні умови для них. Це може бути: дитячий простір із іграшками, щоб зацікавити малюків, які чекають з роботи батьків. Кімната, де співробітниці можуть погодувати або доглянути немовлят. Корисна їжа та напої в холодильнику тощо. А, наприклад, у «бірюзовій» Patagonia обладнаний цілий розвиваючий дитячий центр.

8. Грошова винагорода

Багато компаній пропонують співробітникам, у яких народжуються малюки, одноразові додаткові виплати. Дуже доречно, адже в цей час новоспеченим батькам треба придбати безліч практичних і ще більше абсолютно зайвих, але няшних речей.

9. Профорієнтація

Така допомога підліткам — дітям колег, має і благородну, і корисливу мету. По-перше, фахівці компанії можуть допомогти тінейджерам зрозуміти, в якому напрямку вони хочуть розвиватися. А по-друге — ви бачили показники народжуваності? Саме час готувати базу для відновлення трудових династій і залучати потенційних співробітників з пелюшок, або принаймні з драних джинсів.

10. Пільги для відпочинку

Багато компаній повністю або частково оплачують відпочинок дітей колег. Стара, проте гарна практика — тим паче що наразі вибір таборів безмежний: є і технологічні, і кіношні, і кулінарні, загалом, такі, що і сам би поїхав, але ж — робота.

11. Позики на навчання

Ще одна можливість, яка допомагає працівникам забезпечити своїм дітям отримання якісної освіти.

12. Супровід родини для експатів

Особливий випадок — коли працівник та його родина щойно переїхали в нову країну. Компанія может допомогти знайти житло, влаштувати дитину в садок та оформити обслуговування в медичному закладі тощо.

13. Молоко з доставкою

Цікава послуга, яку також запровадили прогресивні, насамперед технологічні компанії (наприклад, Twitter). Жінкам, які повернулися на роботу, але продовжують грудне вигодовування, пропонують організувати доставку молока малятам додому, з дотриманням усіх необхідних умов зберігання цінного продукту.

14. Відмова від дискримінації

Зокрема — за такими ознаками, як вагітність чи виховання дітей. На всіх етапах — найм, умови праці, заробітна плата, кар'єрні можливості тощо.

15. Рівні права для колег, які не мають дітей

Більшість додаткових пільг для працівників із родинами стосуються саме дітей. Проте не всі працівники є батьками, а відповідальність компанії — надати рівні права всім. Якщо батькам надається право приділити увагу дітям — то і працівники без дітей повинні розраховувати на те, що за необхідності вони зможуть допомогти батькам, партнерам, іншим близьким людям. Родина — поняття багатогранне, і ми маємо вчитися поважати його на командному та корпоративному рівні.

А які family-friendly практики є у вашій компанії? Поділіться, будь ласка, у коментарях :)


автор: Катя Маєвська

Инфо
Автор: INDIGO Tech Recruiters
3007 Просмотров
Категория HR
19.09.2019
Похожие статьи
6 способов сделать свою компанию максимально приятным местом для работы
По результатам опроса на ДОУ, IT-специалисты высоко ценят профессиональный рост. Именно ради него 54% опрошенных выбрали сферу IT..
Обзор уровня заработных плат для C-Level на рынке украинского IT в 2021 году
СЕО Екатерина Осадчук и команда Indigo Tech Recruiters провели третий ежегодный обзор заработных плат для C-level в IT. Делимся результатами и благодарим Royallex в лице..
Обзор уровня заработных плат для C-level на рынке украинского IT по результатам 2019 года
СЕО Екатерина Осадчук и команда Indigo Tech Recruiters провели второй ежегодный обзор заработных плат для C-level в IT. Делимся результатами. Ошибка найма и потеря ключев..
Добро ли пожаловал: чек-лист для «правильной» адаптации новичков
Как помочь человеку пройти тернистый путь ньюкамера, быстрее влиться в команду и выйти на нужный уровень продуктивности? Рекрутинговое агентство Indigo подготовило удобны..
«Твоя личность сливается с твоим стартапом: если все хорошо – и тебя драйвит, если плохо – ты тоже “падаешь”»: интервью с Александром Дятловым, General Manager Ukraine в Very Good Security
Сфера защиты чувствительных данных становится все перспективнее. На каком участке этот «океан» пока голубой? На какие еще ниши обратить внимание стартаперам, чтобы улетет..
От продактов и дизайнеров до back-end, QA и девопсов: как Киевстар развивает у себя команды для создания IT продуктов. Интервью с СРО Киевстар Михаилом Нестором
IT и Product направление в Украине развивается и растет постоянно. А в Киевстар решили развивать его внутри..
Прожить 6 месяцев без зарплаты: главный аналитик HUG’s рассказал о грамотном инвестировании
Финансовая грамотность — тот скилл, которого часто не хватает даже опытным профессионалам в своем деле. Мы поговорили о ней с главным аналитиком робоэдвайзера HUG'S Арте..
Как создать успешный HR-бренд. Опыт General Electric, Netflix, Google
Как компании выживают в условиях всё большей ориентации рынка труда на кандидатов? Это особенно актуально в отношении технических специалистов..
Обзор зарплат Product Roles в украинских IT компаниях
СЕО Екатерина Осадчук и команда INDIGO Tech Recruiters провели обзор заработных плат для Product Roles в IT. Напомним, что ежегодно мы выпускаем обзор заработных плат C-L..
Закрыть незакрываемое: что такое Executive search? Ищем лучших кандидатов на топовые вакансии
Что такое executive search, кому поможет и как подобрать агентство, которое поможет найти топового специалиста — разбираемся дальше...
Как захантить крутого Product Manager к себе в команду?
Со временем количество задач, проектов и команда растут, а руководитель физически не может разорваться и полноценно уследить за всем. Не утонуть в коммуникации между разн..
На ремоуте до конца 2020: как «тимбилдиться» онлайн
Позумиться, списаться, включить камеру, выключить микрофон — будем откровенны, многие порядком устали от удаленки и хотят простого офисного «пойдем на кофе?». Но условия ..
Как украинский IT-бизнес адаптируется к «карантинному» рынку: результаты опроса
Карантин и экономическая встряска усложнили работу всех отраслей и не обошли стороной IT-рынок..
«Я не жду от рекрутеров, что они будут ходить с застывшей улыбкой 24/7 и татуировкой “люблю людей”»: интервью с HR Director Ajax Systems Дарьей Назаркиной 
Украинская компания Ajax Systems разрабатывает и изготавливает умные беспроводные системы безопасности, которые покупают в 80+ странах. Бизнес масштабируется, команда быс..
«Высокий потенциал у финтех-решений, которые «откусывают» функции классических банков»: интервью с сооснователем YayPay Евгением Выборовым
Финтех — привлекательный рынок для стартапов, учитывая темпы трансформации сферы финансов